Pohled z druhé strany: Populární bloggerka vyvrací předsudky vůči lidem odmítajícím LGBT

Jsou všichni odpůrci práv gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) bigotní lidé plní nenávisti, anebo se mezi nimi najdou i tací, kteří se sexuálními menšinami nemají sebemenší problém, jenom jsou pouze "opatrnější", pokud jde o některé společenské změny? Americká bloggerka a křesťanka Katy Faustová, kterou vychovaly dvě matky, vyvrací dosavadní předsudky vůči lidem odmítajícím například homosexuální manželství.

Zmiňovaná žena se před pěti lety, kdy Nejvyšší soud USA rozhodoval o právu homosexuálů na uzavírat manželství (v červnu 2015 potvrdil legalizaci stejnopohlavních sňatků ve všech amerických státech), zapojila do kampaně za tradiční pojetí rodiny. Podle informací irského serveru Thetricolour.com spustila server askthebigot.com.

Jako důvod svého kroku Faustová uvedla agresivní mediální kampaň za propouštění lidí zastávajících jiní názor na některé společenské změny, které se tou dobou ve Spojených státech odehrávaly, a mezi něž patřila i zmiňovaná legalizace sňatků párů téhož pohlaví.

"Cítím výraznou změnu klimatu ve společnosti poté, co prezident Obama vyjádřil svojí podporu homosexuálním manželstvím. Média vzápětí na to začala přitvrzovat a pomalu každého, kdo je nejenže nadšeně nevítá, ale dokonce má ještě tu "drzost" se vůči nim vymezovat, nálepkovat jako homofoba plného předsudků a nenávisti," stěžovala si bloggerka.

Zároveň také řekla, že s homosexuálními lidmi nemá žádný problém, jelikož sama vyrostla v lesbické rodině, kdy jí vychovávala matka spolu se svojí partnerkou. Proti sňatkům párů stejného pohlaví ale vystupuje právě proto, že manželství je spojeno s dětmi, které mají Úmluvou o právech dítěte garantované právo na matku a otce.

Ačkoliv výše zmiňovaný právní dokument USA ve srovnání například s Evropou neuznávají, Faustová v tomhle kroku vidí egoismus a tlaky dospělých usilujících o revoluci ve vnímání rodiny. Má-li být rodina institucionalizovaná, pak je potřeba primárně chránit její nejslabší článek, a tím jsou právě děti. 

"Nejde o city dospělých, nýbrž o dětská práva. Samozřejmě, že manželství je i o emocích a vytváření pevných partnerských vztahů. To ale nic nemění na tom, že stát prostřednictvím této instituce vstupuje i do práv děti, které redefinice manželství relativizuje, neboť zpochybňuje význam role matky a otce v jejich životech, v čemž shledávám nebezpečný precedens," varuje bloggerka.

Faustová provozuje dále také server Thembeforeus.com (v českém překladu "Oni před námi"), v němž sdílejí své příběhy dětí, které se cítí nějakým způsobem nespokojené s tím, jaké dětství jim naplánovali, ať už vědomě nebo vědomě, jejich rodiče. Kritizovány jsou například surogátní mateřství, umělé oplodnění, adopce dětí homosexuálními páry, ale i rozvody a prostě jiné případy, kdy dospělí lidé nějakým způsobem mysleli víc na sebe a své potřeby než na ně. 

Na bloggerku se ve svých argumentech často odvolává česká kampaň proti chystanému zákonu o homosexuálních sňatcích vedená Aliancí pro rodinu, která naopak usiluje o ústavní definici manželství jako svazku muže a ženy. Takzvané manželství pro všechny už zavedlo 30 zemí napříč všemi kontinenty. Gayové a lesby mohou v Česku od roku 2006 uzavírat registrované partnerství, které jim ale negarantuje stejná práva a povinnosti - například společné jmění, pozůstalostní důchody atd.

Související

Více souvisejících

LGBT+ manželství rodina Homosexuálové děti

Aktuálně se děje

před 42 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Pálení čarodějnic

Pálení čarodějnic dříve a dnes. Jak se změnil tento zvyk napříč historií?

Poslední dubnovou noc nazývali naši předci nocí Filipojakubskou a spojovali ji s mnohými pověrami a zvyky, které převážně souvisely s lidovou vírou v existenci čarodějnic. Proto se také později začalo v souvislosti s 30. dubnem hovořit o pálení čarodějnic. Jak se podoba lidového svátku během historie proměnila? 

před 1 hodinou

Evropská Unie

Další odchod z EU? Šance jsou malé, neodejde Polsko ani Maďarsko

Odborníci z Polska vyjádřili názor, že pravděpodobnost tzv. polexitu, tedy vystoupení Polska z Evropské unie, je velmi nízká. Tento postoj zazněl v úterý, krátce před oslavami 20. výročí vstupu země do EU, informuje agentura PAP. Podobně nízká je i šance na vystoupení Maďarska.

před 2 hodinami

Donald Trump

Trump dostal u soudu tučnou pokutu za veřejné vyjadřování

Exprezident Spojených států Donald Trump dostal pokutu ve výši 9 000 dolarů (přibližně 211 000 Kč) za opakované porušování nařízení, které mu zakazovalo veřejně komentovat svědky, porotce a další osoby spojené s jeho soudním procesem týkajícím se údajných plateb pornoherečce za mlčenlivost.

před 3 hodinami

Charles Michel, Summit skupiny G7, Hirošima, Japonsko, 19.–21. května 2023

Před 20 lety se EU masivně rozšířila. Michel naznačil, kdy dojde k dalšímu přijímání států

Přijetí deseti států do EU v roce 2004 symbolizovalo odstranění železné opony a překonání historického dělení Evropy. Německý prezident Frank-Walter Steinmeier zdůraznil v úterý na konferenci "20 let Česka v EU" na Pražském hradě, že to byl zásadní průlom. Připomněl, že i tehdy existovaly obavy, zda EU bude schopna zvládnout výzvy spojené s takto rozsáhlým rozšířením.  

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Ilustrační fotografie

Muž s mečem zaútočil na lidi v Londýně

Muž zaútočil s autem a mečem na lidi na severovýchodním předměstí Londýna. Uvedla to v úterý místní policie, která podezřelého zadržela. Se zraněními bylo hospitalizováno v Hainaultu pět osob, informuje BBC.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Zelenskyj popsal Stoltenbergovi, jak Ukrajině uškodilo zpoždění dodávek pomoci

Rusko využívá zpoždění dodávek západní vojenské pomoci na Ukrajinu k ofenzivě, upozornil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj během pondělní tiskové konference. Kyjev dnes navštívil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy