Evropská liga: Sparta převálcovala Slovan 4:0! Bratislava je outsiderem skupiny

Praha – Sprata Praha dnes ve čtvrtém utkání skupiny I pohostila Slovan Bratislava. Slovan odjel domů s prázdnou a po dnešní, již čtvrté prohře, je outsiderem skupiny. Bratislava zatím v Evropské lize nevstřelila ani jeden gól a s děsivou bilancí 0:14 vázne na posledním místě tabulky.

Pražská Sparta dnes uvítala Slovan Bratislava, v rámci čtvrtého kola Evropské ligy. Jejich poslední duel neprobíhal zrovna příjemně. V polovině zápasu na trávník vtrhli rozběsnění fanoušci a zápas byl na nějakou dobu pozastaven.I přesto tyto komplikace ale Sparta minulý zápas vyhrála 3:0 a do dnešního utkání tak vstoupila jako favorit. Kromě vzájemného zápasu je dalším důvodem, proč dnes favorizovat právě Spartu, fakt, že Slovan Bratislava zatím v Evropské lize nezískal ani bod a co hůř, nevstřelil ani jeden gól. Před dnešním utkáním tak má slovenský klub skóre 0:10.Utkání začíná ve 20:45 a nás tak zajímá, zdali potvrdí Sparta roli favorita, nebo se odehraje zvrat a Slovan Bratislava si trochu polepší v tabulce.Zápas začali lépe Sparťané, téměř okamžitě po rozehrávce ukořistili míč a pohodlně si kombinovali na vlastní polovině. Slovan měl svou obranou půli vcelku dobře organizovanou a Sparta se tak musela snažit o dlouhé nákopy na nabíhající útočníky a pasy za obranu.Ve dvacáté první minutě se celý stadion zvedl ze sedaček. Oslava gólu se ale nekonala, namísto jásotu se Letnou ozval výdech zklamání. Konaté si špatně pohlídal míč při úniku a z náběhu na bránu nebylo nic.První oslavy gólu přišly až o osm minut později. Kanonýr Lafata se nechal faulovat v pokutovém území, ale na penaltu nedošlo, protože nezdolný útočník souboj ustál a v ponechané výhodě vstřelil gól.Téměř ihned po vstřelení první branky se domácí dostali opět do útoku a výsledkem byl tlak na bránu, který si na obráncích vynutil nepovolenou hru v podobě zásahu rukou. Rozhodčí ale ruku nezaregistroval a nechal tak hru pokračovat.Sparťané si z křivdy nic nedělali a vzápětí přidali další gól. Ve dvaatřicáté minutě se střelou, ke vzdálenější tyči, prosadil Krejčí a uvedl stadion do euforie.Sparta měla ještě pár šancí skóre navýšit, ale žádná z nich již gólem neskončila a první půle byla odpískána za stavu 2:0 pro Spartu.Druhá půle se nesla v podobném duchu, jako půle první. Jedna přihrávka za druhou létala za obrannou linii Slovanu a nacházela Lafatovu kopačku. Výsledkem byl třetí gól dne, který přidal v pětasedmdesáté minutě Nhamoinesu Costa. Tentokrát míč spadl do sítě po vybojovaném rohovém kopu.Aby toho neměl Slovan málo, Lafata přidal v osmdesáté třetí minutě další gól a zvýšil na nezvratných 4:0 pro Spartu. Skóre už vydrželo do konce a sparta má tak na kontě již devět bodů ze čtyř utkání a Slovan je propastně poslední se skórem 0:14.Výsledky čtvrtého kola Evrvopské ligy:FC Curych - Villarreal CF 3:2Branky: 21. Franck Etoundi, 26. Berat Djimsiti, 29. Yassine Chikhaoui - 20. Tomás Pina, 24. Gerard MorenoApollon Limassol - Borussia Mönchengladbach 0:2Branky: 56. Raffael, 90+5. Patrick HerrmannHJK Helsinky - Turín FC 2:1Branky: 60. Gideon Baah, 81. Valtteri Moren - 90. Fabio QuagliarellaFC Kodaň - Club Bruggy 0:4Branky: 7. Lior Refaelov, 30. Lior Refaelov, 36. Lior Refaelov, 60. Ruud VormerAsteras Tripolis - Tottenham Hotspur 1:2Branky: 90. Jerónimo Barrales (pen.) - 36. Andros Townsend (pen.), 42. Harry KaneBeşiktaş JK - FK Partizan 2:1Branky: 57. Demba Ba (pen.), 62. Demba Ba - 78. Saša MarkovićAstra Giurgiu - Celtic FC 1:1Branky: 79. William - 32. Stefan JohansenDinamo Záhřeb - Red Bull Salzburg 1:5Branky: 60. Ángelo Henríquez - 40. Jonathan Soriano, 59. Kevin Kampl, 64. Jonathan Soriano, 72. Massimo Bruno, 85. Jonathan SorianoPanathinaikos FC - PSV Eindhoven 2:3Branky: 11. Abdul Ajagun, 43. Mladen Petrić - 27. Memphis Depay, 65. Luuk de Jong, 78.Georginio WijnaldumDinamo Moskva - Estoril Praia 1:0Branky: 77. Kevin KurányiAS Saint-Étienne - Inter Milán 1:1Branky: 50. Moustapha Sall - 33. DodôQarabağ Ağdam - Dněpr Dněpropetrovsk 1:2Branky: 36. Leroy George - 15. Nikola Kalinić, 73. Nikola Kalinić

Feyenoord Rotterdam - NK Rijeka 2:0Branky: 9. Karim El Ahmadi, 20. Lex Immers

Sevilla FC - Standard Lutych 3:1Branky: 19. Kevin Gameiro, 41. José Antonio Reyes, 90. Carlos Bacca - 32. Paul-José M'Poku

VfL Wolfsburg - FK Krasnodar 5:1Branky: 47. Aaron Hunt, 57. Aaron Hunt, 73. Josuha Guilavogui, 89. Nicklas Bendtner (pen.), 90+2. Nicklas Bendtner - 72. Wanderson

Everton FC - Lille OSC 3:0Branky: 27. Leon Osman, 42. Phil Jagielka, 61. Steven Naismith

Sparta Praha - Slovan Bratislava 4:0Branky: 29. David Lafata, 32. Ladislav Krejčí, 75. Costa Nhamoinesu, 84. David Lafata

SSC Neapol - BSC Young Boys 3:0Branky: 45+2. Jonathan de Guzmán, 65. Jonathan de Guzmán, 83. Jonathan de Guzmán

Dynamo Kyjev - Aalborg BK 2:0Branky: 70. Domagoj Vida, 90+3. Oleh Husjev

Rio Ave FC - Steaua Bukurešť 2:2Branky: 35. Diego Lopes, 77. Diego Lopes (pen.) - 61. Claudiu Keserü, 90+4. Lucian Filip

EA Guingamp - Dinamo Minsk 2:0Branky: 44. Claudio Beauvue, 86. Christophe Mandanne

ACF Fiorentina - PAOK Soluň 1:1Branky: 88. Manuel Pasqual - 81. Maarten Martens

KSC Lokeren - Trabzonspor 1:1Branky: 5. Ayanda Patosi - 45+1. Waris Majeed

Legia Varšava - Metalist Charkov 2:1Branky: 29. Marek Saganowski, 84. Ondrej Duda - 22. Vasyl Kobin