Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše generace musí vychcípat

Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana. Teď se opřela tvrdě nejen do nich, ale i do Čechů, kteří je volí. Podle ní bude třeba, aby její generace, která podle všeho hnutí ANO volí, "vychcípala".

Holubová patří k těm celebritám, které často a rády komunikují s lidmi přes instagram. „Mám to ráda, neboť se díky tomu dostávám mezi normální lidi, mohu si s nimi povídat. Nemám čas na to, abych šla do hospody,“ přiznala v rozhovoru pro DVTV. Právě tam píše a diskutuje nejen o své práci a volném čase, ale i o politice.

Herečka dává jasně najevo, že se současnou situací spokojená není. „Demokracii cítím jako občanskou povinnost. Jsem z generace, které lhali o minulosti, bála se budoucnosti a štvala ji přítomnost,“ připomíná.

„Pak jsem se seznámila s Olgou Havlovou a pod jejím vlivem jsem se ze sametové revoluce vydrápala jako občanka. A já už si to nedám vzít,“ zdůrazňuje herečka, který tvrdě vystupuje proti současné vládní garnituře. „Musí se pořád bránit, i když vás to štve,“ burcuje, že lidé za svobodu bojovali i mnohem víc. 

Na premiérovi Andreji Babišovi (ANO) nenechala nit suchou. Nechápe prý, jak může chtít řídit stát jako firmu. „To on je můj zaměstnanec, nechápu, že ho lidi volí,“ diví se. Podle ní Babiše zřejmě volí právě její generace. „Asi musíme vychcípat a musí nastoupit noví bojovníci,“ posteskla si. „Ale lidi možná chtějí zapomenout, jsou to zdevastovaný mozky,“ dodala. 

Související

Eva Holubová: Žijeme v těžké době, agrese Putina připomíná rok 1968

Eva Holubová: Žijeme v těžké době, agrese Putina připomíná rok 1968

V současnosti žijeme v těžké době, agrese ruského prezidenta Vladimira Putina mi připomíná rok 1968, řekla dnes novinářům česká herečka Eva Holubová na slovenském filmovém festivalu Art Film Fest před převzetím ocenění od jeho organizátorů za mimořádný přínos v oblasti hereckého umění. Do programu festivalu byl zařazen také známý film Pelíšky, ve kterém Holubová hrála a který zachytil i invazi vojsk zemí Varšavské smlouvy do Československa ze srpna roku 1968. Loni Rusko vojensky napadlo Ukrajinu.

Více souvisejících

Eva Holubová Andrej Babiš Miloš Zeman Hnutí ANO

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izrael: Neslýchané. Zatykač na Netanjahua povzbudí teroristy po celém světě

Rozhodnutí hlavního prokurátora Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karima Khana požádat o vydání zatykačů na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Joava Galanta je neslýchané a povzbudí teroristy po celém světě. Prohlásil to v pondělí izraelský prezident Jicchak Herzog. Rozhodnutí odsoudil i izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac, uvedla agentura Reuters.

před 4 hodinami

Martin Exner

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jím proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy