Praha – Zpěvačka Helena Vondráčková a její manžel Martin Michal učinili první krok k tomu, aby v budoucnu mohli vést arbitráž s Českou republikou. Informuje ČTK.
Vondráčková s manželem museli prodat svoji uměleckou agenturu MM. Koupil ji floridský právník Michael J. Smith, kterému postoupí také jejich velkou pohledávku. Ta zatím Smithovi postoupena ale nebyla. Čeká se totiž na rozhodnutí Ústavního soudu. "Ústavní stížnost již byla podána," potvrdila právnička Vondráčkové Jana Gavlasová. Vondráčková a Michal jsou přesvědčeni, že je česká justice i policie poškodily. Až na výjimky se nedomohli peněz, kvůli kterým zpěvačka vedla už řadu soudních sporů. Většinou s vydavatelstvími bulvárních deníků. Škody vyčíslili na 14,5 milionu korun bez úroků. Agenturu koupila společnost Waterfall agency LLC, kterou Smith kvůli transakci založil. "Společnost Waterfall agency LLC je nyní fakticky stoprocentním vlastníkem podílu agentury MM Praha. De lege se tak stane, když to v Česku zapíše obchodní soud," řekl iDnes.cz Martin Michal. Ten také stojí na základě rozhodnutí amerického vlastníka v čele českého vedení společnosti Waterfall agency LLC. „V okamžiku, kdy rozhodne Ústavní soud a dá paní Vondráčkové za pravdu, pohledávka se převádět nebude a ze zahraničí nebude na Českou republiku kvůli této pohledávce žádný tlak. V případě, že tuto ústavní stížnost soud zamítne, bude prodána do Ameriky a podle newyorské úmluvy bude vyvolaná arbitráž,“ popsal Michal. Newyorskou úmluvu o vzájemné vykonatelnosti rozhodčích nálezů nedávno v zahraničí využila firma Diag Human, která s Českou republikou vede arbitráž kvůli údajně zmařenému obchodu s krevní plazmou, uvádí ČTK. „Do současné doby jsme zatím bohužel nezaznamenali jediné vstřícné gesto a tato naprosto neúnosná situace pokračuje dál. Český stát má jedinečnou příležitost peníze, o které může přijít, vymáhat po lidech, kteří to způsobili. Jsou známa jak jména policistů, tak státních zástupců, kteří jednali zcela úmyslně chybně a v rozporu se zákony,“ dodal Michal.
Související
Vondráčková, Strejček i herci Divadla Na zábradlí. Předávaly se Ceny Thálie
Helena Vondráčková byla po pádu v nemocnici. Vyšetření zlomeninu neprokázalo
Aktuálně se děje
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
včera
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
včera
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
včera
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
včera
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
včera
Anonym vyhrožoval střelbou v teplickém obchodním domě. Policie po něm pátrá
včera
Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy
27. prosince 2025 21:20
"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině
27. prosince 2025 20:05
Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry
27. prosince 2025 18:51
Rusko válkou ničí samo sebe. Chytilo se do své vlastní ekonomické pasti
Ruská federace se s blížícím se čtvrtým rokem plnohodnotné invaze na Ukrajinu potýká s nečekaným vedlejším efektem své válečné politiky. Regiony bohaté na energetické suroviny, které tvoří hospodářskou páteř země, totiž doplácejí na konflikt nejvyššími lidskými i ekonomickými ztrátami. Kreml proměnil odlehlé oblasti v zásobárnu vojáků i peněz, čímž však paradoxně ohrožuje průmyslová odvětví, která Putinovu agresi financují.
Zdroj: Libor Novák