Finové se pokoušeli o zdramatizování. Přesto nakonec Rusové slaví bronz

Kolín nad Rýnem - V německém Kolíně nad Rýnem nedělním dnem vrcholí 81. mistrovství světa v ledním hokeji, které se letos vedle této německé destinace konalo i v Paříži. O předkrm očekávaného večerního finálového duelu se postarali Rusové s Finy, které se odpoledne spolu střetli v boji o třetí místo, tedy o bronzovou medaili. Tu nakonec získali favorizovaní Rusové, kteří už téměř bpo dvou třetinách vedli celkem jasně 4:0. Podobně jako v semifinále s Kanadou, ale zahrozili Finové a blížili se k vyrovnání tohoto duelu, neboť se jim podařilo snížit na 4:3. Díky Kučerovově brance ale pak své vedení zvýšili na 5:3 a na to už tým Suomi, přestože se v samotném závěru sympaticky snažil, zareagovat nikterak nedokázal. Ruská sborná tak tedy obhájila bronzové medaile.

Od samotného úvodního vhazování bylo znát, kdo je v letošním souboji o bronzovou medaili favoritem a kdo zkrátka tahal za delší konec. Téměř po dvou třetinách totiž jasně vedli Rusové 4:0, přičemž vše začal svou přesnou trefou Gusev, jenž se po sedmi minutách hry dostal k puku poté, co mu ho nahrál z pravého kruhu Antipin. Gusev pak zakončoval na bližší tyč a to úspěšně, 1:0 pro Rusko. Blízko ke zvýšení tohoto jednobrankového vedení byl Barabanov, ale skórovat se mu nepodařilo, stejně tak se nepodařilo Rusům vsítit branku při svvé přesilovce, kterou zapříčinil svým vyloučením Lajunen. A ani Gusev nenavázal na svou předešlou přesnou trefu.

Do konce úvodní dvacetiminutovky chyběla vteřina, když sudí rozhodli vyloučit Kučerova a dal tím tak Finům první možnost početní výhody, tu však tým Suomi využít nedokázal, naopak to byl právě on, kdo inkasoval poté, co Rusové zakončili gólově svou brejkovou příležitost. Ničuškin společně s Tkačovem totiž tehdy jeli dva na jednoho, přičemž to byl právě druhý jmenovaný Rus, který zvýšil na 2:0. Běžela 28. minuta, když Rusové hráli další přesilovku v době, kdy na trestné lavici tentokrát seděl Savinainen a po spolupráci s Dadonovem a Panarinem tak nakonec tuto přesilovku gólově zakončil Gusev, jenž tak tedy skóroval podruhé v zápase. O 75 vteřin později pak na 4:0 zvýšil Kiselevič a ten tak vyhnal z finské branky Korpisala, kterého tak nahradil Säteri. A zřejmě i tento impuls na Finy, na kterých od počátku tohoto duelu, že je tento turnaj vysílil úplně do mrtě a tahali tak nohy. Dvacetsedm sekund před druhou přestávkou se ale po Bělovově hrubce trefil Filppula, který tak dal Finům ještě naději na zdramatizování tohoto utkání, 4:1.

Ä skutečně nebylo o drama z kraje závěrečné části hry nouze. Nejprve se totiž trefil od modré čáry Lehtonen, ve 46. minutě se pak povedlo snížit na rozdíl jediné branky Savinainenovi. Rusové jakoby se tak už spokojili s pohodlným vedením 4:0, najednou to tak bylo 4:3 a na obzoru další z obratů na tomto turnaji. Ten se ale tentokrát nakonec nekonal, neboť ve 49. minutě se podařilo Kučerovovi dorazit do Säteriho klece svou předešlou střelou a i když se Finové více než dvě minuty před koncem uchýlili ke hře bez brankáře a sympaticky se tak ještě snažili alespoň o úpravě skóre, nakonec to byli Rusové, kteří se po vítězství 5:3 mohli radovat z obhajoby bronzových cenných kovů.

Finále mezi Kanadou a Švédskem je na programu večer od 20:45.

Konečný výsledek, zápas o 3. místo - Kolín nad Rýnem:

Rusko - Finsko 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)Branky a nahrávky: 7. Gusev (Antipin, Ničuškin), 22. Tkačov (Ničuškin, Zub), 28. Gusev (Panarin, Dadonov), 29. Kiselevič (Namestnikov, Ničuškin), 49. Kučerov (Kuzněcov, Bělov) - 40. Rantanen (V. Filppula), 42. Lehtonen (Aho), 46. Savinainen (Rantanen, Aho)

Rusko: Vasilevskij - Orlov, Kiselevič, Bělov, Antipin, Mironov, Provorov, Zub - Ničuškin, Andronov, Tělegin - Dadonov, Šipačov, Gusev - Kučerov, Kuzněcov, Panarin - Plotnikov, Barabanov, Tkačov - Namestnikov. Trenér: Oleg Znarok

Finsko: Korpisalo (29. Säteri) - Honka, Ohtamaa, V. Lajunen, Kukkonen, Hietanen, Lehtonen, Jaakola, Järvinen - Rantanen, V. Filppula, Savinainen - Puljujärvi, Aho, Pyörälä - Pihlström, Kemppainen, M. Aaltonen - Hännikäinen, J. Lajunen, Osala. Trenér: Lauri Marjamäki

Související

Hokej, ilustrační fotografie.

