Některé maďarské čerpací stanice se potýkají s omezením dodávek paliv

Maďarská ropná a plynárenská společnost MOL dočasně omezila dodávky pohonných hmot některým maloobchodníkům. Oznámila to dnes firma. Opatření zdůvodnila poklesem dovozu ropy z Ruska a zvýšenou poptávkou související s cenovým stropem pro pohonné hmoty, který zavedla maďarská vláda.

Společnost MOL uvedla, že omezila dodávky zákazníkům, které není povinna zásobovat. Dodala, že opatření se týká 194 maloobchodníků, kteří provozují zhruba deset procent čerpacích stanic v Maďarsku. Podle firmy je opatření "nezbytné k zachování dodávek ve všech částech země", napsala maďarská zpravodajská agentura MTI.

Maďarský Svaz nezávislých čerpacích stanic v otevřeném dopisu požádal firmu MOL i premiéra Viktora Orbána, aby opatření zrušili a pomohli malým maloobchodním prodejcům pohonných hmot. Podle svazu se omezení dodávek dotkne pětiny čerpacích stanic, napsala agentura Reuters.

V úterý se v důsledku poškození transformátoru při raketovém útoku zastavil provoz ropovodu Družba, který přivádí ruskou ropu přes Ukrajinu do Maďarska, na Slovensko a do České republiky. Ve středu se provoz obnovil, ale se sníženým tlakem.

Společnost MOL dnes uvedla, že dovoz ropy do Maďarska v důsledku toho klesl. Poukázala rovněž na problémy související s údržbářskými pracemi v její hlavní maďarské rafinerii.

Související

MOL, ilustrační fotografie.

MOL upozornil na kritický stav zásobování palivy v Maďarsku

Situace kolem zásobování pohonnými hmotami v Maďarsku je kritická a jediným řešením je vytvořit podmínky pro zvýšení dovozu. Uvedla to dnes podle agentury Reuters maďarská ropná a plynárenská společnost MOL. Zahraniční podniky omezily dodávky paliv do Maďarska poté, co tamní vláda loni zavedla cenový strop pro benzin a naftu. Situaci podle firmy MOL v poslední době komplikují snahy lidí vytvářet si zásoby pohonných hmot. 

Více souvisejících

MOL (maďarská síť benzinek) pohonné hmoty Maďarsko

Aktuálně se děje

včera

včera

Teroristé Hamásu

Návrh dohody o příměří má tři fáze, tvrdí Hamás

Návrh dohody o příměří v pásmu Gazy, s níž souhlasilo palestinské hnutí Hamás, má tři fáze a každá trvá 42 dní. Uvedl to v pondělí vysoce postavený představitel Hamásu Chalíl Hajjá v rozhovoru pro katarskou televizi Al-Džazíra, píše agentura Reuters.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Chřestýš

Extrémní změny počasí povedou k masové migraci. Vědci varují před rozšířením jedovatých hadů

Podle nové studie, na kterou upozornil server The Guardian, se očekává, že změna klimatu povede k masové migraci jedovatých hadů do nových oblastí a zemí, které na to nejsou připravené. To zvýší zranitelnost obyvatel vůči uštknutí hady. Vědci ve studii modelovali možné geografické rozšíření 209 druhů jedovatých hadů, které mohou ohrozit lidský život. Závěry ukazují, že největší riziko nesou lidé v nízkopříjmových zemích v jižní a jihovýchodní Asii a v částech Afriky.

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Rusko vyhlašuje cvičení. Použije jaderné zbraně

Ruské ministerstvo obrany v pondělí oznámilo, že uspořádá cvičení s taktickými jadernými zbraněmi. Před několika dny Kreml rozzlobeně reagoval na komentáře vysokých západních představitelů o válce na Ukrajině.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Netanjahu: Pokud se neubráníme sami, nikdo nás neubrání. Zvládneme to i sami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmítl tlak mezinárodního společenství, které požaduje pozastavení válečného tažení v Pásmu Gazy. Podle agentur AP a DPA zdůraznil, že Izrael má schopnost bránit se sám, pokud bude potřeba.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy