Na stavbě v Hamburku se zřítilo lešení s dělníky, někteří pád z osmého patra nepřežili

Na stavbě v německém Hamburku zahynuli tři dělníci v důsledku pádu lešení ve výtahové šachtě. Původně se uvádělo, že incident, který vznikl z dosud nevyjasněné příčiny, nepřežilo pět lidí, podle serveru Bild byl ale počet mrtvých nakonec upřesněn. Několik dělníků zůstává nadále pohřešovaných.

"Několik osob uvízlo pod lešením a považují se za pohřešované. Na místě neštěstí zahynulo pět dělníků," uvedl původně mluvčí hasičů. Na místo dorazilo přibližně 70 záchranářů. Podle mluvčího není příčina pádu lešení bezprostředně jasná. Následně média počet mrtvých upřesnila na tři.

Pracovníci spadli z osmého patra a část lešení se uvnitř šachty sesypala, až dosáhla na úroveň druhého patra. Lešení výrazně komplikuje pátrání po pohřešovaných jedincích.

Mluvčí hasičů podotkl, že "je nutné zajistit mnoho součástek, aby bylo možné postupně projít patro po patru a dostat se až dolů." Doposud se podařilo zachránit jednoho muže, který utrpěl vážná zranění.

Lešení bylo umístěno ve výtahové šachtě budoucího komplexu, který bude obsahovat obchodní pasáž, restaurace, kanceláře a hotely. Očekává se, že bude dokončen příští jaro. Stavba je největším staveništěm v severoněmeckém přístavním městě Hamburk.

Podle deníku se lešení zřítilo na nejméně osm dělníků. Celé staveniště, na kterém pracovalo přibližně 700 dělníků, bylo evakuováno.

Související

Více souvisejících

Německo Stavebnictví

Aktuálně se děje

před 40 minutami

před 2 hodinami

před 8 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostane od Španělska rakety Patriot

Španělsko pošle na Ukrajinu rakety Patriot. Na videokonferenci mezinárodní Kontaktní skupiny pro podporu Ukrajiny to dnes oznámila španělská ministryně obrany Margarita Roblesová. Informoval španělsky list El País v reakci na tlak spojenců z EU a NATO.

včera

včera

Vinice, ilustrační fotografie.

Vinaři vyúčtovali ztráty. Mráz způsobil škody za více než dvě miliardy

Rekordní mrazy, které minulý a tento týden udeřily v České republice, ničivě zasáhly tuzemské vinohrady. V Čechách je dopad naprosto fatální, škody tam dosahují 95 procent. Na Moravě se pohybují minimálně na úrovni 23% snížení výnosu. Aktuální průzkum mezi vinaři vyčíslil celkové škody napáchané na letošní úrodě na více než 2 miliardy korun. Vinaři ale varují, že měnící se klima není jediným problémem domácího vinařství, a žádají aktivnější přístup k jejich řešení ze strany ministerstva. 

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Vlastimil Válek

Válek zmínil, jak české zdravotnictví těží z členství v EU

Mezi největší přínosy dvacetiletého členství Česka v Evropské unii patří například možnost čerpat zdravotní péči v kterékoliv zemi EU, společné registrace nových léků před vstupem na trh, zapojení do expertních sítí lékařů nebo sdílení expertizy Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ve veřejném zdraví, konstatovalo ministerstvo zdravotnictví. 

včera

včera

Jakub Voráček

Voráček pomalu zavírá dveře za svou hráčskou kariérou. Na 99 procent se na led nevrátí

Kariéra bývalého hokejového reprezentanta Jakuba Voráčka, během níž nastoupil k více než tisícovce zápasů v kanadsko-americké NHL, se nezadržitelně blíží ke svému konci. Samotný čtyřiatřicetiletý hokejista totiž v úterním rozhovoru pro CNN Prima News uvedl, že končí svou bohatou kariéru. Záhy ale svá slova mírnil, když pro server sport.cz řekl, že ještě není definitivně rozhodnut o svém konci, ale to, že se už mezi mantinely neobjeví, je podle něj na 99 procent jisté.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

včera

včera

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy