HOKEJOVÉ MS: Češi zvládli dramatický "test" se Švýcary 2:1. Ve čtvrtfinále se utkají s Finy

Praha - Čeští trenéři opět pozměnili sestavy a měli poslední možnost vidět, jak jejich výtvor funguje, aniž by se báli vyřazení. Po dnešním duelu se Švýcary přijde čtvrtfinále, ve kterém není prostor pro nejistoty a tým už musí být perfektně připraven. O Výsledku nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých Vondrka rozhodl o výhře českého týmu 2:1.

Jak český, tak švýcarský tým už má neotřesitelně zarezervované místo ve čtvrtfinále turnaje a je tak ideální příležitost na prokombinování nových sestav a vyzkoušet je naostro.

Náš výběr skončí po dnešním duelu jistojistě třetí, ať už dnes získá body, nebo ne. Stejná neměnnost platí i pro naše alpské oponenty, kterými jsou Švýcaři, ti skončí v základní části čtvrtí. O našem čtvrtfinálovém soupeři rozhodne duel Rusko - Finsko, který probíhá paralelně s utkáním naše týmu.

Úvod první třetiny začal pro český tým velice slibně, hostující Švýcarsko sice dobře blokovalo české snahy o přechod do útočného pásma, ale přesto se hry vyvíjela podle představ diváků.

Zlom nastal na konci první periody, kdy se náš tým dostal do dlouhé hry v oslabení. Ve hře pět na čtyři Čáslava fauloval a zapříčinil tak další ztrátu obranných sil našeho týmu. Ve dvojnásobném oslabení náš tým podlehl a Fiala přesnou střelou z úhlu poslal svůj tým do vedení 1:0.

Aby toho na český tým nebylo málo, Jaromír Jágr byl donucen ukončit zápas kvůli potížím s tříslem a třetinu tak nedohrál.

Ve druhé třetině byl český tým jednoznačně tím lepším celkem. Pokud někam letěl puk, byla to Švýcarská brána a šancí nebylo rozhodně málo. Ke gólovým šancím se dostala každá sestava, ale nedobytný švýcarský kouzelník, který bránu střežil, za záda nepustil ani jednu ránu.

V poslední periodě náš tým konečně prolomil střeleckou smůlu a srovnal. Zaťovič dostal skvělou přihrávku a vyslal nechytatelnou bombu na švýcarskou bránu. Namísto puku jsme mohli sledovat jen černou šmouhu, která míří do rohu brány.

Srovnávacím gólem ale gólová nadílka třetí třetiny skončila a hala se mohla těšit na prodloužení. Prodloužená hra ale žádné světlo do rozuzlení dnešního duelu nepřinesla a samostatné nájezdy byly tak poslední možností, jak týmy rozsoudit.

Nájezdy nakonec rozhodnul až Vondrka a zajistil svému týmu jeden bod navíc, který ale ve výsledku nic neznamená. Český tým je stále třetí, švýcarský čtvrtý.

Česko - Švýcarsko 2:1sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)Branky a nahrávky: 51. Zaťovič (Jan Kovář, Kolář), 65. Vondrka (rozhodující nájezd) - 17. Fiala (Brunner, Streit)

Sestavy:Česko: Pavelec - Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík - Voráček, Sobotka, Erat - Jágr (10. Smoleňák), Novotný, Červenka - Hertl, Jan Kovář, Vondrka - Simon, Koukal, ZaťovičŠvýcarsko: Berra - Blum, Josi, Geering, Streit, Helbling, Grossmann, Loeffel - Bodenmann, Ambühl, Bieber - Walker, Almond, Suri - Fiala, Trachsler, Schäppi - Hollenstein, Romy, Brunner - Wieser

65:00 Vondrka proměnil rozhodující název a český tým poslední zápas vyhrál na nájezdy.

65:00 Prodloužení vítěze neukázalo a o bodovém zisku českého týmu už podruhé na turnaji rozhodnou samostatné nájezdy.

64:13 Přesilovka je u konce a opět končí nezdarem, hra se pomalu posouvá směrem k nájezdům.

62:13 A je tu další, pravděpodobně poslední, přesilovka našho týmu, dvě minuty budeme svědky hry čtyři na tři.

61:02 Jordán poslal dělovou ránu od modré. Puk ale našel jen mantinel.

60:01 Prodloužení je tu a následujících pět minut budeme svědky hry čtyři na čtyři.

60:00 Základní fáze zápasu končí za stavu 1:1 a následovat bude prodloužení.

59:01 Nevypadá to, že by švýcarský brankář chtěl v závěru zápasu ještě inkasovat a zřejmě budeme svědky prodloužení.

57:31 Švýcaři si museli ulevit zakázaným uvolněním a český tlak tak pokračuje.

56:15 Hra čtyři na čtyři končí a následuje půl minuty českého oslabení.

55:10 Hertl ukončil českou přesilovku hrou vysokou holí, budeme svědky hry čtyři na čtyři.

54:20 Fiala neudržel nervy na uzdě a dává domácímu týmu dvě minuty hry v přesile.

53:47 Kovář poslal dobrou ránu do růžku, ale Bera opět výborně zasáhl lapačkou.

52:01 Srovnání skóre vlilo našim hráčům novou krev do žil a bojovnost hokejistů stoupá s každým okamžikem.

50:44 Góóóóól! Zaťovič dostal puk naservírovaný na čepel s takovou přestností, že se jen jednou rozmáchl a černá šmouha se zastavila až v horním růžku švýcarské brány. Stav je srovnán 1:1.

48:48 Český tým provází gólová smůla. Na bránu vysílají naši hráči jedu ránu za druhou, ale puk ne a ne skončit v síti.

47:16 Celá hala je na nohou a povzbuzuje český tým.

45:44 Ani tato přesilovka gólem nekončí a vynikající procento vyuitých přesilových her našeho týmu se pomalu kazí.

44:11 Erat skvěle vypálil, ale střela skončila jen v boční síti.

43:44 Voráček se nebezpečně projížděl před švýcarskou bránou a vynutil si faul, hosté budou v oslabení.

42:15 Další střela hostů končí v lapačce Pavelce. Češi ne a ne se protlačit do úspěšného zakončení.

40:01 Posledních dvacet minut hry je tu a český tým má poslední třetinu na obrat zápasu.

40:00 Druhá třetina je minulostí a náš tým stále ztrácí jeden gól, je to vůbec poprvé na turnaji, co český tým nedokázal během čtyřiceti minut skórovat.

38:56 Přesilovka hostů je za námi a minutu má ještě český tým k dobru na skórování ve druhé třetině.

37:11 Jordát teď obětavě, vlastním tělem, vstoupil do dráhy puku, letícího do odkryté brány.

36:56 Kovář zahákoval a musí si dvě minuty počkat na trestné lavici. Závěr druhé třetiny tak opět odehraje český tým v oslabení.

36:25 Hosté se vymanili z českého sevření a Pavelec si připisuje další zákroky.

35:11 Akce našich reprezentantů stále končí ve výstroji švýcarského brankáře.

33:33 Josiho trest končí a ani tentokrát se český tým nezaradoval.

32:58 Jordán nebezpečně vypálil, ale brankář hostů je stále neomylný.

31:33 A další přesilovka českého týmu. Josi ošklivě fauloval a dává našemu týmu další šanci na využití hry v přesile.

30:11 Hosté jsou opět v plné síle.

29:45 Puky létají na švýcarskou bránu jako pominuté, ale do sítě ne a ne zapadnout.

28:11 Brunner získal puk a dostal se do samostatného úniku. Pavelec ale zmařil všechny Švýcarské naděje na zvýšení skóre a jako bonus si Brunner dvě minuty posedí za sekání.

26:15 Velká šance našeho týmu končí v lapačce hostujícího branáře, ani Krejčík, ani Koukal puk do sítě nedostali.

23:55 Pavelec musel po dlouhé době opět zasahovat proti ne příliš nebezpečné střele švýcarského útočníka.

22:15 Ačkoliv je poměr hráčů vyovnaný, vypadá to, že domácí jsou v přesile, soupeře v jednom kuse atakují.

20:35 Náš tým je opět v plném počtu.

20:01 Je zde truhá fáze hry a Češi mají šanci napravit pochybení z první třetiny.

20:00 První třetina končí a Češi začnou druhou periodu v oslabení a se ztrátou jednoho gólu.

18:30 Čáslava opět zachyboval, naskočil na led jako šestý a domácí jsou opět v oslabení.

18:27 Český tým je opět v plné síle a musí dohnat ztrátu jednoho gólu.

16:55 Kevin Fiala se dostal ke střele a Pavelec nestihl přesun k tyči, následkem čehož český tým prohrává 0:1.

16:15 Brunner byl Čáslavou faulován a hosté si užijí hru 5 na 3.

15:45 Švýcaři teď ve veliké šanci, Pavelec musel zasahovat z otočky, ale střela minula. Fiala byl při útočném snažení faulován a češi budou podruhé v oslabení.

15:15 Hosté jsou opět v plné síle a druhá česká přesilovka tak končí bez gólu.

14:26 Druhá přesilovková sestava míří na led a diváci prosí o gól.

13:15 Domácí tým konečně ukazuje papírovou převahu a dostává soupeře pod tlak, čímž si vynucuje další přesilovou hru.

12:34 Kovář nebezpečně vypálil a brankář měl co dělat, aby tečovaný kotouč uklidnil pod lapačku.

11:46 České ofenzivě se teď podařilo nachvíli zatlačit opatrné soupeře do hloubi vlastní půle.

09:12 Brunner se dostal do nebezpečného postavení, ale střelu skvěle pokryl Pavelec.

08:30 Švýcaři zatím předvádí dobrou defenzivu a likvidují české přechody do útočného pásma.

06:42 Koukal byl rozjetý na skvělou akci, ale ne poslední chvíli ztratil puk.

06:01 Hosté ukončili oslabení zakázaným uvolněním a unavená čtveřice zůstane na ledě o trochu déle.

05:01 Polovina přesilovky je za námi a halou zní pokřik: "My chceme gól!".

04:01 A karta se obrací, nyní bude v přesile domácí tým. Švýcarský hráč zahrál vysokou holí.

02:15 Český tým je kompletní.

01:58 Švýcarům se přesilovka příliš nedaří a pomáhají si zakázaným uvolněním.

01:15 Jakub Nakládal dostal dvě trestné minuty, český tým bude hrát v oslabení hned z kraje zápasu.

00:00 Poslední utkání základní fáze turnaje právě začíná!