NCOZ odhalila stamilionový podvod. Čtyři lidé vylákali peníze z investorů

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zahájili na konci ledna trestní stíhání čtyř fyzických osob kvůli podvodu. Je mezi nimi také jeden cizinec. Podle policistů vznikla škoda ve výši přes 600 milionů korun. 

Před zahájením trestního stíhání probíhalo rozsáhlé prověřování, jehož součástí byly domovní prohlídky či znalecký zkoumání. NCOZ spolupracovala také s Finančním analytickým úřadem (FAÚ) a Generálním finančním ředitelstvím. 

Podle policie jde o další případ obcházení zákonů o kolektivním investování. Skupina lidí pod záminkou založení tzv. neveřejného alternativního fondu shromáždila od roku 2017 od více než 1500 osob finanční prostředky ve výši minimálně 800 milionů korun. Investorům bylo slíbeno garantované devítiprocentní zhodnocení vkladu. 

"Přes uvedené sliby měly být získané prostředky zčásti použity pro osobní spotřebu obviněných, částečně pro provoz společnosti a pouze část pro investice. Svým jednáním měli obvinění způsobit škodu ve výši přes 600 milionů Kč. Ve věci pokračuje další znalecké zkoumání a je možné, že množství poškozených a výše škody se ještě navýší," uvedl mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Osoby jsou stíhány na svobodě, v případě odsouzení jim hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Policisté zajistili jako náhradní hodnotu nemovitosti, finanční hotovost či luxusní vozidla a šperky v hodnotě přesahující 144 milionů korun. 

Související

Více souvisejících

Policie ČR podvod

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy