Barbra Streisandová slaví sedmdesátiny

Los Angeles - Americká zpěvačka a herečka Barbra Streisandová oslaví v úterý sedmdesátiny. Diva se narodila v newyorském Brooklynu 24. dubna 1942.

Barbra Streisandová získala během své dlouholeté kariéry mnoho hudebních i filmových ocenění. Je jednou z pouhých 14 umělců na světě, kteří jsou držiteli cen Emmy, Grammy, Oscara a Tony (divadelní verze Oscarů) zároveň.Streisandová je považována za jednu z komerčně nejúspěšnějších umělkyň v moderní historii a za jednu z nejprodávanějších zpěvaček sólových alb ve Spojených státech.Barbara Joan Streisandová se narodila židovským rodičům rakouského původu v Brooklynu. Od útlého mládí toužila být herečkou a již v roce 1959 se poprvé objevila na jevišti. Zároveň vystupovala jako zpěvačka v nočních klubech.Začátkem 60. let začala Streisandová hrát na Broadwayi. Tehdy ze svého křetsního jména vypustila druhé "a", aby se mezi ostatními vycházejícími hvězdami vyčlenila. Kritický ohlas získala rolí Funny Briceové v muzikálu Funny Girl. Zároveň se rozvíjela i jako sólová zpěvačka. V roce 1963 vydala své debutové album, které získalo dvě ocenění Grammy.Streisandová se před kamerou poprvé objevila v roce 1968 ve filmové adaptaci broadwayského muzikálu Funny Girl. Největší úspěchy na stříbrném plátně sklízela v 70. a 80. letech. Nezapomenutelná je její role levicové aktivistky Katie Moroskyové ve filmu Takoví jsme byli.Poslední velkou roli ztvárnila Streisandová v roce 1996 ve filmu Dvě tváře lásky (The Mirror Has Two Faces). Fanoušci ji mohli spatřit také v menší roli v komedii Fotr je lotr (Meet the Parents) a jeho následujících dvou dílech.Diva se stále věnuje své hudební kariéře, ačkoli vystupuje převážně už jen na charitativních koncertech. V loňském roce vydala své zatím poslední album What Matters Most.Nejvíc se ovšem v poslední době věnuje dobročinným účelům. V roce 1986 založila nadaci Streisand Foundation, která vyčleňuje peníze na ochranu životního prostředí, pro organizace bránící práva žen, organizace prosazující lidská práva nebo bojující proti nemoci AIDS.Společnost MusiCares, která se věnuje charitě v oblasti hudebního vzdělávání, udělila loni zpěvačce ocenění Osobnost roku.

Související

Streisandová, Barbra

Barbra Streisand promluvila o kauze Jackson, její názory šokovaly veřejnost

Americká zpěvačka Barbra Streisandová čelí ostré kritice za své výroky na adresu dvou mužů, kteří v novém dokumentárním filmu Leaving Neverland tvrdí, že je v dětství sexuálně zneužíval král popu Michael Jackson. Streisandová v rozhovoru pro britský list The Times uvedla, že mužům naprosto věří, že byli zneužiti Jacksonem, doplnila však, že je to ale "nezabilo" a byli "nadšeni" z možnosti trávit se zpěvákem čas. Zpěvačka rovněž šokovala výrokem, že Jacksonovy "sexuální potřeby byly jeho sexuální potřeby". Informovala o tom agentura AP.

Více souvisejících

Barbra Streisandová

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 46 minutami

před 59 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Robert Kennedy

55 let od atentátu na Roberta Kennedyho. Politické násilí bylo v USA bohužel docela běžné, uvádí amerikanista Pondělíček

Robert Kennedy, vlivný politik a uchazeč o prezidentskou nominaci za Demokratickou stranu, bratr v roce 1963 zavražděného prezidenta Spojených států Johna Kennedyho, se před 55 lety, 5. června 1968, stal rovněž obětí atentátu. O den později zemřel. Pro své názory, především na nepřípustnost rasové segregace, byl mnohými nenáviděn, avšak motiv vraždy s vnitřní politikou patrně nesouvisel, vysvětluje v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Jiří Pondělíček. 

před 2 hodinami

stíhačka General Dynamics F-16 Fighting Falcon

Ukrajina mění plány? F-16 při protiofenzívě nepoužije

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov řekl, že Ukrajina nepoužije stíhačky F-16 během nadcházející protiofenzívy. Před pár dny ale ministerstvo ještě uvádělo, že k osvobození Ukrajiny od ruských okupantů je zapotřebí 48 těchto stíhacích letounů.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Írán podle Sky News prodal Rusku munici pro válku na Ukrajině

Írán zřejmě opravdu prodává a dodává Rusku munici pro jeho invazi na Ukrajinu, která vypukla na konci loňského února. Ruská armáda podle nejnovějších informací odebírá od Teheránu dělostřelecké a tankové náboje. Ukrajinská města navíc už delší dobu terorizují drony íránské výroby. 

před 4 hodinami

Zelenina vypěstovaná ve skleníku

Češi našli způsob, jak ušetřit? Pěstují si vlastní zeleninu a ovoce

Více než polovina českých domácností si pěstuje vlastní ovoce a zeleninu a pro pětinu z těchto domácností se jedná o důležitý zdroj, který je srovnatelný s nákupem těchto produktů. Vyplývá to z dat, která vědcům Národního institutu SYRI poskytuje Český sociálněvědní archiv ČR. Vědci jej prezentovali v tiskové zprávě.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Rusko podniká masivní manévry v moři, flotila se „zdokonalovala“ už před několika týdny

Rusko odstartovalo vojenské cvičení v Japonském a Ochotském moři. Agentura Reuters uvedla, že potrvá do 20. června. „Do cvičení uskupení sil Tichomořské flotily je zapojeno více než 60 válečných lodí a podpůrných plavidel, asi 35 letadel námořního letectva, pobřežní jednotky a více než 11 tisíc vojáků,“ citovala agentura ruské ministerstvo obrany.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy