Brazílie má opět přes 50 tisíc nových případů koronaviru, rekord v Kolumbii

V Brazílii se opět prudce zvýšil počet nakažených novým typem koronaviru, za den přibylo více než 52.000 potvrzených případů. Po dvou dnech se tak čísla vrátila na denní nárůsty kolem 50.000. Rekordní denní nárůst počtu nakažených zaznamenala za poslední den Kolumbie, kde přibylo 12.830 potvrzených případů, výrazně ale přibývá infikovaných v posledním týdnu i v Argentině.

Celá Latinská Amerika pak eviduje už 5,7 milionu nakažených, z toho téměř čtyři miliony lidí se uzdravily a na 225.400 pacientů v tomto regionu v souvislosti s nákazou zemřelo.

Obavy z nárůstu počtu případů v Americe, zejména pak v posledních dnech v Kolumbii a v Argentině, vyjádřila v úterý i regionální šéfka Světové zdravotnické organizace (WHO) Carissa Etienneová.

"Ta čísla nám jasně ukazují, že virus v našem regionu stále nemáme pod kontrolou," uvedla v úterý Etienneová. Celá Amerika už eviduje na 10,5 milionu nakažených koronavirem SARS-CoV-2, z toho zhruba polovina připadá na Spojené státy.

https://t.co/2eW463VQMl

— PAHO/WHO (@pahowho) August 11, 2020

V Latinské Americe zaznamenala dosud nejvíce případů Brazílie, a to 3,1 milionu. Za ní je Mexiko, kde se počet potvrzených případů nákazy od začátku pandemii blíží půl milionu. Tyto dvě největší země Latinské Ameriky ale relativně málo testují, takže reálné počty nakažených tam jsou podle expertů několikanásobně vyšší.

Dosud nejvyšší denní nárůst počtu případů od začátku pandemie zaznamenala za poslední den Kolumbie, kde přibylo 12.830 potvrzených případů nákazy a 321 úmrtí. Tato padesátimilionová země tak už má 410.453 případů nákazy a 13.475 úmrtí v souvislosti s koronavirem, informuje El Tiempo.

Kolumbie se v předchozích dnech posunula ve světovém srovnání americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) před Chile, které od začátku pandemie eviduje na 376.600 nakažených a kde už se epidemická situace zlepšila. Vrchol epidemie tato země s 19 miliony obyvatel zažívala v první polovině června, kdy přibývalo za den 6000 až 7000 nakažených. Od poloviny července je to kolem 2000 a za poslední den to bylo 1500 nakažených.

Naopak vrchol epidemie zřejmě zažívá Argentina, kde v úterý přibylo 7043 nakažených novým koronavirem a celkový počet infikovaných překročil 260.000. Země tím překonala statistiky z Itálie. Argentinský prezident Alberto Fernández v úterý uvedl, že jeho země se nachází "v nejhorším okamžiku" epidemie a nevyloučil zpřísnění karanténních omezení.

Třetí nejhůře zasaženou zemí v Latinské Americe je Peru, kde se počet potvrzených nakažených rovněž blíží k půl milionu, tedy ke stejné hranici jako Mexiko. Peru má ale asi 32 milionů obyvatel, zatímco Mexiko na 128 milionů. Peru ale - stejně jako Chile - provedlo nejvíce testů na počet obyvatel v regionu. Ani v Peru se zatím epidemická situace výrazně nezlepšuje, za poslední den se tam potvrdilo 6547 nakažených, což je více než o den dříve a o několik stovek méně než několik předchozích dnů.

Související

Více souvisejících

Brazílie Mexiko Kolumbie argentina WHO (Světová zdravotnická organizace) Peru Chile Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Vladimir Putin

Rusové vysvětlili, proč Kreml doufal ve vítězství Harrisové. Jde o Ukrajinu

K nelibosti Moskvy skončily americké prezidentské volby vítězstvím Donalda Trumpa. Zdroje z Ruska vysvětlily, proč Kreml doufal v triumf viceprezidentky Kamaly Harrisové. Podle serveru Meduza šlo o kalkul související s válkou na Ukrajině. Předpokládal se totiž scénář, který by odvrátil zraky Američanů od konfliktu. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Donald Trump po volbách promluvil ve West Palm Beach na Floridě (6. listopadu 2024).

Trumpova velká výhra dokonána. Harrisovou porazil všude, kde se rozhodovalo

Donald Trump je už od středy jistým vítězem amerických prezidentských voleb, přesto si stále připisuje další triumfy. Podle nejnovějších informací si připsal výhru i v sedmém z tzw. swing states, tedy nerozhodnutých států, kde se rozhoduje o prezidentovi. Americká média mu v sobotu přisoudila vítězství v Arizoně. 

před 9 hodinami

Zdeněk Hřib

Pirátskou palubu po zvolení Hřiba opouští i jedna z výrazných tváří

Piráti si v sobotu vybrali nový kurs, když zvolili předsedou strany náměstka pražského primátora Zdeňka Hřiba. Po téměř patnácti letech přestal být stranickým šéfem Ivan Bartoš, bývalý vicepremiér a ministr pro místní rozvoj. Jednou z konsekvencí volby nového předsedy je odchod některých členů ze strany. 

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Válka na Ukrajině od dvojice fotografů.

Trumpův poradce odkryl karty ohledně války na Ukrajině. Krym je pryč, vzkazuje

Zejména Evropa si pokládá otázku, jaký bude přístup Donalda Trumpa k válce na Ukrajině, která trvá už déle než dva a půl roku. Bývalý poradce zvoleného amerického prezidenta Bryan Lanza tvrdí, že cílem Trumpovy administrativy bude dosažení míru. Kyjev prý nemá počítat s tím, že by mu Washington pomáhal s opětovným získáním okupovaných území. 

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 13 hodinami

včera

Aktualizováno včera

včera

Princ William se svou rodinou

Nejhorší rok v životě. Princ William překvapil upřímnými slovy

Rok s letopočtem 2024 ještě není u konce, stále zbývá několik týdnů. Dvaačtyřicetiletý princ William je však už nyní přesvědčen, že letošek byl nejtěžším rokem jeho života. Důvodem jsou pochopitelně především vážné zdravotní potíže členů britské královské rodiny. 

včera

včera

Skandinávie si připouští vážný problém. Stín podezření padá na Írán

Ve Skandinávii panují po několika podezřelých incidentech obavy.  Švédská bezpečnostní služba Sapo dokonce uvedla, že výbuchy a střelbu poblíž izraelských velvyslanectví ve Stockholmu a Kodani může mít na svědomí Írán. 

Zdroj: Tereza Marešová

Další zprávy