Jižní Korea zaplatila za sestru diktátora majlant. Užívala si luxusu, v KLDR lidé živoří

Soul - Mladší sestra diktátora Kim Čong-una a její doprovod během jejich třídenní návštěvy na olympijských hrách v Pchjongčchangu přišly Jižní Koreu draho. Soul za ně utratil 240 milionů wonů (4,56 milionu Kč).

Většina peněz šla na ubytování (130 milionů wonů), dopravu (50 milionů wonů)a stravu (rovněž 50 milionů wonů) pro čtyři členy delegace a 18 členů jejich štábu, upřesnilo jihokorejské ministerstvo pro sjednocení.

Kim Jo-čong a další zmínění činitelé bydleli v pětihvězdičkovém hotelu Walkerhill, který leží na nábřeží řeky Han ve východní části jihokorejské metropole Soulu. Politici cestovali mezi Soulem a dějištěm zimních olympijských her na východním pobřeží Jižní Koreje. Představitelé KLDR jedli v luxusních restauracích a jednou také v prezidentském Modrém domě, kde se setkali s hlavou státu Mun Če-inem.

Podle jihokorejských médií Kimova sestra během návštěvy prozradila, že čeká druhé dítě. List Čoson ilbo ve středu napsal, že Kim Jo-čong řekla jihokorejským představitelům o svém těhotenství poté, co se jí během návštěvy udělalo nevolno. Novináři si prý také všimli, že štíhlá Kim skrývá pod oblečením bříško.

Jihokorejská rozvědka tvrdí, že sestra severokorejského diktátora porodila své první dítě v květnu 2015. Pchjongjang to však oficiálně neoznámil, neinformoval ani o tom, zda se Kim Jo-čong provdala. Podle jihokorejského tisku je jejím manželem pravděpodobně muž, který společně s ní vystudoval Kim Ir-senovu univerzitu v Pchjongjangu a nyní působí jako vysokoškolský profesor. Podle jiných zdrojů je manželem Kimovy sestry syn druhého nejvlivnějšího činitele KLDR Čche Rjong-hea.

Související

Vlivná Kim Jo-čong, sestra diktátora na archivních snímcích.

Sestra vůdce KLDR hrozí: Vybudujeme ohromnou vojenskou sílu

Severní Korea hodlá pokračovat v budování "ohromující a nejsilnější vojenské síly" na ochranu své suverenity a míru v regionu, prohlásila Kim Jo-džong, která je vlivná sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una, jak informoval ve středu server The Korea Times s odkazem na tamní tiskovou agenturu KCNA.

Více souvisejících

Kim Jo-čong (sestra diktátora) Jižní Korea Olympijské hry 2018 Severní Korea (KLDR)

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 12 minutami

Zahraniční vojáci se stali válečnými zajatci (POW) poté, co byli zajati Ukrajinou jako bojovníci v rámci ruských ozbrojených sil, účastní se tiskové konference organizované ukrajinskými představiteli v Kyjevě 15. března 2024.

Žoldáci z Nepálu ve velkém dezertují z ruské armády na Ukrajině

Podle informací serveru RBK-Ukrajina, který se odvolává na tiskovou zprávu Hlavního ředitelství zpravodajství, žoldáci z Nepálu, kteří přišli bojovat proti Ukrajině v řadách ruské armády, masově dezertují. Ruští velitelé zároveň hledají chatrné omluvy pro své vedení, vysvětlující tuto situaci.

před 41 minutami

Andrej Babiš (ANO)

Boj proti Green Dealu i migraci. Hnutí ANO zahájilo předvolební kampaň

Při zahájení hlavní fáze kampaně ANO ve Zlíně uvedl předseda Andrej Babiš, že hlavními prioritami hnutí ve volbách do Evropského parlamentu jsou boj proti nelegální migraci, obrana suverenity a odpor proti Zelené dohodě, nazvané Green Deal. Hlavním heslem kampaně před červnovými volbami je "Česko pro tebe všecko".

před 44 minutami

1. máj

Svátek práce se slaví již 135 let. Jak se za tuto dobu proměňovala jeho podoba?

Na první květnový den připadá Svátek práce, který není jenom státním svátkem, ale i tím mezinárodním. Jeho historie sahá až do roku 1889, kdy byl jiný, než se prezentoval v dobách komunistického režimu. Povinné prvomájové průvody doprovázené budovatelskými slogany, oslavami pracovních úspěchů a stranickými představiteli na tribunách měly s původní myšlenkou svátku pramálo společného. 

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ukrajinská armáda ve válce s Ruskem

Ukrajina dá stovky milionů eur na nákup dronů

Ukrajinská vláda se rozhodla zvýšit finanční částku vyčleněnou na nákup dronů, a to o dalších 15,5 miliardy hřiven (přibližně 367 milionů eur). Oznámil to v úterý ukrajinský premiér Denys Šmyhal.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Paul Auster

Zemřel slavný americký spisovatel Paul Auster

Ve věku 77 let zemřel v noci na středu ve svém bytě v newyorské čtvrti Brooklyn americký spisovatel a scenárista Paul Auster. Příčinou smrti byly komplikace spojené s rakovinou plic. Austerovo úmrtí pro deník The New York Times potvrdila Jacki Lyndenová, která se s ním přátelila.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

včera

Hackeři, ilustrační foto

Hackeři nabourali web KGB, zveřejnili nabídky na spolupráci z Česka

Hackeři, sympatizující s opozicí vůči běloruskému prezidentu Alexandru Lukašenkovi, úspěšně pronikli na server tajné politické policie KGB a zveřejnili online 40 000 udání, včetně nabídek dobrovolné spolupráce, a to i od Bělorusů žijících v zahraničí, včetně Česka.

včera

Satelit, ilustrační foto

Estonsko obvinilo Rusko z rušení GPS signálů

Estonsko obvinilo Rusko z porušování mezinárodních pravidel ohledně vzdušného prostoru tím, že ruší signály navigačního systému GPS. Estonský ministr zahraničí Margus Tsahkna plánuje tuto záležitost projednat se svými partnery v NATO a Evropské unii. Informuje o tom agentura Reuters.

včera

včera

včera

Pálení čarodějnic dříve a dnes. Jak se změnil tento zvyk napříč historií?

Poslední dubnovou noc nazývali naši předci nocí Filipojakubskou a spojovali ji s mnohými pověrami a zvyky, které převážně souvisely s lidovou vírou v existenci čarodějnic. Proto se také později začalo v souvislosti s 30. dubnem hovořit o pálení čarodějnic. Jak se podoba lidového svátku během historie proměnila? 

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy