Šikana dcery Jiřího Dolejše se musí vyšetřit

Praha - Lidovci v neděli vyzvali ministryni školství Miroslavu Kopicovou, aby se vyjádřila ke kauze šikany dcery komunistického poslance Jiřího Dolejše. Agenturu Mediafax o tom informovala mluvčí KDU-ČSL Martina Kaderová.

KDU-ČSL tvrdí, že bez ohledu na to, jaké názory zastává poslanec Jiří Dolejš (KSČM) a zda se proti němu vede trestní stíhání, je nepřijatelné, aby jeho dcera byla z tohoto důvodu obětí školní šikany. Pronásledování a šikana dětí za názory a postoje jejich rodičů je typickým projevem totalitního režimu a dělo se u nás v 50. letech minulého století.

"I když zásadně nesouhlasíme s politikou KSČM a chceme, aby kauza nabízeného úplatku poslanci Dolejšovi byla řádně vyšetřena, žádáme ministryni školství, mládeže a tělovýchovy, aby se ze své pozice jednoznačně postavila proti jakékoliv šikaně a situaci na modřanském gymnáziu důkladně prošetřila," uvedl místopředseda KDU-ČSL Jiří Carbol.

O údajné šikaně Dolejšovy dcery informoval ve středu deník Právo. Důvodem byla právě Dolejšova příslušnost ke KSČM. Převážně se mělo jednat o verbální útoky, údajně ale došlo i k fyzickému útoku, z něhož si poslancova dcera odnesla bouli na hlavě. Vedení školy uvažovalo o vyloučení hlavního aktéra případu.

Za útoky podle informací Práva stál spolužák dívky, který poštvával ostatní proti ní. Student Lukáš Polášek ale popírá, že by Dolejšovu dceru napadal. "Lukáš Polášek naprosto popírá, že by na Vendulu jakýmkoliv způsobem on sám nebo kdokoliv jiný útočil. Pokud se domů vrátila s boulí na hlavě, rozhodně to nebylo výsledkem napadení nikým ze spolužáků," popřela jeho advokátka Klára Veselá-Samková.

Jediné, čeho se osmnáctiletý student podle ní dopustil, bylo, že nalepil samolepky s protikomunistickým obsahem na vnitřní strany dveří kabinek chlapeckých záchodků. Jedna ze spolužaček pak tuto samolepku Vendule nalepila na záda.

Podle Poláška není Vendula ve třídě oblíbená. "Třída je spíše pravicově politicky orientovaná, je pravda, že na adresu jmenované padla - a to již i v minulém školního roku - slova, že Vendula Dolejšová je 'podrazák' po komunistickém otci," upřesnila jeho slova advokátka Veselá-Samková.

Související

Jiří Dolejš (KSČM)

KSČM bude muset po konci ve Sněmovně šetřit, myslí si Dolejš

Komunisté po volbách, které je poslaly po 30 letech ze Sněmovny, budou muset šetřit, ekonomicky se ale tato zásadní změna unést dá. ČTK to dnes řekl končící poslanec Jiří Dolejš. KSČM by podle něj měla za volební výsledek dostat státní příspěvek 19 milionů, celkem za čtyři roky pak 40 milionů korun. Zbavovat nemovitostí se komunisté nemusejí, myslí si.

Více souvisejících

Jiří Dolejš Miroslava Kopicová KDU - ČSL

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izrael: Neslýchané. Zatykač na Netanjahua povzbudí teroristy po celém světě

Rozhodnutí hlavního prokurátora Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karima Khana požádat o vydání zatykačů na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Joava Galanta je neslýchané a povzbudí teroristy po celém světě. Prohlásil to v pondělí izraelský prezident Jicchak Herzog. Rozhodnutí odsoudil i izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac, uvedla agentura Reuters.

před 4 hodinami

Martin Exner

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jím proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy