Technoparty burácí na Benešovsku, policie a hygienici akci monitorují

Více než polovina účastníků technoparty u Hlaváčkovy Lhoty na Benešovsku během dneška odjela. Na místě podle policie zůstává asi 800 lidí, zhruba čtvrtina jsou cizinci, především z Německa a Rakouska. Ještě dopoledne policisté evidovali na technoparty kolem 2000 lidí, řekla ČTK policejní mluvčí Lucie Nováková.

"Do současné chvíle policisté nemuseli řešit žádné závažné narušení veřejného pořádku," řekla Nováková. Policie podle ní pravidelně komunikuje s pořadateli akce, s majiteli pozemků i místní starostkou. Z noci eviduje pět stížností na rušení nočního klidu. Kdy má technoparty skončit Nováková zatím neví. Akce se koná na soukromém pozemku se souhlasem vlastníka, nedá se proto podle policie považovat za nelegální.

Technoparty se zabývají také hygienici. Vládními opatřeními jsou zakázány hromadné akce nad 1000 osob v jednom sektoru. Pokud je akce rozdělena na jednotlivé sektory, může se jí zúčastnit až 5000 lidí, řekla ČTK mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.

Stř. Čechy: Na místě konání technopárty aktuálně evidujeme přítomnost zhruba 800 osob, z toho je přibližně 200 cizinců, hlavně z Německa a Rakouska. Do současné chvíle policisté nemuseli řešit žadné závažné narušení veřejného pořádku.… #policiestc pic.twitter.com/X7KUnMo9DD

— Policie ČR (@PolicieCZ) July 25, 2020

Technoparty začala podle Novákové v pátek večer. Policisté usměrňovali provoz na příjezdových cestách a zaměřili se především na důslednou kontrolu lidí a vozidel přijíždějících na technoparty. "Důsledné kontroly budou policisté provádět i u odjíždějících účastníků jak na přítomnost alkoholu v dechu, tak na návykové látky," dodala Nováková.

Policie původně v pátek hlídala louku v Blažimi na Benešovsku, kde se technoparty konala loni. Blažim je zhruba 30 kilometrů od Hlaváčkovy Lhoty, kam se technaři nakonec skutečně sjeli. Podle Novákové do Blažimi nikdo nepřijel.

Související

Více souvisejících

technoparty Středočeský kraj život

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izrael: Neslýchané. Zatykač na Netanjahua povzbudí teroristy po celém světě

Rozhodnutí hlavního prokurátora Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karima Khana požádat o vydání zatykačů na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Joava Galanta je neslýchané a povzbudí teroristy po celém světě. Prohlásil to v pondělí izraelský prezident Jicchak Herzog. Rozhodnutí odsoudil i izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac, uvedla agentura Reuters.

před 5 hodinami

Martin Exner

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jím proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy