Film a TV

Související články:

film Po čem muži touží Komentář

České romantické komedie: Spotřební zboží a nepochopení žánru? Proč kvalitativně nestačí na filmy Láska nebeská či Pretty Woman?

České romantické komedie jsou v posledních letech často zmiňované téma. V internetových diskusích panuje přesvědčení, že se u nás netočí nic jiného a nedá se na ně dívat, přesto jsou stále komerčně úspěšné. Je tomu ale skutečně tak? A jsou skloňované kasovní trháky opravdu romantickými komediemi? Nebo je to zkrátka trochu složitější? 
Martin Pechlát v novém filmu Sucho režiséra Bohdana Slámy.

RECENZE: Slámovo Sucho černobíle ohledává mezigenerační rozkol venkovského mikrosvěta

Nový snímek tuzemského autorského režiséra a vedoucího katedry režie pražské FAMU Bohdana Slámy se drží v tematicky stejných mantinelech, které si s jeho tvorbou spojujeme. Sucho reflektuje život na vesnici, mezigenerační rozpory a komplikované vztahy široké palety postav. Dočkáme se však vyschlé černobílé rodinné fresky, která vyniká jen v dílčích momentech.
Snímky z připravovaného filmu Superžena. Prohlédněte si galerii

Superžena brzy vtrhne do českých kin. Tvůrci zatím připravili film o filmu

Zajímá Vás, jak to vypadalo na place nového českého filmu Superžena? Tvůrci filmu připravili pro fanoušky sestřih z natáčení, ze kterého je patrné, že bylo při tvorbě snímku opravdu veselo. Na co všechno se budete moci těšit u filmu, který míří do kin už 29. února, se můžete podívat v přiloženém videu.
V Superženě si zahráli přední čeští stand-up tvůrci. Prohlédněte si galerii

V Superženě si zahráli i přední stand-up komici ze show Na stojáka

Máte rádi stand-up? Nebo raději koukáte na klasické filmy? Milovníci obojího si přijdou brzy na své! Už 29. února vstupuje do kin celovečerní film Superžena Evy Toulové, který mísí hraný film se stand-upem. Režisérka se rozhodla oslovit přední české stand-up umělce a obsadit je do několika scén hrané romantické komedie. Těšit se tak můžete na Adélu Elbel, Jiřího Jakimu, Karla Hynka nebo Daniela Čecha.
Jan Nedbal ve filmu Bratři.

Český lev má seznam nominovaných. Kralují jim Bratři a Úsvit

Šestadvacet snímků bude v 19 kategoriích usilovat o filmovou cenu Český lev, nominované v rámci 31. ročníku v pondělí představila Česká filmová a televizní akademie (ČFTA). Nejvyšším počtem nominací se pyšní filmy Bratři, Úsvit, Bod obnovy, Přišla v noci, Němá tajemství a Tancuj Matyldo a televizní seriál Volha.
Libuše Šafránková a Pavel Trávníček ve filmu Tři oříšky pro Popelku.

Oblíbená vánoční pohádka Tři oříšky pro Popelku slaví 50 let

Vánoce si dnes nedokážeme představit bez ozdobeného stromečku, dárků či bramborového salátu, ale třeba také bez pohádky Tři oříšky pro Popelku. Ta vznikla přesně před 50 lety a původně nebyla štědrovečerní pohádkou. Díky své kouzelné zimní atmosféře se jí však brzy stala a dnes k Vánocům neodmyslitelně patří.  
Michael Gambon

Zemřel představitel Albuse Brumbála. Michael Gambon se dožil 82 let

Ve věku 82 let zemřel britsko-irský herec Michael Gambon, který se proslavil mimo jiné jako představitel Albuse Brumbála z filmů o Harrym Potterovi. Uvedla to televize BBC s odkazem na rodinu. Slavný divadelní a filmový herec, kterého britská královna Alžběta II. pasovala na rytíře, zemřel v nemocnici obklopen svými blízkými. 
Další články

Aktuálně se děje

před 27 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy