Tokio - Japonský pedofil se rozhodl vyrábět hračky pro lidi, které vzrušují malé děti. Jeho panenky, které se vzhledem i velikostí opravdu podobají dětem, zvedly mezi lidmi vlnu odporu. Autor se ale brání, že panenky vyrábí, aby dívky ochránil.
"Jsem umělec," tvrdí o sobě Japonec Shin Takagi. Jeho panenky jsou vzhledem k materiálu, který napodobuje lidskou kůži, příjemné na dotek. Velikostí i tvarem připomínají skutečné děti. Panenky prodává po celém světě japonská firma Trottla.
I když petici proti prodeji panenek podepsalo statisíce lidí, autor si stojí za svým. Takagi v rozhovoru pro časopis Atlantic vysvětlil, že jde o jeho snahu zabránit sexuálnímu zneužívání dětí. "Musíme přijmout, že neexistuje žádný způsob, jak změnit něčí fetiše," řekl. "Nemá cenu žít, pokud musíte potlačovat svoje touhy," dodal. Například Austrálie s dovozem panenek do své země nesouhlasí a ničí zabavené panenky hned na hranicích.
Podle autora si zákazníci panenky nekupují jen k sexuálnímu uspokojení, ti osamocení se o ně starají jako o živé děti. Některé panenky se usmívají, zatímco jiné vypadají uplakaně. "Vyrabíme celou řadu výrazů. Snažíme se plnit různé potřeby klienta," dodal. Odborníci jsou toho názoru, že panenky mohou vyburcovat pedofily k ještě větší agresivitě.
8. července 2026 17:45
Velká důlní tragédie před 65 lety. Zahynulo přes 100 horníků
Související
MONITOR: Církevní sexuální skandály nejsou zdaleka u konce, obává se vlivný deník
Predátoři nejsou jen muži. V Síti upozornil i na tabuizované ženy
Aktuálně se děje
před 48 minutami
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
před 2 hodinami
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
před 3 hodinami
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
před 4 hodinami
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
před 5 hodinami
Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu
před 7 hodinami
Trump schválil dohodu, která umožní Saúdské Arábií obohacovat palivo pro jaderné reaktory
před 8 hodinami
Po zásahu na pražském magistrátu policie obvinila šest lidí a dvě firmy
před 9 hodinami
Írán podporuje Čína i Rusko. Podle Hegsetha je ale na kolenou
před 11 hodinami
„Nikdo nás nezachrání před bombami ani režimem.“ Jak se žije lidem v Íránu pod každodenními nálety?
před 12 hodinami
Francie jako první země v EU zakáže přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let
před 13 hodinami
Zelenskyj pod tíhou protestů odvolal Syrského. Fedorov se do funkce nevrátí
před 15 hodinami
Počasí moc léto nepřipomíná. Podle meteorologů to v srpnu nebude lepší
včera
WHO: Vedra nejsou jednorázový, ale trvalý problém. Za čtyři roky zabila jen v Evropě 200 tisíc lidí
včera
Lukašenko čelí rostoucímu tlaku ze strany Putina. Do války s Ukrajinou se mu ani trochu nechce
včera
Nový žebříček: Nejsilnější pas světa má asijský stát. USA se rapidně propadly, lépe je na tom i Česko
včera
Nespokojenost na Ukrajině narůstá. Lidé hrozí neomezenými protesty, žádají výměnu Syrského za Fedorova
včera
Kanada hasí požáry i nový skandál. Domorodé kmeny údajně nikdo nevaroval, evakuovat se musely samy
včera
Na pražském magistrátu zasahuje policie, údajně měla několik osob zadržet
včera
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
včera
Češka nesla na pláži v Chorvatsku slunečník. Zasáhl ji blesk, v nemocnici bojuje o život
Na pláži v chorvatské Bašce na ostrově Krk došlo v ranních hodinách k vážnému zranění ženy, kterou během silné bouřky zasáhl blesk v momentě, kdy nesla slunečník.
Zdroj: Libor Novák