Muž z Plzeňska bude navzdory výhrůžkám střelbou stíhán na svobodě

Muž z Plzeňska, jehož v tomto týdnu zadržela policie, protože hrozil střelbou a zároveň měl doma protitankový granátomet, bude stíhán na svobodě. Vyplývá to ze soudního rozhodnutí, o kterém informovali policisté. 

"Na základě rozhodnutí soudu bude obviněný muž stíhán na svobodě," uvedla policie na sociální síti X.

Policie o případu poprvé informovala ve čtvrtek s tím, že na sociální síti zaznamenala několik příspěvku uživatele, který v nich vyhrožoval ostatním zabitím. Konkrétně psal, že "vezme automat a začne bezhlavě střílet". Autora výhrůžek zadrželi kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou.

Muž byl nejprve podezřelý ze spáchání přečinu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci v souběhu s přečinem šíření poplašné zprávy. Po páteční domovní prohlídce došlo ke změně právní kvalifikace.

"Muže jsme dnes obvinili ze spáchání přečinu násilí proto skupině obyvatelů a proti jednotlivci v souběhu s přečinem nedovoleného ozbrojování," sdělila policie v pátek. Důvodem byly nové skutečnosti.

Strážci zákona totiž během domovní prohlídky zajistili několik kusů střeliva a za účasti pyrotechnika také ruční protitankový granátomet, který byl odborně převezen k následnému zkoumání.

Související

Více souvisejících

krimi Policie ČR soudy

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

před 4 hodinami

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Jan Cimický

Cimického u soudu hájila spolupracovnice, psychiatr opět nedorazil

V úterý pokračoval soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je od loňska obžalován ze znásilnění a vydírání. Cimický dnes k soudu opět nedorazil. K výslechu se dostavily jeho spolupracovnice, přičemž jedna z nich řekla, že si myslí, že se její kolega ničeho nedopustil. 

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Léky, ilustrační fotografie.

Algifen má výpadek. Za kapky existují alternativy, ujišťuje ministerstvo

Z výrobních důvodů panuje v Česku krátkodobý výpadek léku Algifen NEO. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí uvedlo, že jedná se společností Teva o urychlení jeho dodávek. Lékaři byli informováni o možných alternativách, které jsou k dispozici v dostatečném množství. Algifen by měl být podle výrobce opět dostupný od konce května. 

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

Dánský Notre-Dame: Ikonická budova Kodaně v plamenech, zhroucení věže lidem vyrazilo dech

Dánskou historickou budovu staré burzy v centru Kodaně zachvátil požár. Børsen ze 17. století je jednou z nejstarších budov města a podle serveru BBC zhroucení ikonické věže obyvatelům Dánska vyrazilo dech.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy