Podcasty

Související články:

Ondřej Preuss

Mezi Proudy: Demokracie vítězí nad autoritářstvím a právo je klíčem ke stabilitě státu, říká advokát Ondřej Preuss

Přesto je třeba smířit se s tím, že nežijeme v ideálním světě. Krizím se v demokracii nelze vyhnout, diskuze a svár různých pohledů je její samou podstatou. I o tom si v novém díle podcastu Mezi Proudy si Petr Nutil a Ondřej Fér povídali s advokátem Ondřejem Preussem o důvěře v právní stát, hledání spravedlnosti, ale i zbytnělé legislativě a vlivu umělé inteligence na právnickou profesi.  
Radek Škoda

Mezi Proudy: Pro jaderné inovace tu bohužel není připravené prostředí, říká Radek Škoda

Myslíme si, že jsme energetickou krizi ustáli jenže…  Sice jsme dokázali překonat závislost na ruském plynu, ale v energetice je vítězem ten, kdo je hlavně soběstačný. Česko pro svůj energetický mix jadernou energii potřebuje, říká v rozhovoru pro podcast Mezi Proudy Radek Škoda, jaderný vědec zaměřující se na energetiku i ekonomiku jaderných elektráren a šéfe výzkumného týmu projektu Teplátor. 
Mezi proudy

Mezi Proudy: Spacáková revoluce, kulturní války a invaze umělé inteligence

Petr Nutil a Ondřej Fér v novém díle podcastu Mezi Proudy rozebírají 15 minut slávy ANO a SPD během mimořádného jednání k návrhu na snížení valorizace důchodů. Rozdělení českého internetu po zveřejnění zprávy o novém britském snímku The Three Musketeers (Tři mušketýři) v němž roli D’Artagnana hraje herec tmavé pleti Malachi Pullar-Latchman. A nakonec dojde i na invazi umělé inteligence do našich životů. 

Aktuálně se děje

před 50 minutami

Aktualizováno před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Andrzej Duda

Duda podepsal vznik komise, která vyšetří vliv Ruska v Polsku

Polský prezident Andrzej Duda v pondělí podepsal zákon ustavující vyšetřovací komisi, která se má zabývat ruským vlivem v zemi mezi lety 2007 až 2022. Polsko patří k největším podporovatelům Ukrajiny, kterou Rusko napadlo na konci loňského února.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Recep Tayyip Erdoğan

Turci dali přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, píše tisk

Ačkoliv tyto volby byly pro tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana největším ohrožením pro pokračování jeho dvacetileté hegemonie, znovu se potvrdilo, že je nejvýznamnějším lídrem Turecka od dob zakladatele republiky Mustafy Kemala Atatürka. Turci dali opět přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, navzdory potlačování svobody slova a zavírání novinářů a politických oponentů do vězení za Erdoganovy vlády. Jediné, co nemá Erdogan zcela pod kontrolou, je ekonomika, shodly se komentáře několika evropských médií.

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehody na D1 i D2. Obě dálnice ve směru na Brno stály

Začátek týdne v Brně a jeho okolí se neobešel bez dopravních komplikací. Ve směru do jihomoravské metropole stály kvůli nehodám dálnice D1 i D2. Na obou místech zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy