Praha - V Praze se konal 16. ročník soutěže Miss Deaf World 2016 a Mister Deaf World 2016. Nejkrásnější neslyšící dívkou světa se stala Jihoafričanka Janie Erasmusová a nejpřitažlivějším neslyšícím mužem Francouz Kevin Petit.
Finálový večer se uskutečnil v Top Hotelu Praha. Na šedesát soutěžících, které hodnotila mezinárodní porota, pocházelo z 41 států celého světa. První vicemiss se stala Senegalka Aminace Gaková a druhou vicemiss Kanaďanka Victoria Soo Lumová.
Titulem Miss Deaf Europe pro letošní rok se pyšní Ukrajinka a Miss Deaf Asia Jihokorejka. Titul Mister Deaf Europe 2016 získal Španěl a nejmladší kategorii Mister Deaf Asia putuje do Číny.
Soutěžící se nejprve představili v národních krojích, kterými prezentovali své země. Ve volných disciplínách dívky pak převážně tančily. Například soutěžící z Thajska uvedla tamní bojový tanec a třeba Bulharka předvedla v národním kroji lidový tanec. Publikum zaujala i temperamentní dívka z Kolumbie, která v rychlém rytmu zatančila v pestrobarevném jihoamerickém kostýmu. Češka Lenka Sagulová předvedla vystoupení na píseň Noc na Karlštejně. Muži se představili naopak ve sportovním oblečení.
Od běžných miss je tato soutěž téměř k nerozeznání, zcela jiné jsou však reakce publika. Namísto běžného potlesku odměňují diváci soutěžící rychlými pohyby zdvižených prstů na rukou.
Nacvičování nástupů a choreografie bylo náročné. Soutěžící tančí podle hry světel, které jsou sladěny se skutečnou hudbou. "Divákům v sále nepřijde, že dívky neslyší, ale je to velmi náročné v tom, že ony doma trénují," uvedl prezident soutěže Josef Uhlíř.
10. června 2026 20:20
Smutné pražské výročí. Jak hlavní město zničil nejničivější požár v jeho dějinách
Související
Nejkrásnější neslyšící muž světa? Soutěž poprvé vyhrál Čech
Královnou krásy neslyšících je Thajka, Češka získala Miss Europe
Aktuálně se děje
před 37 minutami
Norská princezna se zřejmě nevyhne transplantaci, naznačil to manžel
před 1 hodinou
ODS uspořádala ideovou konferenci. Bouřlivě se řešila otázka přijetí eura
před 2 hodinami
Mírová dohoda mezi USA a Íránem nikdy nebyla tak blízko, tvrdí Šaríf
před 3 hodinami
Stovkám tisíc řidičáků letos vyprší platnost. Výměna je oproti minulosti jednodušší
před 4 hodinami
Moravec trvá na neplatnosti doložky. ČT tvrdí, že uplatňuje sankce
před 4 hodinami
Britové při Trooping the Colour oslavili narozeniny krále. Letos mu bude 78 let
před 5 hodinami
Pavel toho vyjedná více než vy, udeřil Rakušan v diskuzi s Macinkou
před 6 hodinami
Policie obvinila strojvedoucího, který řídil opilý. Nadýchal přes dvě promile
před 7 hodinami
Čech už má výhru v Eurojackpotu na svém kontě. Daň putuje do státní kasy
před 8 hodinami
Trumpa k odvolání útoků na Írán přesvědčili lídři zemí Perského zálivu
před 8 hodinami
Předpověď počasí pro vodáky. Medard pomohl, brzy se však oteplí
před 9 hodinami
Zemřela česká trenérská fotbalová legenda Petr Uličný
před 10 hodinami
Pohřeb Zdeny Mašínové proběhne příští týden v Olomouci
před 10 hodinami
Dohoda by otevřela Hormuzský průliv, přiznal Teherán. Rozhodnutí ale nepadlo
před 11 hodinami
Vražda v Praze. Případ se stal na Chodově, policisté zadrželi muže
před 13 hodinami
Počasí: Do Česka se příští týden vrátí tropické teploty
včera
Německo musí být do roku 2029 v bojové pohotovosti, hrozí válka s Ruskem, varoval tamní generál
včera
Státy NATO zvažují zásadní změnu. Chtějí udělit nejvyššímu veliteli pravomoc sestřelovat drony
včera
Tolik peněz, že je nemá šanci do konce života utratit. Elon Musk se stal prvním bilionářem na světě
včera
Chaos v mírových jednáních nebere konce. Írán popřel podpis dohody, Trump označil její podmínky za hoax
Mírové rozhovory mezi Spojenými státy a Íránem provází další chaos poté, co americký prezident Donald Trump označil uniklé informace o chystané dohodě za falešné zprávy.
Zdroj: Libor Novák