Typy rámů dioptrických brýlí: Jak vybrat ten správný

PR článek - Přišli jste z kontroly u očního specialisty a byly vám předepsány brýle. Pro člověka, který brýle nikdy nenosil, je to poměrně nepříjemná zpráva. Když se ale podíváte na trh, zjistíte, že nebude nejmenší problém vybrat brýle, které vám budou dokonale sedět.

Výběr je neskutečně pestrý, a to jak z hlediska materiálů, typů obrub i barev. Co se týká materiálů, tak z těch se nejčastěji prosazují plast, ocel a titan. Barevně je volba neomezená. Na samotné druhy brýlových obrub se zaměříme právě v tomto článku. Jaké obruby tedy volit?

Celorám dokáže zvýraznit váš styl

Mezi nejčastěji se prosazující typ brýlových obrub se řadí celorám. Ať už kupujete levné dioptrické brýle nebo nějakou drahou variantu, určitě neuděláte krok vedle. Do tohoto rámu se nejlépe vkládají minerální brýlová. Hlavní předností celorámu je bezesporu jeho maximální pevnost. Skla jsou dokonale chráněna ze všech stran, poškození čočky se tak minimalizuje. Mnozí lidé si u těchto rámů stěžují na vyšší hmotnost a také omezení zorného pole. Jinak je třeba počítat s tím, že celorámové brýle budou na tváři hrát dominantní roli. Tím pádem získáte úplně jiný výraz tváře.

Méně nápadný polorám

Na rozdíl od celorámu chybí v polorámových obrubách dolní část očnice. Poloobruby představují v podstatě jakési kompromisní řešení mezi celorámem a brýlemi bez jakéhokoli rámu. Počítat je třeba s tím, že sklo je chráněno u těchto brýlí pouze ze své horní části. Brýle jsou o něco křehčí, nicméně obruba není tolik nápadná jakou celorámu. Jsou také poměrně lehké, nicméně dostatečně pevné.

Bezrámové brýle jako nenápadný doplněk

U těchto brýlí v podstatě skla představují jakýsi spoj stranic a nosníku. K jejich upevnění dochází prostřednictvím šroubků, takže jsou brýle označována také jako vrtané. Tyto brýle jsou nenápadné a ideální pro lidi, kteří nechtějí nějak výrazně měnit vzhled své tváře. Nevýhodou je jejich vyšší křehkost. Vybrat si z mnoha variací můžete u společnosti Eyerim.

Související

Ilustrační foto

Dovolená se blíží. Kde na ni vzít, když nejsou peníze?

Letní sezóna se blíží a s ní se zvyšuje i touha po odpočinku a dobrodružství. Mnoho lidí si ale dovolenou nemůže kvůli nedostatku financí dovolit. Naštěstí existuje hodně možností, jak si užít volno naplno i s nízkým rozpočtem a jak nemilou situaci vyřešit.
Ilustrační foto

4 podivuhodné evropské stavby, které v průvodcích nenajdete

Turistické brožury a příručky jsou skvělými pomocníky, když jste v novém městě poprvé. Pokud se ale na místo vracíte opakovaně, často Vám již novou inspiraci pro zajímavou procházku nenabídnou. Pojďme se společně podívat na místa neprávem opomíjená.

Více souvisejících

pr článek oči

Aktuálně se děje

před 20 minutami

před 1 hodinou

před 8 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostane od Španělska rakety Patriot

Španělsko pošle na Ukrajinu rakety Patriot. Na videokonferenci mezinárodní Kontaktní skupiny pro podporu Ukrajiny to dnes oznámila španělská ministryně obrany Margarita Roblesová. Informoval španělsky list El País v reakci na tlak spojenců z EU a NATO.

včera

včera

Vinice, ilustrační fotografie.

Vinaři vyúčtovali ztráty. Mráz způsobil škody za více než dvě miliardy

Rekordní mrazy, které minulý a tento týden udeřily v České republice, ničivě zasáhly tuzemské vinohrady. V Čechách je dopad naprosto fatální, škody tam dosahují 95 procent. Na Moravě se pohybují minimálně na úrovni 23% snížení výnosu. Aktuální průzkum mezi vinaři vyčíslil celkové škody napáchané na letošní úrodě na více než 2 miliardy korun. Vinaři ale varují, že měnící se klima není jediným problémem domácího vinařství, a žádají aktivnější přístup k jejich řešení ze strany ministerstva. 

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Vlastimil Válek

Válek zmínil, jak české zdravotnictví těží z členství v EU

Mezi největší přínosy dvacetiletého členství Česka v Evropské unii patří například možnost čerpat zdravotní péči v kterékoliv zemi EU, společné registrace nových léků před vstupem na trh, zapojení do expertních sítí lékařů nebo sdílení expertizy Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ve veřejném zdraví, konstatovalo ministerstvo zdravotnictví. 

včera

včera

Jakub Voráček

Voráček pomalu zavírá dveře za svou hráčskou kariérou. Na 99 procent se na led nevrátí

Kariéra bývalého hokejového reprezentanta Jakuba Voráčka, během níž nastoupil k více než tisícovce zápasů v kanadsko-americké NHL, se nezadržitelně blíží ke svému konci. Samotný čtyřiatřicetiletý hokejista totiž v úterním rozhovoru pro CNN Prima News uvedl, že končí svou bohatou kariéru. Záhy ale svá slova mírnil, když pro server sport.cz řekl, že ještě není definitivně rozhodnut o svém konci, ale to, že se už mezi mantinely neobjeví, je podle něj na 99 procent jisté.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

včera

včera

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy