Praha – Na konci listopadu mohli občané Plzně se štěstím potkat na ulici třeba Miku Häkkinena, slavného mistra světa Formule 1! Finská závodní legenda má Plzeň v těchto dnech za svůj druhý domov. Proč?
Poblíž města známého celému světu spíše co do kvality piva, bydlí rodina jeho současné přítelkyně, Markéty Kromatové. Ta Mikovi porodila na konci listopadu dceru Ellu. „Je to ten nejhezčí pocit, jaký může člověk zažít,“ říká Häkkinen pro časopis TÝDEN.
Časopis se ptal Miky Häkkinena, jak spolupracuje s novináři, proč měl, když odcházel z porodnice před hlavou igelitovou tašku? Häkkinen to vysvětlil slovy, že s novináři normálně spolupracuje a rád, ale čeští bulvární novináři ho naháněli po celé nemocnici. Což postrádalo oboustranný respekt.
Häkkinen vyzvedl práci českých lékařů, kteří se o ně starali s obrovskou péčí. A dodal, Češi mohou být hrdí na schopnosti lidí ze zdravotnictví. Redaktor byl zaskočen, vždyť české zdravotnictví má obrovské problémy... Mika na to dodal, že nemluvil o systému, ale o lidech a servisu. Každá země má se systémem zdravotnictví problémy.
Proč Häkkinenova přítelkyně nerodila ve Finsku, kde je zdravotnictví na hodně vysoké úrovni? Prostě proto, protože se přítelkyně Miky cítí lépe doma. Mika ještě jednou poděkoval českým doktorům!
Aktuálně se děje
včera
Princ Harry odcházel od soudu zklamaný. Novináři se neprovinili
včera
Druhý český BlackHawk vyrazil do boje s požáry ve Francii
včera
Hrad reagoval na Babišovo video. Pavel odhalil, o co mu jde
včera
Poradíme, kde se v Česku vykoupat. Kvalita vody se zhoršuje kvůli počasí
včera
Medvěd na Slovensku napadl muže přímo v obci. Místní dostali doporučení
včera
Trump tvrdí, že Hormuz je otevřený. Íránci jsou nemocní lidé, zopakoval
včera
Přišli jsme o odhodlaného lídra, komentoval Zelenskyj úmrtí Grahama
Aktualizováno včera
Předpovědi budou jiné, upozornil ČHMÚ. Změna vychází z připomínek občanů
včera
Ostuda. Babiš znovu zkritizoval Pavla kvůli summitu NATO
včera
Tragédie na závodech v Brně. Cizinci nepřežili nehodu, policisté zahájili šetření
včera
První reakce Donalda Trumpa. Zesnulého Grahama si vážil jako patriota
včera
Ve Zlíně už platí jen první stupeň požárního poplachu. Případ řeší policie
včera
Republikáni přišli o výraznou osobnost. Zemřel senátor Lindsey Graham
včera
Filmové Vary jsou u konce. Vyhrálo Padlé ovoce, cenu má i Vášáryová
včera
Írán opět uzavřel Hormuzský průliv. Američané opět útočili
včera
Výhled počasí na další víkend. Bude tropické, na závěr se změní
11. července 2026 21:56
V Česku se nastavují pravidla pro bezpečné využívání AI ve zdravotnictví
11. července 2026 21:01
Wimbledon ovládly Češky. Díky nekompromisnosti nakonec slaví Nosková
11. července 2026 19:58
Trump se dočkal další pocty. Na Floridě přejmenovali letiště
11. července 2026 19:04
Pavel by byl rád, kdyby se spor mezi ním a Babišem uklidnil
Prezident Petr Pavel se domnívá, že by se po summitu NATO mohla situace mezi ním a premiérem Andrejem Babišem (ANO) uklidnit. Podle Pavla je stále možné se na řadě věcí pragmaticky domluvit.
Zdroj: Jan Hrabě