Praha - Praha začne prodlužovat platnost držitelům opencard s kuponem MHD, jejichž platnost končí po 7. říjnu. S vydáváním karet má metropole potíže kvůli bezpečnostním certifikátům, kterým průběžně končila platnost.
"Na dnešním jednání rady bylo odhlasováno, aby mohla být prodlužována platnost karet. Důvodem je právě platnost certifikátů," řekl dnes náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Prodlužovány budou karty, kterým končí platnost po 7. říjnu a je na nich nahrán platný kupon. Kdy přesně začne Praha karty prodlužovat, zatím není jasné.
V minulosti Praha již přistoupila k prodlužování platnosti jednotlivých karet. Tehdy byl důvodem nízký počet licencí, které Praha vlastnila a které nakupovala od vlastníka karty, firmy eMoneyServices (EMS).
Praha, která nemá s EMS uzavřenou smlouvu na podporu systému, má potíže s vydáváním karet. V uplynulých týdnech právě kvůli končící platnosti certifikátů, jejichž majitelem je EMS, bylo vydávání karet několikrát přerušeno.
Další výpadek vydávání karet hrozí ve čtvrtek 15. října, kdy končí platnost dalšího z certifikátů. Zda se Praha a EMS domluvily na dalším postupu, ani jedna ze stran neřekla.
Vlastník karty se už s Prahou a dopravním podnikem soudí kvůli údajným nezaplaceným dluhům a penězům za použití licencí. Firma podala žaloby o celkem 60 milionů korun.
Související
Bývalého pražského primátora Svobodu osvobodil soud v kauze opencard
Sotolář z kauzy opencard může dál soudit, nebude předsedou senátu
Aktuálně se děje
před 34 minutami
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
před 53 minutami
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
před 1 hodinou
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
před 1 hodinou
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
před 2 hodinami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 3 hodinami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 3 hodinami
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 4 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 5 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 5 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 6 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 6 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 7 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 9 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Belgický premiér Bart De Wever prohlásil, že je "naprostá iluze" věřit, že by Rusko mohlo ve válce na Ukrajině prohrát. Jeho nedávné komentáře, které odhalují hluboké neshody mezi evropskými lídry, zazněly v pondělí na akci deníku La Libre. Premiér si stěžoval na "neuvěřitelný" tlak ohledně otázky využití zmrazených ruských aktiv.
Zdroj: Libor Novák