Závod skokanů na lyžích v Oslu vyhrál Němec Freund. Koudelka se do 2. kola nedostal

Oslo - V sobotu podvečer byl na programu další ze závodů skokanů na lyžích v rámci Světového poháru, tentokrát se závod konal v norském Oslu. Z vítězství se mohl radovat německý závodník Severin Freund. Roman Koudelka se sice závodu zúčastnil, ale nakonec nepostoupil z 1. kola, tudíž dnes náš nejlepší skokan nebodoval.

Severin Freund a Roman Koudelka. To jsou, co se týče posledních třech závodů Světového poháru, protipóly. Zatímco prvnímu se náramně daří a to tak, že se pokaždé v těchto třech podnicích radoval z vítězství, tak naopak český reprezentant nemůže postoupit z 1. kola do toho druhého. Nepodařilo se mu to tedy ani dnes, což znamená, že rodák z Turnova klesl v celkovém hodnocení až na 6. příčku. V prvním kole dnešního závodu předvedl Koudelka skok daleký 114 metrů, což stačilo pouze na 37. pozici. Jedná se o jeho druhý nejhorší výsledek v této sezóně, protože v úterý, kdy se skákalo v Kuopiu, skončil na 38. místě. To byl právě nejhorší výsledek v této sezóně z pohledu tohoto českého reprezentanta. V tomto týdnu se mu celkem dařilo akorát v Trondheimu, kde se skákalo pro změnu ve čtvrtek a kde skončil na sedmém místě.

Zatímco se nedařilo dnes závodníkovi z Čech, jenž dokázal během této sezóny vyhrát čtyři podniky v rámci Světového poháru, tak naopak jeho reprezentační a zkušenější kolega Jakub Janda může mluvit o celkem povedenějším skoku než jaký měl Koudelka. Skočil totiž 117,5 metru, ale ani to nestačilo na postup do druhé části závodu, neboť skončil 31. místě. Jen dvě desetiny bodu ztrácel na elitní třicítku. Jan Matura a Antonín Hájek skončili na 46. potažmo na 47. místě.

Pro Severina Freunda je můstek v Oslu zřejmě jedním z jeho oblíbených, neboť zde dokázal vyhrát i loňský závod. Tehdy to bylo celkem těsné a to bylo i nyní. Byl o pouhé tři desetiny bodu lepší než druhý Slovinec Peter Prevc. Třetí pak skončil Nor Rune Velta.

Po svých třech posledních povedených závodech se tak německý reprezentant Freund zvyšuje náskok v celkovém průběžném pořadí Světového poháru a to tak, že teď na tohoto Němce v tomto hodnocení ztrácí druhá Prevc až 54 bodů. Další závod v Oslu se uskuteční hned zítra. Příští víkend budou skokané k vidění v Planici, kde se bude jednat o poslední závody v této sezóně.