Havířov - Policie podezřívá z obecného ohrožení muže, který podle ní ve čtvrtek v Havířově na Karvinsku zapálil svůj byt a pak se v něm zabarikádoval. ČTK to řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. Zda bude nakonec obviněn, bude záležet na jeho psychickém stavu a výsledku práce soudních psychiatrů. Jednatřicetiletý muž se při požáru nadýchal kouře, stejně jako pět policistů, původní informace hovořily o třech.
Zraněného muže sanitka z místa požáru převezla do nemocnice, kde zadržený muž zůstal. Po propuštění poputuje do opavské psychiatrické léčebny, kde se podrobí psychiatrickému zkoumání. Pokud se potvrdí podezření, že trpí duševní nemocí, nemusel by být vůbec obviněn. V opačném případě mu hrozí obvinění z obecného ohrožení a v případě odsouzení až osmiletý pobyt ve vězení.
"Muž ze svého bytu na ulici Jožky Jabůrkové v Havířově nejprve vyhazoval různé předměty z okna. Pak uvnitř zapálil vybavení bytu. Po příjezdu policistů na místo byl byt už v plamenech. Muž na výzvy nereagoval, naopak vstupní dveře zastavěl věcmi a odmítal otevřít. Policisté je proto museli vyrazit. Muže ve velmi hustém a štiplavém dýmu v bytě našli, a přes jeho odpor ho z bytu vytáhli," uvedla mluvčí.
Mluvčí zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl uvedl, že záchranáři na místě ošetřovali osm lidí, kteří se většinou nadýchali zplodin hoření. Jednalo se o dvě ženy a pět mužů ve věku od 23 do 43 let a šestiměsíční dítě. "Pacienti byli při vědomí a se záchranáři komunikovali. Jejich postižení se jevila jako středně závažná nebo lehká. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli transportováni do havířovské nemocnice," uvedl Humpl.
Hořelo v bytě o velikosti 2+1 ve druhém patře. Mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela řekl, že hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu a 20 minut a pak pokračovali v dohašování. "Požárem byl zasažen i byt o patro výš. Bezpečnost domu zkoumal hasiči přivolaný statik. Potvrdil, že se obyvatelé mohou vracet do svých bytů," uvedl Kůdela. Škoda způsobena požárem se podle něj odhaduje na 400.000 korun.
Související
Policie evakuuje školu v Pardubicích. Na místě došlo k napadení
Policie řeší neuvěřitelný podvod. Žena uvěřila, že jí píše slavný zpěvák
krimi , žhářství , havířov , Požáry
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Rusku se na Ukrajině nedaří. Putinovi dochází čas, varuje rozvědka
před 2 hodinami
Počasí se po víkendu zásadně nezmění. Teplá epizoda bude pokračovat
včera
Princ William odložil dekorum. Záběry z fotbalu obletěly celý svět
včera
Politici zareagovali na tragédii v Pardubicích. Ozval se i premiér Babiš
včera
Recidivista míří k soudu. Policie navrhla jeho obžalobu za vraždu v Mírově
včera
Moravec představil pořady nového projektu. Otázky oprášil a přejmenoval
včera
OBRAZEM: Druhý den se sudetskými Němci v Brně. K jednomu stolu přišli i protestující
včera
Svědci mohou stále mluvit o bývalém princi Andrewovi, připomněla policie
včera
Policie vznesla obvinění z vraždy v případu čtvrtečního napadení v Pardubicích
včera
Půl roku od prvního zákazu sociálních sítí: Jak se žije mladým v Austrálii dnes?
včera
Turecko a Austrálie odhalily ústřední téma letošního klimatického summitu COP31
včera
Projekt mucholapka: Jak americká armáda trénuje obranu před drony z Běloruska?
včera
NATO by se nakonec mohlo podílet na znovuotevření Hormuzského průlivu, připustilo Švédsko
včera
Trump je zklamaný. NATO čeká jeden z nejdůležitějších summitů v historii, varoval Rubio
včera
Ne znamená ne. Grónsko jasně vzkázalo Trumpovi, že není na prodej
včera
Elektřina je vzácnost, o seniory se nikdo nestará. Jak se žije lidem na Kubě pod americkou blokádou?
včera
Chlapec předškolního věku z Ostravy zemřel na záškrt. Nebyl očkovaný
včera
Rutte představil plán, jak udržet USA v NATO
včera
Chybí i rukavice nebo roušky. Na současné epidemii eboly má velký podíl Trump, shodují se experti
včera
Kuba představuje pro Spojené státy hrozbu, prohlásil Rubio. Podle odborníků se schyluje k válce
Americký ministr zahraničí Marco Rubio prohlásil, že Kuba představuje pro Spojené státy hrozbu v oblasti národní bezpečnosti a pravděpodobnost dosažení mírové dohody není vysoká. Jeho vyjádření přišlo pouhý den poté, co USA obvinily bývalého kubánského prezidenta Raúla Castra z vraždy v souvislosti se sestřelením dvou letadel v roce 1996, při kterém zahynuli američtí občané. Rubio zdůraznil, že Washington preferuje diplomatické řešení, ale zároveň varoval, že prezident Donald Trump má právo a povinnost chránit svou zemi před jakoukoli hrozbou.
Zdroj: Libor Novák