Extraliga 29. kolo: Šlágr ovládl Třinec, Litvínov nyní ztrácí šest bodů

Litvínov - Třinec dnes na ledě Litvínova potvrdil roli mistra a domácí hokejisty smázl suverénně 5:3. Litvínov tak zaostal se ztrátou šesti bodů na druhém místě, zatímco Třinec kraluje tabulce.

Litvínov měl dnes opravdu velkou motivaci vyhrát, konečně totiž mohl ukončit zdlouhavé stíhací akce, při nichž se již několik kol neúspěšně snažil dotáhnout Třinec na čele tabulky.Před dnešním zápasem dělily oba týmy tři body, a pokud by všechny padly do náruče domácích, bodový rozdíl by se smazal a týmy by si dělily první místo.

Litvínov této jedinečné šance ale nevyužil a ani s podporou domácího publika nedokázal tři body vybojovat. Vlastně nevybojoval bod žádný a všechny body padly do klína Třince, který si tak udělal pohodlný šestibodový náskok na čele.Další pohroma pro Litvínov přišla v zápase Sparty a Mladé Boleslavi. Sparta stíhá Litvínov a dnes dokázala Boleslav přehrát poměrem 4:1, čímž se dostala na tři body od druhého Litvínova.Domácí se dnes snažili hrát útočně již od samého začátku. Už v první minutě poslal Martynek puk směrem na bránu a dráhu kotouče musela zastavit až tyč dobře postavené Hrubcovy brány.Třinec se zdál být na hřišti spíše vedlejší, až do doby, než se dostal do oslabení. Paradoxně zapůsobila vlastní nevýhoda na Oceláře jako vzpruha a třinečtí bruslaři dokázali velmi úspěšně likvidovat pokusy domácích o vstup do útočné třetiny. Ke konci první části mohli Třinečtí sice inkasovat, ale Francouz dokonale přečetl úmysl najíždějícího Rufera a zakončení z blafáku zneškodnil.Po začátku druhé třetiny vlétli hosté do zápasu jako tsunami a během tří minut smetli domácí tak těžce, že ve dvacáté třetí minutě vedli 2:0.Litvínov byl sice náhlou ztrátou zaskočen, ale v půli třetiny se dokázal zvednout a skóre radikálně pozměnit. Nejprve vsítil kontaktní branku Ručinský. O dvě minuty později se puk klepal v síti po střele Trávníčka a do pěti minut pohřbil Třinecké snažení parádní peckou Petružálek. Před koncem druhé třetiny tak domácí odcházeli do šaten za stavu 3:2.To by ale nebyl hokej, aby se během jedné dvacetiminutovky opět všechno neobrátilo. Třinec se v posledních deseti minutách zápasu vzmohl a poslal do brány Litvínova tři rychlé góly.

Bylo rozhodnuto, vítězem šlágru se stává hostující Třinec.

Kanadské bodování:34 (13+21): Viktor Hübl (Litvínov)32 (10+22): Martin Ručinský (Litvínov)30 (10+20): Radoslav Tybor (Pradubice)

Výsledky zápasů 29. kola extraligy:

Sparta - Ml. Boleslav 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)Branky: 5. Buchtele (Sabolič , Polášek), 7. Cingel (Kumstát), 23. Buchtele (Pech , Barinka), 48. Kumstát - 53. Mikulík

Pardubice - Slavia 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)Branky: 7. Zohorna (Čáslava), 23. Sýkora (Zohorna), 49. Nahodil (Havlík), 58. Tybor (Nahodil, Radil) - 24. Hořava (Divíšek, Poletín)

Olomouc - Zlín 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)Branky: 53. Rác (Vyrubalík , Marosz) - 18. Ondrášek (Vlach , Urbanec), 26. Marušák (Leška), 60. Svoboda

Liberec - Hr. Králové 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)Branky: 3. Jelínek

Plzeň - K. Vary 4:3pp (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)Branky: 21. Sýkora (Kadlec, Jeřábek), 29. Simon (Jeřábek , Kadlec), 60. Johnson (Kašpařík , Sýkora J.) - 33. Balán (Harant , Sičák), 50. hruška (Balán , Bičánek), 58. Balán (Hruška , Duda)

Litvínov - Třinec 3:5 (0:0, 3:2, 0:3)Branky: 32. Ručinský (Kubát , Petružálek), 34. Trávníček, 39. Petružálek (Ručinský) - 21. Hrňa, 23. Hrňa (Kreps , Doudera), 51. Ciencala, 53. Hrabal (Kreps). 60. Růžička