Charles Michel kvůli pandemii odložil svatbu, novomanželé by museli do karantény

Předseda Evropské rady Charles Michel kvůli pandemii covidu-19 odložil svatbu. Původně si měl bývalý belgický premiér svou dlouholetou partnerku Amélii Derbaudrenghienovou vzít v sobotu v jižní Francii.

Kvůli opatření belgických úřadů, kvůli kterým by měl po návratu do karantény, ale veselku prozatím zrušil, informoval list Le Soir.

Čtyřiačtyřicetiletý Michel si chtěl svou o šest let mladší partnerku Derbaudrenghienovou vzít v jihofrancouzském městečku Montmeyan, které leží asi 60 kilometrů severovýchodně od Marseille. Podle belgických médií v obci vlastní rekreační objekt.

Montmeyan ovšem leží v departementu Var, který belgické úřady označily na koronavirovém semaforu oranžovou barvou. Po návratu do Belgie by tak novomanželé a další svatebčané měli podle doporučení úřadů nastoupit do čtrnáctidenní karantény. Během ní by ovšem mohl Michel svou práci předsedy Evropské rady vykonávat jen omezeně.

Svatbu, na kterou měl podle listu Var-Matin dorazit i francouzský prezident Emmanuel Macron, proto Michel odložil. Nový termín zatím podle mluvčího stanoven nebyl.

Předseda Evropské rady není prvním vrcholným politikem, kterému pandemie zkřížila svatební plány. Dánská premiérka Mette Frederiksenová na konci června informovala, že termín sňatku s režisérem Boem Tenbergem musí změnit kvůli mimořádnému summitu zemí EU. Na vrcholné schůzce v polovině července se premiéři a prezidenti evropské sedmadvacítky zabývali mimo jiné balíčkem na podporu ekonomik postižených pandemií.

Dvaačtyřicetiletá sociální demokratka Frederiksenová se nakonec za Tenberga vdala o dva dny dříve, než bylo v plánu. Na summit tak vyrazila jako novomanželka.

Na rozdíl od Michela a Frederiksenové finské premiérce Sanně Marinové pandemie svatební plány nezkřížila. Za otce své dcery Markuse Räikkönena se vdala letos 1. srpna. Obřadu v rezidenci finských premiérů Kesäranta na severozápadě Helsinek se ovšem zúčastnilo jen asi 40 hostů.

Související

Více souvisejících

Charles Michel Belgie Emmanuel Macron Francie Svatby

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izrael: Neslýchané. Zatykač na Netanjahua povzbudí teroristy po celém světě

Rozhodnutí hlavního prokurátora Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karima Khana požádat o vydání zatykačů na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Joava Galanta je neslýchané a povzbudí teroristy po celém světě. Prohlásil to v pondělí izraelský prezident Jicchak Herzog. Rozhodnutí odsoudil i izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac, uvedla agentura Reuters.

před 1 hodinou

Martin Exner

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jím proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Ebráhím Raísí

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Aktualizováno včera

Atentát na Fica: Vyšetřuje se i teorie, že pachatel nebyl osamělým vlkem

Vyšetřovatelé se v případu středečního atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) zabývají i možností, že pachatel Juraj C. nebyl osamělým vlkem, řekl ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v neděli. Upozornil, že spolupachateli nebyli dva lidé z Handlové, jak se šířilo na sociálních sítích. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy