Kultura

Související články:

film Po čem muži touží Komentář

České romantické komedie: Spotřební zboží a nepochopení žánru? Proč kvalitativně nestačí na filmy Láska nebeská či Pretty Woman?

České romantické komedie jsou v posledních letech často zmiňované téma. V internetových diskusích panuje přesvědčení, že se u nás netočí nic jiného a nedá se na ně dívat, přesto jsou stále komerčně úspěšné. Je tomu ale skutečně tak? A jsou skloňované kasovní trháky opravdu romantickými komediemi? Nebo je to zkrátka trochu složitější? 
Ceny Anděl, ilustrační fotografie.

Nominace Cen Anděl Coca-Cola 2023 odhalují letošní favority. Jsou jimi Viktor Sheen a November 2nd

Po druhém kole hlasování České hudební akademie je rozhodnuto o letošních nominovaných v Cenách Anděl Coca-Cola 2023. Jména nových držitelů sošek Anděla se šalmají budou oznámena na slavnostním ceremoniálu 30. března v pražském O2 universu a v přímém přenosu České televize a na YouTube. Večerem, na který je v prodeji i omezený počet vstupenek pro veřejnost, provedou Honza Dědek a Ivana „Fancy“ Kulhánková. 
Martin Pechlát v novém filmu Sucho režiséra Bohdana Slámy.

RECENZE: Slámovo Sucho černobíle ohledává mezigenerační rozkol venkovského mikrosvěta

Nový snímek tuzemského autorského režiséra a vedoucího katedry režie pražské FAMU Bohdana Slámy se drží v tematicky stejných mantinelech, které si s jeho tvorbou spojujeme. Sucho reflektuje život na vesnici, mezigenerační rozpory a komplikované vztahy široké palety postav. Dočkáme se však vyschlé černobílé rodinné fresky, která vyniká jen v dílčích momentech.
Snímky z připravovaného filmu Superžena. Prohlédněte si galerii

Superžena brzy vtrhne do českých kin. Tvůrci zatím připravili film o filmu

Zajímá Vás, jak to vypadalo na place nového českého filmu Superžena? Tvůrci filmu připravili pro fanoušky sestřih z natáčení, ze kterého je patrné, že bylo při tvorbě snímku opravdu veselo. Na co všechno se budete moci těšit u filmu, který míří do kin už 29. února, se můžete podívat v přiloženém videu.
Předávání cen Czech Press Photo 2023 Prohlédněte si galerii

Czech Press Photo vyhrál snímek Romana Vondrouše, v kategorii Cena ČTK zvítězil fotograf INCORP Images

Hlavní cenu v soutěži Czech Press Photo 2023 za snímek zachycující příznivce Patrika Tušla obviněného z obtěžování šéfa České lékařské komory Milana Kubka získal fotograf ČTK Roman Vondrouš. Vondrouš byl oceněn také třemi dalšími cenami v různých kategoriích. Druhou hlavní cenu, Grant Prahy, obdržel fotograf ČTK Vít Šimánek za projekt sledující proměny míst v Praze. I mediální skupina INCORP zanechala letos v soutěži svou nesmazatelnou stopu. Fotograf INCORP Images Michael Zelinka zvítězil v kategorii Cena ČTK se svým snímkem z inaugurace prezidenta České republiky Petra Pavla.
V Superženě si zahráli přední čeští stand-up tvůrci. Prohlédněte si galerii

V Superženě si zahráli i přední stand-up komici ze show Na stojáka

Máte rádi stand-up? Nebo raději koukáte na klasické filmy? Milovníci obojího si přijdou brzy na své! Už 29. února vstupuje do kin celovečerní film Superžena Evy Toulové, který mísí hraný film se stand-upem. Režisérka se rozhodla oslovit přední české stand-up umělce a obsadit je do několika scén hrané romantické komedie. Těšit se tak můžete na Adélu Elbel, Jiřího Jakimu, Karla Hynka nebo Daniela Čecha.
Frank Farian

Zemřel hitmaker Frank Farian, skutečný autor a zpěvák nejslavnějších hitů Boney M

Ve věku 82 let zemřel v Spojených státech německý hudební producent, skladatel a zpěvák Frank Farian, zakladatel celosvětově úspěšných skupin Boney M a Milli Vanilli, a spoluautor a zpěvák mnoha jejich hitů. Zprávu o úmrtí poskytla společnost Allendorf Media jménem jeho rodiny. Frank Farian, známý též pod rodným jménem Franz Reuther, zemřel v klidu doma v Miami na Floridě.
Další články

Aktuálně se děje

před 52 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 11 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

Rekordní prodeje dálničních známek. Ve čtvrtek se jich prodalo přes 200 tisíc

Prodej dálničních známek dosáhl za jeden den historického rekordu. Před úpravou cen bylo ve čtvrtek 29. února 2024 uhrazeno celkem 219 tisíc e-známek v hodnotě 316 milionů korun. Nejvíce úhrad dálničního poplatku proběhlo v dopoledních hodinách, informovalo ministerstvo dopravy. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy