Kaskadéra vystřelili z děla. V rychlosti 644 km/h přeletěl nad kaňonem +VIDEO

Shake River (USA) - Před zraky diváků vystřelilo dělo do výšky profesionálního kaskadéra Eddieho Brauna. Ve speciálně vyrobené raketě přeletěl přes kaňon Snake River v Idahu široký téměř 430 metrů. Na druhé straně bezpečně přistál.

Kaskadér (54) se v raketě nechal vystřelit ze strmé rampy do výšky 914 metrů. Během čtyř vteřin dosáhla rychlosti 644 kilometrů v hodině. Na padáku se pak raketa s Braunem snesla do pole na druhé straně kaňonu.

"Nedělal bych to, kdybych si myslel, že to nevyjde," řekl po seskoku deníku Time. Svého syna ale požádal, aby svou sestru za něj přivedl k oltáři, kdyby let nepřežil. Přelet nad kaňonem ho nevyšel nejlevněji - zaplatil za něj v přepočtu 36,3 miliónu korun.

Úspěšný kaskadér našel inspiraci v Evelu Knievelovi, po kterém také pojmenoval svou raketu Evel Spirit (Evelův duch). Kaskadér Knievel se pokusil přeletět stejný kaňon v roce 1974, ale předčasně se mu ale otevřel padák. Knievel pokus přežil, zemřel až v roce 2007.

"Neudělal jsme nic, co by on nedokázal. Jednoduše dokončuji jeho sen. Kolika lidem se povedlo dotáhnout do konce sen svého hrdiny," řekl Braun.

Související

Více souvisejících

kaskadér Muži Adrenalinový sport

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Počasí, ilustrační fotografie.

Teplejší počasí vydrží až do čtvrtka, ukazuje předpověď

Oteplení doprovázené oblevou začalo již o uplynulém víkendu a bude pokračovat i v tomto týdnu. Dnes jsou očekávány nejvyšší denní teploty v rozmezí 5 až 9 °C. Nad nulou bude i v následujících dnech, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Aktualizováno včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Netanjahu hovořil po Bidenovi i s Putinem a nešetřil kritikou Moskvy

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu mluvil po americkém prezidentovi Joe Bidenovi i s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle dostupných informací zkritizoval alianci Ruska s Íránem a vyjádřil nespokojenost s postojem Moskvy k probíhající válce s teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy.

včera

Aktualizováno včera

včera

Betlém, ilustrační fotografie.

Největší betlém na světě je v Čechách

Betlémářství má u nás dlouhou tradici. Již před několika staletími zdobily jesličky o Vánocích kostely i domácnosti. Specifické jsou betlémy mechanické, v nichž se jednotlivé figurky pohybují. Autor největších mechanických jesliček na světě pochází z Čech, narodil se před 185 lety, dne 13. prosince 1838. Jmenoval se Tomáš Krýza a jeho Krýzovy jesličky jsou pojmem známým po celém světě i zapsaným v Guinnessově knize rekordů.

včera

včera

včera

včera

včera

České florbalistky vybojovaly první cenný kov z MS od roku 2011. Ze Singapuru si odvážejí bronz

České florbalistky živily až do poslední chvíle šance na postup do finále a boj o tu nejcennější medaili na letošním světovém šampionátu v Singapuru. Nakonec si z něj odvezly jiný cenný kov, a to bronz, když v neděli uspěly v boji o třetí místo se Švýcarkami, nad kterými vyhrály 5:4.

Zdroj: David Holub

Další zprávy