ŠOK! Zemřela zpěvačka Amy Winehouseová

Londýn - UVNITŘ VIDEO Britskou zpěvačku Amy Winehouse nalezli mrtvou v jejím bytě v Londýně. Informuje o tom v sobotu agentura Reuters s odvoláním na televizi SkyNews.

Příčina jejího úmrtí prozatím není známá. Podle SkyNews smrt zpěvačky policie vyšetřuje jako "neobjasněnou". Deník Sunday Mirror však uvádí, že existuje důvodné podezření, že se předávkovala drogami a prášky.

Lékaři záchranné služby s policisty dorazili do zpěvaččina bytu na severu Londýna kolem 16. hodiny místního času (17. hodina SELČ). "Po příjezdu nalezli tělo 27leté ženy, která byla na místě prohlášena za mrtvou," uvádí se v policejní zprávě.

Amy Winehouse byla považována za jednu z nejtalentovanějších zpěvaček ve Velké Británii. Věnovala se jazzu, soulu a R&B. Hudební kritici o ní hovořili pouze v superlativech. Sedmadvacetiletou interpretku však doprovázely časté skandály kvůli drogám a alkoholu, kvůli kterým musela zrušit i řadu koncertů.

Amy Winehouse své debutové album Frank vydala v roce 2003, ale úspěch přišel teprve s druhým albem Back to Black a hitem Rehab. Za tuto desku obdržela pět hudebních cen Grammy, i když v pilotním singlu s upřímností popisovala svou náklonnost k alkoholu. Právě kvůli ní ji ale chtěl její manažer poslat do protialkoholní léčebny. Zpěvačka ale na léčení nešla. Místo toho vyhodila celý manažerský tým a začala pracovat s jinými lidmi.

Amy Jade Winehouse se narodila 14. září 1983 v Londýně v židovské rodině. Její otec je taxikář a matka lékárnice. V deseti letech začala působit v amatérské rapové skupině Sweet 'n' Sour. Profesionálně začala Amy Winehouse zpívat v šestnácti letech, kdy také podepsala první smlouvu s vydavatelstvím. V květnu 2007 se provdala za svého přítele Blakea Fieldera-Civila a objevily se spekulace, že se svým manželem pravidelně užívá drogy. V říjnu téhož roku byli manželé zatčeni v Norsku za držení marihuany, později se v bulvárním deníku The Sun objevily fotografie, na kterých Amy kouří crack.

Manželství se rozpadlo a v roce 2009 se Amy s Blakem rozvedli. Svých závislostí se ale zpěvačka nezbavila.

Po opileckém extempore na vystoupení v Bělehradě, kde ji srbské publikum vypískalo, v červnu odvolala celé své letošní evropské turné. Na zpěvaččiných webových stránkách se objevilo vyjádření, že všichni doufají, že po návratu z léčebny se vrátí zpátky na scénu. V posledních dnech ale její přátelé i kolegové v médiích uváděli, že Amy se opět zavírá ve svém domě s lahvemi alkoholu a opět ztrácí kontrolu nad svým životem.

Související

Britská zpěvačka Amy Winehouse

Mrtvá Amy Winehouseová vyrazí příští rok na turné

Na světovou koncertní šňůru příští rok vyrazí hologram britské zpěvačky Amy Winehouseové, která ve věku 27 let v červenci 2011 zemřela na otravu alkoholem. Na přípravě turné spolupracují správci pozůstalosti zesnulé zpěvačky s firmou BASE Hologram, pro kterou to bude už třetí počin s virtuálním interpretem. Datum prvního koncertu ještě nebylo oznámeno, časopis Rolling Stone očekává, že se uskuteční na sklonku roku 2019.
Adele ve videoklipu Hello.

Hudební ceny Brit Awards 2016 oznámily nominace

Londýn - Prestižní ceny britské populární hudby, které se každoročně konají již od roku 1977, oznámily na londýnském ceremoniálu letošní nominace. Mezi nominovanými nechybí Adele, Amy Winehouse či kapela Coldplay.

Více souvisejících

Amy Winehouse

Aktuálně se děje

před 49 minutami

Aktualizováno před 1 hodinou

před 2 hodinami

Betlém, ilustrační fotografie.

Největší betlém na světě je v Čechách

Betlémářství má u nás dlouhou tradici. Již před několika staletími zdobily jesličky o Vánocích kostely i domácnosti. Specifické jsou betlémy mechanické, v nichž se jednotlivé figurky pohybují. Autor největších mechanických jesliček na světě pochází z Čech, narodil se před 185 lety, dne 13. prosince 1838. Jmenoval se Tomáš Krýza a jeho Krýzovy jesličky jsou pojmem známým po celém světě i zapsaným v Guinnessově knize rekordů.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Putin kandiduje, proto se Rusové snaží změnit vývoj války na Ukrajině

Rusové se navzdory zimnímu počasí snaží pokračovat v ofenzivních operacích na několika místech na Ukrajině. Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) touží po převzetí a udržení iniciativy do ruských prezidentských voleb v březnu 2024, v nichž bude Vladimir Putin obhajovat mandát. 

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Adventní věnec

Adventní věnec. Kde se vzal symbol vánočního času?

Na adventním věnci již hoří svíce značící adventní neděle a odpočítávající čas do Štědrého dne. Zatímco dnes si předvánoční dobu bez adventního věnce nedokážeme představit, dříve ho lidé neznali. Věnec se svíčkami se stal symbolem adventu teprve v 19. století.

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 14 hodinami

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

Požár v Adamově: Hasiči zachraňovali obyvatele z plamenů, škoda jde do milionů

Jihomoravští hasiči ještě v sobotu řešili následky pátečního požáru bytu v Adamově. Nouzové ubytování nakonec potřebovalo od obce zajistit šest osob. Hasiči zachránili během zásahu celkem sedm lidí, čtyři z nich vyžadovali ošetření. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy