Muži vykradli rakouský autosalon, dopadli je v Česku za dramatických okolností

Praha - Policie zadržela v pátek v Praze a na Semilsku dva cizince, kteří jsou podezřelí, že v noci ze čtvrtka na pátek odcizili auta v rakouském autosalonu. Třetí odcizený vůz byl dnes ráno nalezen bez řidiče v areálu pivovaru ve Svijanech. Zadržené řidiče ve věku 30 a 47 let čeká v nejbližších dnech soud, který rozhodne o jejich vydání do Rakouska. Na webu policie o tom dnes informovala její mluvčí Ivana Nguyenová.

Čeští policisté obdrželi v pátek ráno informaci o krádeži čtyř vozidel značky Audi a jednoho vozidla značky Volkswagen v obci Neukirchen am Walde a informaci, že tři vozidla Audi přejely přes česko-rakouskou hranici.

Hlídkující policisté v Praze si poté na Jižní spojce poblíž lanového mostu všimli vozidla, o kterém lustrací zjistili, že se jedná o vozidlo odcizené. "Řidič na pokyny policistů nezastavil a snažil se ujet. Do jeho pronásledování se průběžně zapojili policisté pohotovostní motorizované jednotky a pražské cizinecké policie," uvedla mluvčí. Po několika minutách jízdy řidič vozidlo zastavil a snažil se policistům utéct, následně ho policisté zadrželi, dodala.

Druhé odcizené vozidlo bylo spatřeno u Příšovic na silnici D 10 ve směru z Prahy do Turnova. Liberečtí dopravní policisté si jako místo pro zastavení řidiče s odcizeným vozidlem vybrali podle mluvčí úsek silnice u benzinové čerpací stanice Shell a jako zátaras použili náhodně vybraný, v té době kolemjedoucí, kamion. "Ten byl umístěn napříč oběma jízdními pruhy. V okamžiku, kdy policisté spatřili odcizené bílé vozidlo Audi s černou střechou, zastavili provoz a za použití donucovacího prostředku hrozba střelnou zbraní donutili řidiče před zátarasem zastavit," popsala mluvčí.

Související

Více souvisejících

krimi Zloději aut Praha

Aktuálně se děje

před 10 minutami

před 58 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Prohra v Bělehradě byla poslední kapkou. Plzeň se rozloučila s trenérem Hyským

První trenérská změna v nové sezóně tuzemské fotbalové nejvyšší soutěži se uskutečnila v Plzni. Po nevýrazných výkonech z úvodních ligových kol a především po prohře 0:3 v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy na hřišti Crvene Zvezdy Bělehrad došla trpělivost tamnímu vedení, které odvolalo kouče Martina Hyského. Ten byl právě od začátku nového ročníku 2026/27 pod neustálým tlakem a bylo tak jen otázkou času, kdy k odvolání dojde. 

včera

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Ministerstvo reaguje na útoky na pracovníky OSPOD. Podává trestní oznámení

Ministerstvo práce a sociálních věcí se rozhodlo podat trestní oznámení kvůli příspěvkům, v nichž se kritika systému sociálně-právní ochrany dětí mění v osobní útoky, veřejné dehonestování nebo výroky, které mohou u konkrétních pracovníků vyvolat obavy o jejich bezpečnost. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. 

Aktualizováno včera

včera

včera

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Další ztráta pro fotbalovou Spartu. Opora týmu Sörensen přestoupil do Kodaně

S úvodem sezóny poněkud netradičně pokračuje rozprodávání mužstva fotbalové Sparty. Po četných někdejších oporách týmu, jakými byli Jan Kuchta, Lukáš Haraslín či gólman Peter Vindahl, se s pražskou Letnou v nejbližších dnech s největší pravděpodobností rozloučí další takový fotbalista, na jehož výkonech stál sparťanský základ. Konkrétně se jedná o jednoho z mužů, který nosil kapitánskou pásku, dánského obránce Asgera Sörensena. Míří domů do Dánska, přesněji do FC Kodaň.

včera

včera

Dálnice, ilustrační fotografie.

V Česku se otevřel další úsek dálnice, která je alternativou k D1

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) otevřelo 6,2 kilometru dlouhý úsek dálnice D35 Ostrov – Vysoké Mýto v Pardubickém kraji. Oproti původním předpokladům je hotový i provizorní sjezd za tunelem Homole, který umožní napojit se na dálniční obchvat Vysokého Mýta. Cena stavby po valorizaci je 1,46 miliardy Kč bez DPH, většinu nákladů uhradí EU. Práce trvaly dva a čtvrt roku. Tunel Homole, který bude jako samostatná stavba součástí úseku, se řidičům otevře příští rok před létem.

včera

včera

Ebola už zasáhla území větší než Francie. WHO se rozhodla pro experiment s vakcínou

Ebola již v Demokratické republice Kongo připravila o život více než 2500 lidí. Podle zástupců OSN se epidemie nadále šíří na další území a hrozí tak, že nemoc pronikne z Konga i do sousedních zemí. Pomoci zastavit šíření viru by mohla vakcína. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy