Moskva - 8. července by ruská zpěvačka a herečka Žanna Friskeová oslavila 41. narozeniny, bohužel se tak nestane. Hvězda fantasy filmů Noční hlídka a Denní hlídka v noci na dnešek zemřela.
Lékaři u zpěvačky před dvěma roky zjistili nádor na mozku. Léčila se mimo jiné v USA díky veřejné sbírce, ve které se podařilo shromáždit přibližně 68 milionů rublů (asi 30 milionů Kč).
Poslední měsíce strávila Friskeová ve svém domě u Moskvy s partnerem a synem, kterého porodila předloni v dubnu. Nemoci podlehla podle tisku v noci na dnešek.
Na ruskou hudební scénu vkročila v polovině 90. let jako členka jedné z prvních dívčích kapel v Rusku, než se v roce 2003 vydala na úspěšnou sólovou dráhu. Hrála rovněž v několika reality show, stala se modelkou nejen pánských žurnálů a jako hvězda ruského show-byznysu i pravidelným tématem společenských rubrik. V ruské filmové komedii O čem mluví muži z roku 2010 nakonec hrála samu sebe.
Aktuálně se děje
před 44 minutami
Fico dal Zelenskému ultimátum. Jde o dodávky elektřiny i ropy
Aktualizováno před 1 hodinou
Češi se znovu sešli na podporu Ukrajiny. Je to i naše válka, prohlásil Pavel
před 2 hodinami
Trump po rozhodnutí soudu zvyšuje globální cla
před 2 hodinami
Smutný konec příběhu malého Itala. Po nepovedené transplantaci zemřel
před 4 hodinami
Voborníková "zachránila" český biatlon. V hromadném závodě získala bronz
před 4 hodinami
Slovensko zasáhlo poměrně silné zemětřesení
před 5 hodinami
Curleři zakončili olympiádu výhrou nad Švédy, sdruženáři osmí. Hokejistky si rozdělily medaile
před 6 hodinami
Jakému clu teď bude podléhat Česko? U vývozu z EU může klesnout i vzrůst, rozhodne Trump
před 7 hodinami
Olympijský Milán uvidí očekávané zámořské hokejové finále. Slováci budou obhajovat bronz
před 7 hodinami
Počasí se mění. Hrozí ledovka a povodně, varují meteorologové
před 8 hodinami
Rychlobruslař Jílek byl na patnáctistovce tentokrát daleko za nejlepšími
před 8 hodinami
Tragédie na českých horách. Lyžařka nepřežila srážku v Harrachově
před 9 hodinami
Zemřel seriálový herec Eric Dane. Hvězda Chirurgů podlehla nemoci ALS
před 9 hodinami
ANO by vyhrálo sněmovní volby. Motoristům už šlape na paty hejtman Kuba
před 10 hodinami
Krčmář ve svém posledním olympijském závodě senzačně bojoval o medaili. Masák ovládl Nor
před 10 hodinami
Britové chtějí zařídit, aby se Andrew za žádných okolností nestal králem
před 11 hodinami
Shiffrinová prolomila olympijské prokletí, Klaebo získal desáté zlato. Curleři zapsali druhou výzvou
před 12 hodinami
Počasí: Mrazy končí, jaro se blíží. Příští týden se citelně oteplí
včera
Co v praxi změní soudní rozhodnutí o zrušení cel? Návrat do normálu se ani zdaleka nekoná
včera
Slováci mohou po Pekingu získat další olympijskou hokejovou medaili. Poperou se o ni i USA a Finsko
Olympijský hokejový turnaj mužů dospěl do semifinálové fáze. V ní se kromě Kanaďanů, kteří přešli ve čtvrtfinále přes českou reprezentaci, představí i Američané, Finové a Slováci. Zatímco Američané přešli přes Švédy, které porazili 2:1 v prodloužení, extra čas rozhodl i čtvrtfinálový duel Švýcarů s Finy, kterým se povedlo nakonec z 0:2 otočit na 3:2 dokázali tak, že i v hokeji existuje tzv. „Csaplárova past“. Nejjednodušší cestu do semifinále měli Slováci, kteří i v této fázi turnaje pokračují ve svém výtečném hokeji a vcelku jasně tak přehráli Němce 6:2. Nadále tak tedy mohou po bronzovém Pekingu snít o své druhé hokejové olympijské medaili v řadě.
Zdroj: David Holub