Komunisté se už sešli ve štábu, servírují zejména sladké

Praha - Komunisté si pro druhé kolo senátních voleb docela věří, rádi by v Senátu měli dost zástupců na to, aby založili klub - to znamená čtyři senátory. Senátorský kandidát v Praze 4 Jiří Dolejš uvedl, že obrovským úspěchem by bylo i jeho osobní zvolení.

Dolejš je přesvědčený, že jeho úspěch v Praze v prvním kole mobilizoval zejména pravicové voliče. Věří ale, že cestu k urnám si najdou i jeho příznivci. "Úspěchem byl už i můj postup do druhého kola. Ukazuje to, že se doba změnila a i ve velkých městech jsou již lidé schopni volit levici, tedy volit změnu," dodal Dolejš.

V Senátu by se rád podle svých slov v případě zvolení věnoval hospodářské tematice, je ale připraven pracovat tam, kam ho strana vyšle.

Komunisté na výsledky druhého kola senátních voleb čekají ve svém sídle. Pro novináře si proti minulému týdnu připravili občerstvení s výrazně vyšším podílem cukru. Tyčinky, arašídy i další slané pochoutky jsou výrazně v menšině, naopak přibyly sušenky a čokoláda. Komunisté ale myslí i na vitamíny, na výběr jsou jablka, banány, mandarinky a hroznové víno. K pití servíruje strana přímo v místnosti pro sledování výsledků vodu.

Z členů strany je přítomen Jiří Dolejš, první místopřeseda strany Petr Šimůnek i europoslanec Miloslav Ransdorf.

Předseda strany Vojtěch Filip po průběžných výsledcích uvedl, že dosavadní jeden mandát byl pro stranu základní cíl. "Kdybychom dokázali přidat ještě jeden, bylo by to pro stranu jen plus," uvedl Filip.

Hlasy pro komunisty v prvním kole nebyly podle jeho názoru jen protestní, ale přišly i kvůli programu strany. "Pokud jde o druhé kolo, pak si nemyslím, že by se lidé lekli nástupu KSČM, jde spíš o to, že v 10 obvodech bojujeme proti ČSSD. Jejich kandidáti mají lepší podporu a mohli se opřít i o delší kariéru v politice," podotkl Filip.

Související

Jiří Dolejš (KSČM)

KSČM bude muset po konci ve Sněmovně šetřit, myslí si Dolejš

Komunisté po volbách, které je poslaly po 30 letech ze Sněmovny, budou muset šetřit, ekonomicky se ale tato zásadní změna unést dá. ČTK to dnes řekl končící poslanec Jiří Dolejš. KSČM by podle něj měla za volební výsledek dostat státní příspěvek 19 milionů, celkem za čtyři roky pak 40 milionů korun. Zbavovat nemovitostí se komunisté nemusejí, myslí si.

Více souvisejících

Jiří Dolejš Volby 2012

Aktuálně se děje

před 51 minutami

Martin Exner

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jím proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Ebráhím Raísí

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Aktualizováno včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Atentát na Fica: Vyšetřuje se i teorie, že pachatel nebyl osamělým vlkem

Vyšetřovatelé se v případu středečního atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) zabývají i možností, že pachatel Juraj C. nebyl osamělým vlkem, řekl ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v neděli. Upozornil, že spolupachateli nebyli dva lidé z Handlové, jak se šířilo na sociálních sítích. 

Aktualizováno včera

Írán se obává o prezidenta Raísího. Prezidentský vrtulník havaroval

Nejasný je osud iránského prezidenta Ebráhíma Raísího po havárii jednoho ze tří vrtulníků v konvoji, který politika převážel. Íránská média zprvu podle světových agentur informovala o "tvrdém přistání". Úřady se strojem ztratily kontakt, probíhá rozsáhlé pátrání. Raisí má být v ohrožení života. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy