Čína čelila vodnímu živlu. Při záplavách během léta zahynulo přes 200 lidí

Nejméně 201 mrtvých a 63 pohřešovaných si v Číně vyžádaly povodně, které zemi zasáhly v červenci a srpnu.

Poslední oběti na životech jsou z hornaté západočínské provincie S'-čchuan, kde dnes ráno zahynulo osm lidí a 23 dalších se pohřešuje. Informovala o tom agentura AP.

Krom povodní zasáhl začátkem srpna Čínu tajfun Lekima, který si vyžádal 39 mrtvých a devět pohřešovaných.

Každoroční povodně patří v Číně mezi nejničivější přírodní katastrofy. Následky každoročních dešťů se zvyšují v souvislosti s tím, jak houstne osídlení horských oblastí a okolí říčních systémů.

Související

Povodně, ilustrační foto

Povodně sužují téměř celou Čínu. 141 lidí zemřelo nebo se pohřešuje

Velkou část čínského území zasáhly v důsledku silných dešťů záplavy. Podle agentury AP přišlo o život nebo se pohřešuje 141 lidí a 28.000 domů je poškozeno. Mimořádné silný déšť trvá od června a označuje se za druhý nejvydatnější za více než půlstoletí. Ve více než 400 řekách přesáhla výška hladiny varovnou hranici.

Více souvisejících

povodně v Číně tajfun Lekima (srpen 2019) Čína Povodně

Aktuálně se děje

před 7 minutami

před 16 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polsko vnímá nové riziko z Ruska. Upozornil na něj prestižní deník

Polské bezpečnostní služby jsou v plné pohotovosti kvůli hrozbě bombových útoků a záškodnických akcí ze strany Ruska na území Evropy, řekl polský ministr obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz v úterý. Reagoval tak na článek deníku Financial Times, že Moskva plánuje násilné sabotáže v zahraničí. 

před 4 hodinami

před 4 hodinami

včera

Vláda ČR

Vláda schválila novelu atomového zákona, pomůže urychlit výstavbu nových bloků

Rychlejší výstavba nových jaderných bloků a také snazší povolovací procesy při zavádění malých modulárních reaktorů jsou hlavními body novely atomového zákona, jejíž návrh schválila vláda na úterním jednání. Odsouhlasila i návrhy novel zákonů o rozpočtovém určení daní, o sociálních službách nebo o nemocenském pojištění a také znění úplně nového zákona o Národní rozpočtové bance. A věnovala se i pomoci mrazy postiženým ovocnářům a dalšímu antibyrokratickému balíčku.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Hackeři, ilustrační foto.

Britové řeší čínský hackerský útok, zatímco je Si Ťin-pching v Evropě

Čína je podle informací Sky News zodpovědná za hackerský útok, při němž došlo k nabourání počítačového systému britského ministerstva obrany a úniku personálních údajů zaměstnanců úřadu. Vláda má v úterý o incidentu informovat poslance. Věc vyšla najevo v době, kdy je čínský prezident Si Ťin-pching na návštěvě v Evropě. 

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

Moskva bližší než Praha. Mění se Slovensko na proruský satelit?

Slovenský premiér Robert Fico už mnohokrát deklaroval, že politika jeho vlády bude „nezávislá“, a že nebude loutkou Západu, ale ani Ruska. Z jeho posledních kroků se ale zdá, že je mu přece jen východní pozice bližší. Jeho reálné kroky totiž ukazují, že se zcela záměrně odklání od svých západních spojenců a nadbíhá zájmům Moskvy.  

včera

Čech jde v Německu do vězení za krádež šperku, který náležel papeži

Třiapadesátiletého Čecha poslal bavorský soud na dva a půl roku do vězení za krádež pektorálu papeže Benedikta XVI., informoval deník Berchtesgadener Anzeiger. Šperk v podobě kříže na řetízku by se mohl brzy vrátit do kostela v bavorském Traunsteinu.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy