Extraliga 36. kolo: Litvínov přejel Vítkovice 5:0, Třinec těsně vyhrál v Brně 4:3 na nájezdy

Vítkovice - Vítkovice se v pátečním večerním utkání postavily Litvínovu. Litvínov potvrdil tabulkovou převahu a domácí smetl z ledu pěti góly. Třinec proti Brnu vybojoval těžké tři body na nájezdy 4:3.

Nad Vítkovickým stadionem se dnes stahovala mračna, do arény měl totiž zavítat druhý tým soutěže Litvínov. Litvínov se už několik kol snaží dostihnout na první pozici Oceláře z Třince, jediná cesta je vyhrát, co se dá, a dnes litvínovští hráči předvedli, že se o provedení plánu snaží opravdu svědomitě.Do zápasu vstoupil hostující tým o poznání lépe a díky rychlému a přesně cílenému tlaku se mohli litvínovští fanoušci radovat z vedení již v šesté minutě. Hübl skvěle nasměroval puk do levé šibenice a euforie hostí mohla začít.Malá redukce tlaku hostí byla znát, když šli na trestnou lavici litvínovští hráči hned třikrát po sobě.Ani tři přesilové hry ale nepomohli domácím ke skórování a ve druhé třetině pokračovalo kralování Litvínova. Ve dvacáté šesté minutě se hosté trefili dokonce dvakrát. Frolo s Martynkem zvedli už na 3:0 a o devět minut později Šrámek ještě zvýšil brankovou propast obou týmů na 4:0.V poslední třetině už jen Hübl korunoval skóre na 5:0 a uzamkl tak výsledek zápasu ve prospěch hostujícího Litvínova. Díky získaným třem bodům se hosté opět posunuli o krůček blíž k vysněné první pozici.Liberec doma přehrál Plzeň 3:1. Pardubice také nezaváhaly a smetly Spartu 6:3.

Výsledky 36. kola extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Verva Litvínov 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)Branky a nahrávky: 6. Hübl (Frolo), 26. Frolo (Ručinský), 26. Martynek (Trávníček, Gerhát), 35. Šrámek, 52. Hübl (Jánský)

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Sparta Praha 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)Branky a nahrávky: 6. P. Sýkora (Gregorc, T. Zohorna), 13. T. Zohorna (M. Špaček), 28. P. Sýkora, 40. Starý (Čáslava, P. Sýkora), 54. Čutta (Starý, Marcinko), 57. Cetkovský (T. Zohorna, P. Sýkora) - 18. J. Mikuš (Ďaloga, Pech), 26. Eminger (J. Hlinka, Pech), 45. Klimek (J. Hlinka)

Olomouc - Ml. Boleslav 7:4 (1:0, 5:2, 1:2)Branky a nahrávky: 20. Buc (Zuzin), 21. Rác (Marosz, Cibák), 22. Herman (Zuzin, Škůrek), 23. Marosz (Vyrůbalík, Majeský), 32. Ondrušek (Škůrek, Zuzin), 35. Rác (Marosz, Cibák), 57. Patera (Rachůnek, Vyrůbalík) - 25. Stříteský (Bárta), 25. Robar (Ovčačík, Broš), 47. Bárta (Skříteský, Trončinský), 53. Klimenta (Robar, Broš)

Zlín - Karlovy Vary 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)Branky a nahrávky: 6. J. Svoboda, 23. Říčka, 23. Čech - 31. Skuhravý, 54. Skuhravý

Liberec - Plzeň 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)Branky a nahrávky: 17. Balaštík (Šimek, Vampola), 38. Bakoš (Bulík, Vampola) 60. Šimek - 58. Sýkora (Kratěna, Mozík)

Brno - Třinec 3:4 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)Branky a nahrávky: 12. Polanský (Dravecký, Doudera), 34. Polanský, 38. Polanský (Adamský), 65. Polanský - 16. Hruška (Ptáček), 22. Koreis (Vondráček), 58. Dočekal (Zohorna)

Kanadské bodování41 bodů (16+25): Viktor Hübl (Litvínov)34 bodů (16+20): Tomáš Mertl (Hr. Králové)33 bodů (12+23): Jaroslav Hlinka (Sparta)