Kanada nedopustila překvapení. Po výhře nad Německem dokráčela k 28. titulu mistrů světa

Německá reprezentace si přála navázat na tu lotyšskou, která vybojovala v neděli odpoledne pro svou zemi historicky první medaili z MS a postarala se tak o překvapení turnaje v Tampere a Rize. Finále s favorizovanou Kanadou začala dobře, v zápase dokonce dvakrát vedla, podobně jako v utkání o bronz Lotyši nad Američany. Ale na rozdíl od Lotyšů už Němci postupem času ztráceli síly tak moc, že už ve třetí třetině nedokázali najít odpověď na rozhodující gól kanadského hrdiny Blaise a Toffoli s Laughtonem se pak postarali odskočení ve skóre na konečných 5:2. 
Ilustrační foto

Lotyši se dočkali zasloužené odměny. Po výhře nad Američany v prodloužení získali historický bronz

Malý, ale odhodlaný lotyšský národ zažívá v těchto dnech asi nejšťastnější období v historii. Postarali se o to jeho novodobí hrdinové, tedy hokejisté. Právě lotyšští reprezentanti v této hře se dočkali tolik kýženého historického úspěchu, když na letošním mistrovství světa došli až k medaili. Přestože má bronzovou hodnotu, pro Lotyše je jako zlatá. Největším národním hrdinou se stal Kristians Rubins, jenž nejprve zařídil prodloužení v duelu s Američany a v něm pak svou další přesnou trefou na 4:3 rozradostnil celé Lotyšsko. 

Více souvisejících

Hokej MS Hokej MS RUS Tým Hokej MS FIN Tým

Aktuálně se děje

před 4 minutami

Ruské ministerstvo obrany vystavuje zbraně a vojenskou techniku ​​zemí NATO, včetně tanků Leopard a M1 Abrams, ukořistěných ruskou armádou během války proti Ukrajině, ve Victory Park v Moskvě v Rusku. Expozice skládající se z více než 30 vzorků zbraní a vojenské techniky z produkce zemí jako USA, Německo, Anglie, Francie a Ukrajina byla otevřena návštěvníkům (1. května 2024).

Moskva se chlubí ukořistěnou západní vojenskou technikou ve válce na Ukrajině + VIDEO

Rusko v impozantním moskevském památníku s názvem Park vítězství odhalilo novou venkovní expozici, která však nemá nic společného s vítězstvím ve druhé světové válce, které se zde obvykle slaví. Pro veřejnost jsou zde vystavena vojenská vozidla a technika západních armád, která byla ukořistěna ruskou armádou ve válce na Ukrajině, kterou Rusko způsobilo. Tyto válečné trofeje slouží jako demonstrace síly a Rusko se rozhodlo je zde prezentovat veřejnosti.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Adrian Newey

Génius Newey končí v Red Bullu. Zamíří k Ferrari?

Dlouho se o tom spekulovalo, a nyní je to oficiální. Adrian Newey, technický ředitel Red Bull Racing, ukončí svou práci u rakouské stáje po skončení této sezóny. Potvrzení této zprávy přišlo od samotného týmu v jeho oficiálním prohlášení. Po 19 letech skončí Neweyho dlouholetá éra v týmu.

včera

Zahraniční vojáci se stali válečnými zajatci (POW) poté, co byli zajati Ukrajinou jako bojovníci v rámci ruských ozbrojených sil, účastní se tiskové konference organizované ukrajinskými představiteli v Kyjevě 15. března 2024.

Žoldáci z Nepálu ve velkém dezertují z ruské armády na Ukrajině

Podle informací serveru RBK-Ukrajina, který se odvolává na tiskovou zprávu Hlavního ředitelství zpravodajství, žoldáci z Nepálu, kteří přišli bojovat proti Ukrajině v řadách ruské armády, masově dezertují. Ruští velitelé zároveň hledají chatrné omluvy pro své vedení, vysvětlující tuto situaci.

včera

Andrej Babiš (ANO)

Boj proti Green Dealu i migraci. Hnutí ANO zahájilo předvolební kampaň

Při zahájení hlavní fáze kampaně ANO ve Zlíně uvedl předseda Andrej Babiš, že hlavními prioritami hnutí ve volbách do Evropského parlamentu jsou boj proti nelegální migraci, obrana suverenity a odpor proti Zelené dohodě, nazvané Green Deal. Hlavním heslem kampaně před červnovými volbami je "Česko pro tebe všecko".

včera

Svátek práce se slaví již 135 let. Jak se za tuto dobu proměňovala jeho podoba?

Na první květnový den připadá Svátek práce, který není jenom státním svátkem, ale i tím mezinárodním. Jeho historie sahá až do roku 1889, kdy byl jiný, než se prezentoval v dobách komunistického režimu. Povinné prvomájové průvody doprovázené budovatelskými slogany, oslavami pracovních úspěchů a stranickými představiteli na tribunách měly s původní myšlenkou svátku pramálo společného. 

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy