Praha - Jiřího Pomeje (45) mrzí, že ho některá média stále označují za zkrachovalého producenta. Ačkoliv se podílel na výrobě dvanácti filmů, z nichž pouze jeden se producentsky nevydařil, má svůj neúspěch od roku 2002 stále na talíři.
"Jedenáct filmů skončilo úspěchem, kus práce jsem udělal i s Ivetou. Byla Skokanem roku, vítězkou TýTý, vstoupila do Síně slávy, účastnila se slovenské Let´s Dance, měla úspěšné turné," sčítá Pomeje své pracovní úspěchy.
Za zkrachovalého producenta se zkrátka nepovažuje. Vysvětluje, že jen jeden projekt se nepodařil a dokonce nikoliv jeho vinou. I tak je Andělská tvář dle jeho soudu velmi dobrý film. Pomeje prozrazuje, že se opatrně spekuluje o Andělské tváří číslo 2.
"Už je napsaná i kniha, ale dokud někdo nepřijde s takovými penězi, aby film stál za to, nebudu o tom moc přemýšlet," prozrazuje Korzu jihočeský rodák.
Michaela Kuklová, Pomejeho první žena, která se objevila v hlavní ženské roli zmiňovaného projektu, by s účastí ve "dvojce" údajně neměla problém. A Jiří už vůbec ne. Na Míšu vzpomíná pouze v dobrém, přeje krásné Vánoce nejen jí, ale celé její rodině. Když prý Kuklovou vidí v novinách a časopisech, rád si článek přečte.
"Bylo to krásných čtrnáct let. Moc jí fandím. Nejsem naštvaný, jsem rád, že je šťastná a že se jí daří. Ty krásné roky po jejím boku mi nikdo nevezme, a musím říct, že nikdo mi nesebere ani dva roky a sedm měsíců s Ivetou. Až to vše kolem pomine, budeme na to snad oba hezky vzpomínat," tvrdí Pomeje.
Přiznává však, že není ve spojení ani s jednou ze svých bývalých manželek. Netelefonují si, nepíší si, nenavštěvují se. Jiří si pouze na obě uchovává krásné vzpomínky. Ivetu nyní údajně vůbec neřeší, o Michaele pouze ví, že žije někde poblíž Brna.
Díky Kuklové se před lety dokonce ostříhal dohola. Tehdy režisér Troška natáčel třetí pokračování Kameňáku, Jiří se s Michaelou pohádali a Pomeje cítil, že musí učinit něco zásadního.
"Připadal jsem si svobodně, ale asi jsem byl za blbce. Vlasy ke mně patří," míní Pomeje.
Související
Poslední rozloučení s Jiřím Pomeje (†54): Pohřeb v Praze se konat nebude, rozhodla rodina
Pomeje se se smrtí smířil. Žádal, ať ho nechají zemřít
Aktuálně se děje
před 41 minutami
Hamás pod tíhou katastrofální humanitární situace schválil Trumpův plán na odzbrojení
před 1 hodinou
Rada míru dosáhla historické dohody s Hamásem, tvrdí Trump. Z Blízkého východu přichází jiné zprávy
před 2 hodinami
Počasí: O víkendu extrémní vedra poleví, tropy ale zůstanou
včera
Proč Evropu spalují nejničivější požáry novodobé historie? Na vině jsou klimatické změny a vlny veder
včera
Nevídaný krok. UEFA hrozí bojkotem všech turnajů pořádaných FIFA
včera
Zrušení devátých tříd nebude. Je to nekoncepční výplod okurkové sezony, tvrdí Plaga
včera
Praha kvůli extrémnímu počasí zakázala rozdělávání ohňů a kouření na rizikových místech
včera
Armáda byla připravena ruskou raketu sestřelit, prohlásil Tusk
včera
Válka s Íránem se dál rozrůstá. Poprvé byl zasažen i Egypt
včera
Polsko nebylo cílem ruské rakety, mírní napětí Tusk. EU incident ostře odsuzuje, USA jej chtějí prošetřit
včera
Další extrémní počasí je tady. Jak zvládnout vedra? Inspirujte se u obyvatel tropických států
včera
Jak se Rusko dostává ke klíčovým evropským technologiím? Sankce obchází skrze jeden asijský stát
včera
Zelenskyj se vypravil do Polska. Restartoval vztahy s Tuskem
včera
Horké počasí nabírá na síle. Experti upozorňují na extrémní zátěž i hrozbu požárů
včera
Detaily schůzky zveřejněny: Netanjahu postupoval opatrně, snažil se Trumpa nenaštvat
včera
Počet mrtvých po silném zemětřesení v Japonsku roste. Záchranné práci komplikují extrémní vedra
včera
Zásoby raket Patriot se tenčí. Na obzoru je unikátní trilaterální dohoda
včera
Ohnivé peklo o síle atomových bomb. Požáry v Evropě jsou největší v historii, vytváří vlastní bouřky
včera
Desetimetrový kráter v Polsku způsobila ruská střela
včera
V Polsku zněly sirény, do vzduchu vzlétly F-16. Neznámý objekt po sobě nechal desetimetrový kráter
Dramatická noc na východě Polska přinesla narušení vzdušného prostoru a rozsáhlé bezpečnostní manévry. V reakci na masivní ruský letecký úder proti sousední Ukrajině se v Lublinu a Krasnymstawu před čtvrtou hodinou ranní rozezněly sirény podléhající systému včasné výstrahy. Alarmy byly spuštěny na základě pokynu vládního centra pro bezpečnost, jelikož ruské raketové útoky probíhaly v těsné blízkosti polských hranic. Obyvatelé měst slyšeli po několika minutách opětovný signál ohlašující odvolání hrozby, přičemž představitelé samospráv apelovali na zachování klidu a sledování oficiálních zpráv.
Zdroj: Libor Novák