Pehe pod palbou. Zemanův obhájce si nenechal líbit komentář

Praha - Předseda Strany práv občanů Jan Veleba se ohradil proti příspěvku, který na svém blogu zveřejnil politolog Jiří Pehe. Jde prý o typickou aroganci a manipulaci "pražské kavárny".

"Čas od času jsem především v anonymních internetových diskuzích označován jako bývalý zemědělský tajemník OV KSČ ve Žďáru nad Sázavou," píše Veleba. Pehe nyní toto označení použil v příspěvku na svém blogu.

Pehe reagoval na několik Velebových vyjádření na podporu Miloše Zemana. V těch předseda SPO zároveň kritizoval média za údajnou kampaň, kterou proti prezidentovi vedou na popud tzv. pražské kavárny, neboli té části politické a intelektuální elity, která má v Praze základnu.

Ta má být nespokojena se ztrátou svého vlivu nad zemí, který způsobil Zemanův příchod na Hrad. Veleba také spustil petici na prezidentovu podporu.

"Jazyk jeho výzvy v sobě nezapře bývalého zemědělského tajemníka okresního výboru KSČ ve Žďáru na Sázavou v časech normalizace, evidentně dobře školeného v třídním boji," napsal Pehe. Právě proti této části jeho příspěvku se Veleba ohradil.

"S anonymy nemá cenu polemizovat, proto jsem tuto špínu dosud nechával bez povšimnutí. Ale panu Pehemu odpovědět musím a chci," píše předseda SPO. Nikdy prý nebyl zemědělským tajemníkem okresního výboru KSČ - dokonce prý ve výboru nebyl nijak zaměstnán a může to dokázat.

"Dodat k tomu mohu pouze, že zmíněné nařčení odpovídá svojí úrovní aroganci a manipulativním praktikám s fakty v podání 'pražské kavárny'. To zaprvé. A zadruhé, že aktivity na obranu pana prezidenta Zemana jsou správné a potřebné, soudě dle křiku potrefených hus," uzavírá Veleba.

Související

Jan Veleba

Zeman a Veleba truchlí: Čuba (†83) byl světoznámá osobnost, ať je mu moravská země lehká

Ve věku 83 zemřel bývalý senátor za Stranu práv občanů (SPO) a hlavní představitel někdejšího slavného JZD Slušovice František Čuba. Informaci potvrdil ČTK jeho blízký spolupracovník a bývalý předseda SPO Jan Veleba. František Čuba byl za SPO do Senátu zvolen za Zlínský kraj na roky 2014 až říjen 2020. Mandátu se ale vzdal v únoru 2018 po dlouhodobé absenci kvůli nemoci. V Senátu se neobjevoval od konce srpna 2016.

Více souvisejících

Jan Veleba Jiří Pehe Miloš Zeman

Aktuálně se děje

před 33 minutami

Martin Exner

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jím proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost. 

před 48 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Ebráhím Raísí

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Aktualizováno včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Atentát na Fica: Vyšetřuje se i teorie, že pachatel nebyl osamělým vlkem

Vyšetřovatelé se v případu středečního atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) zabývají i možností, že pachatel Juraj C. nebyl osamělým vlkem, řekl ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v neděli. Upozornil, že spolupachateli nebyli dva lidé z Handlové, jak se šířilo na sociálních sítích. 

Aktualizováno včera

Írán se obává o prezidenta Raísího. Prezidentský vrtulník havaroval

Nejasný je osud iránského prezidenta Ebráhíma Raísího po havárii jednoho ze tří vrtulníků v konvoji, který politika převážel. Íránská média zprvu podle světových agentur informovala o "tvrdém přistání". Úřady se strojem ztratily kontakt, probíhá rozsáhlé pátrání. Raisí má být v ohrožení života. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy