Muž podezřelý ze zastřelení zaměstnankyně úřadu práce v Bělehradské ulici měl u sebe při zatčení nelegálně drženou střelnou zbraň. Kriminalisté vůči němu už zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin vraždy, nevylučují ale rozšíření právní kvalifikace o další skutky, řekl dnes novinářům ředitel pražské policie Tomáš Lerch.
Motiv činu podle něj zatím není znám, existuje ale podezření, že mohl souviset i s jinou trestnou činností.
Pachatel postřelil úřednici dnes kolem 11:00. Žena utrpěla těžké zranění, kterému v nemocnic podlehla. Pachatel po střelbě z úřadu utekl.
Do pátrání po podezřelém se zapojily stovky policistů včetně příslušníků dopravní, pořádkové i cizinecké policie. Při pátrání jim pomáhal vrtulník. Policie podle Lercha dostala také řadu podnětů od veřejnosti. "Obdrželi jsme obrovské množství poznatků k pohybu této podezřelé osoby," ocenil ředitel pražské policie.
Kriminalisté podle Lercha záhy získali podezření, že střelcem mohl být stejný člověk, který je podezřelý z trestného činu na území Středočeského kraje a z umístění nástražného systému v pražské Libni, který poranil policistu.
Podle informací Blesku policisté muže podezřívají z toho, že v pátek v Odoleně Vodě poleptal bývalou kolegyni kyselinou. "Existuje zde důvodné podezření, že trestný čin, který byl spáchán na území Středočeského kraje, má spojitost s jednáním podezřelého i v případě nástražného střelného systému a i v případě toho dnešního incidentu," uvedl šéf pražské policie.
Podezřelého muže zadrželi kriminalisté obvodního ředitelství Prahy 1 v Palackého ulici v centru Prahy. Měl u sebe nelegálně drženou střelnou zbraň. "Při zadržení nedošlo k žádné újmě na zdraví, byl pouze použit donucovací prostředek hrozba střelnou zbraní," uvedl Lerch. Muž byl převezen na policejní oddělení v Bartolomějské ulici.
Motiv pachatele policie ještě nezná. Podle Lercha nelze zatím ani říct, zda chtěl případně zaútočit i na další lidi. "Jsme na začátku šetření tohoto závažného trestného činu," zdůraznil.
Související
Muž, který zastřelil úřednici na úřadu práce, stráví zbytek života ve vězení, potvrdil soud
Soud poslal na doživotí vraha zaměstnankyně na úřadu práce
vražda úřednice na úřadu práce v Praze (29. 6. 2021) , Policie ČR
Aktuálně se děje
před 12 minutami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 32 minutami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 1 hodinou
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 1 hodinou
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 2 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 3 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 4 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
včera
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
včera
Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael
Soutěž Eurovision Song Contest čelí v Ženevě klíčovému "přelomovému" zasedání, které rozhodne o její budoucnosti. Organizátoři a zúčastněné země budou ve čtvrtek diskutovat o tom, zda by Izraeli měla být povolena další účast v soutěži. Důvodem jsou protesty proti způsobu, jakým izraelská vláda vede válku v Gaze, a obvinění z nekalých praktik při hlasování.
Zdroj: Libor Novák