Za nabourání 24 aut dostal expolicista Kadlec podmínku, čtyři roky nesmí za volant

Praha - Za nabourání 24 aut na pražských Vinohradech dostal expolicista Karel Kadlec 20měsíční podmínku se čtyřletým odkladem a zákaz řízení na čtyři roky. V trestu je zahrnut i osmiměsíční podmíněný trest a dvouletý zákaz řízení za nehodu v Nuslích z března 2015.

Na havarovaných vozidlech vznikla podle obžaloby škoda více než 1,6 milionu korun, Kadlec musí podle rozsudku nahradit 1,3 milionu. Zbytek peněz musí Česká kancelář pojistitelů vymáhat v civilním řízení.

Kadlec tvrdí, že si na událost nepamatuje. Přiznal, že si před havárií vzal léky na spaní, které nezabraly, a tak je zapil alkoholem. Proti dnešnímu rozsudku se neodvolal, žalobce a poškození si ale ponechali pro případné odvolání lhůtu. Případem by se tak mohl zabývat ještě pražský městský soud.

"Cílem trestu není obžalovaného zlikvidovat a potrestat jeho rodinu," uvedla v odůvodnění rozsudku soudkyně Iva Fialová. Upozornila, že se Kadlec snaží škodu nahradit. I proto uložila mírnější trest, než požadoval státní zástupce Michal Muravský. Ten chtěl pro Kadlece dvouletou podmínku a zákaz řízení na pět let.

Podle Muravského je Kadlecovo tvrzení o ztrátě paměti účelové. "Zejména když ho konfrontujeme se závěry znaleckých posudků," řekl žalobce. Znalci uvedli, že Kadlec byl schopen rozpoznat škodlivost svého jednání, jeho ovládací schopnosti byly podle lékařů sníženy jen mírně.

"Co se týká výroku o vině, souhlasíme se závěry pana státního zástupce," řekl dnes Kadlecův obhájce. S návrhem státního zástupce souhlasil, pětiletý zákaz řízení by považoval za nepřiměřeně přísný.

Bývalý policejní pedagog a důstojník Kadlec boural v Praze loni 12. dubna při cestě na soudní jednání, které se týkalo nehody v Nuslích. Vozidlo nebyl schopen bezpečně řídit a postupně naboural přes dvě desítky aut zaparkovaných po stranách vozovky. Do dalšího auta podle spisu naboural, když vjel do jednosměrky.

Policisté Kadlece dostihli v Máchově ulici, předtím stihl projet podle obžaloby ještě Šumavskou a Slovenskou ulici. Kadlec nejprve odmítl orientační dechovou zkoušku a nechtěl policistům ukázat řidičský průkaz. Souhlasil však s převozem na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Obžaloba uvádí, že v době činu měl v krvi nejméně 1,63 promile alkoholu.

Související

Soud, ilustrační foto

Kauza Vidkun: Exšéf policie Krejčiřík tvrdí, že neměl informace o možném ovlivňování

Bývalý ředitel olomoucké krajské policie Libor Krejčiřík dnes u soudu řekl, že neměl informace, že by jeho náměstek Karel Kadlec ovlivňoval kauzy. Svou výpovědí ale dnes zároveň popřel obhajobu Kadlece, že to byl naopak on, kdo od vlivných olomouckých osobností sbíral informace a využíval je jako informátory. Podle Krejčiříka Kadlec nikdy o těchto úkonech nepořizoval záznamy, ani jej o tom jako přímého nadřízeného neinformoval. Soud pokračuje příští týden, na řadu by měli přijít v roli svědků další policisté.
Ivan Langer (ODS)

Kauza Vidkun: Ivan Langer u soudu popřel, že měl informace z trestních spisů

Bývalý ministr vnitra za ODS Ivan Langer dnes u soudu v kauze Vidkun popřel, že by s obžalovaným podnikatelem Ivanem Kyselým disponovali informacemi z trestních spisů. Připustil však, že mediálně známé olomoucké kauzy spolu probírali, neboť prý hýbaly děním ve městě. Přihlásil se k osobním přátelským vztahům nejen s Kyselým, který je jeho obchodním partnerem, a s obžalovaným bývalým policejním náměstkem Karlem Kadlecem. V kauze Vidkun se cítí jako poškozený než jako svědek.

Více souvisejících

Karel Kadlec Dopravní nehody soudy Praha Policie ČR

Aktuálně se děje

před 18 minutami

Ruské ministerstvo obrany vystavuje zbraně a vojenskou techniku ​​zemí NATO, včetně tanků Leopard a M1 Abrams, ukořistěných ruskou armádou během války proti Ukrajině, ve Victory Park v Moskvě v Rusku. Expozice skládající se z více než 30 vzorků zbraní a vojenské techniky z produkce zemí jako USA, Německo, Anglie, Francie a Ukrajina byla otevřena návštěvníkům (1. května 2024).

Moskva se chlubí ukořistěnou západní vojenskou technikou ve válce na Ukrajině + VIDEO

Rusko v impozantním moskevském památníku s názvem Park vítězství odhalilo novou venkovní expozici, která však nemá nic společného s vítězstvím ve druhé světové válce, které se zde obvykle slaví. Pro veřejnost jsou zde vystavena vojenská vozidla a technika západních armád, která byla ukořistěna ruskou armádou ve válce na Ukrajině, kterou Rusko způsobilo. Tyto válečné trofeje slouží jako demonstrace síly a Rusko se rozhodlo je zde prezentovat veřejnosti.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Adrian Newey

Génius Newey končí v Red Bullu. Zamíří k Ferrari?

Dlouho se o tom spekulovalo, a nyní je to oficiální. Adrian Newey, technický ředitel Red Bull Racing, ukončí svou práci u rakouské stáje po skončení této sezóny. Potvrzení této zprávy přišlo od samotného týmu v jeho oficiálním prohlášení. Po 19 letech skončí Neweyho dlouholetá éra v týmu.

včera

Zahraniční vojáci se stali válečnými zajatci (POW) poté, co byli zajati Ukrajinou jako bojovníci v rámci ruských ozbrojených sil, účastní se tiskové konference organizované ukrajinskými představiteli v Kyjevě 15. března 2024.

Žoldáci z Nepálu ve velkém dezertují z ruské armády na Ukrajině

Podle informací serveru RBK-Ukrajina, který se odvolává na tiskovou zprávu Hlavního ředitelství zpravodajství, žoldáci z Nepálu, kteří přišli bojovat proti Ukrajině v řadách ruské armády, masově dezertují. Ruští velitelé zároveň hledají chatrné omluvy pro své vedení, vysvětlující tuto situaci.

včera

Andrej Babiš (ANO)

Boj proti Green Dealu i migraci. Hnutí ANO zahájilo předvolební kampaň

Při zahájení hlavní fáze kampaně ANO ve Zlíně uvedl předseda Andrej Babiš, že hlavními prioritami hnutí ve volbách do Evropského parlamentu jsou boj proti nelegální migraci, obrana suverenity a odpor proti Zelené dohodě, nazvané Green Deal. Hlavním heslem kampaně před červnovými volbami je "Česko pro tebe všecko".

včera

Svátek práce se slaví již 135 let. Jak se za tuto dobu proměňovala jeho podoba?

Na první květnový den připadá Svátek práce, který není jenom státním svátkem, ale i tím mezinárodním. Jeho historie sahá až do roku 1889, kdy byl jiný, než se prezentoval v dobách komunistického režimu. Povinné prvomájové průvody doprovázené budovatelskými slogany, oslavami pracovních úspěchů a stranickými představiteli na tribunách měly s původní myšlenkou svátku pramálo společného. 

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy