Mall Pay: Na odložené platby nedosáhne třetina žadatelů

Při žádosti o službu odložené platby, která se využívá při nákupech na e-shopech, neprojde vyhodnocením schopnosti splácet zhruba třetina lidí. Na dnešní on-line tiskové konferenci to uvedli představitelé společnosti Mall Pay, která zhruba před dvěma týdny získala licenci od České národní banky a odložené platby nabízí. Mall Pay je fintech vlastněný rovným dílem skupinou Mall a ČSOB.

Odloženou platbu nabízejí stovky tuzemských e-shopů jako jednu z platebních možností. Jde v principu o platební nástroj, který umožní zákazníkům zaplatit až poté, co mají jistotu, že zboží bylo v pořádku. Na českém trhu odložených plateb působí vedle Mall Pay také Twisto Pay. Vlastní odloženou platbu nabízí svým zákazníkům dále Alza.cz a od letošního roku také například Equa Bank. Službu se chystají nabízet i další banky.

Mall Pay díky získání licence od ČNB začala nově nabízet klientům čtyři typy zákaznických účtů. V rámci dvou z nich nabízí vlastní platební kartu, která se svými vlastnostmi blíží kreditní kartě. Účty i karta nabízí odložené platby.

Samotnou službu Mall Pay je aktuálně možné využít na zhruba 110 e-shopech. Firma dnes upozornila, že licence ČNB umožnila nabízet rozšířené služby nebo lépe prověřovat potenciální klienty.

Podle červnové studie Global Payments Report společnosti FIS jsou služby odložených plateb na vzestupu. Do tří let by měly mít devítiprocentní zastoupení mezi všemi platbami v Evropě, Africe a na Blízkém východě. V Evropě kralují odložené platby ve Švédsku, kde je prostřednictvím BNPL placen každý čtvrtý on-line nákup a jde o nejčastější způsob platby v e-commerce. Vysoký podíl BNPL plateb je také v Německu, kde platí zákazníci později za 18 procent on-line nákupů, v Norsku je to pak u 13 procent plateb. ČR se zatím podle průzkumu drží kolem procenta.

Podle šéfredaktora odborného serveru Měšec.cz Dalibora Chvátala lze nově nabízenou tzv. skipovací kartu označit za alternativu kreditní karty nebo dobíjecí karty. "Karta je v tomto případě jen prostředek platby a hlavním benefitem jsou navázané služby. Cílí na zákazníky, kteří mají obavy z online nakupování. Provozovatelé to ale nebudou mít snadné, protože stávající vydavatelé karet také nabízejí řadu benefitů a ochran při používání platebních karet, za službu odložené platby se přitom samozřejmě platí," řekl ČTK Chvátal.

Související

Nová služba od Mall Pay Nakup za 50 tisíc, zaplať za 50 dní

MALL Pay a jejich skipovací karta: až 50 000 na 50 dní zdarma, věrnostní body k tomu

Rádi nakupujete kreditní kartou, ale máte pocit, k pohodlí ještě něco chybí? Možná vás zaujme nová služba od MALL Pay, která nedávno získala licenci ČNB. Dostala jméno skipování. Proč? Protože díky ní skipnete (česky: přeskočíte) starosti při nakupování. Téměř okamžitě. V čem se služba liší od kreditní karty a k čemu může být dobrá? Je pro ni nutné ověření příjmů a bonity? (PR článek)

Více souvisejících

Mall Pay ČSOB Ekonomika e-shopy

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izrael: Neslýchané. Zatykač na Netanjahua povzbudí teroristy po celém světě

Rozhodnutí hlavního prokurátora Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karima Khana požádat o vydání zatykačů na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Joava Galanta je neslýchané a povzbudí teroristy po celém světě. Prohlásil to v pondělí izraelský prezident Jicchak Herzog. Rozhodnutí odsoudil i izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac, uvedla agentura Reuters.

před 1 hodinou

Martin Exner

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jím proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Ebráhím Raísí

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Aktualizováno včera

Atentát na Fica: Vyšetřuje se i teorie, že pachatel nebyl osamělým vlkem

Vyšetřovatelé se v případu středečního atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) zabývají i možností, že pachatel Juraj C. nebyl osamělým vlkem, řekl ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v neděli. Upozornil, že spolupachateli nebyli dva lidé z Handlové, jak se šířilo na sociálních sítích. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy