Pražští policisté zadrželi muže, který vyhrožoval primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti) kvůli zavedeným opatřením proti šíření koronaviru. Obvinili ho z trestného činu vydírání. ČTK to řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Hřib nařízením v uplynulých dnech mimo jiné zakázal vstup do MHD, obchodů či veřejných budov bez zakrytí úst a nosu. Uzavřeny jsou budovy magistrátu na Mariánském a Kafkově náměstí a omezen provoz ve Škodově paláci.
"Ve středu dopoledne jsme přijali oznámení, že někdo po telefonu vyhrožoval primátorovi hlavního města Prahy v souvislosti s opatřeními ohledně nouzového stavu," uvedl Daněk.
Případem se začali zabývat kriminalisté prvního policejního obvodu, kteří během krátké doby volajícího identifikovali a zadrželi.
"Muži bylo v rámci zkráceného přípravného řízení sděleno podezření ze spáchání trestného činu vydírání, za což v případě odsouzení hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi," uvedl Daněk.
Čím konkrétně muž primátorovi vyhrožoval, policisté ani magistrát nesdělili. "Na žádost policie nebudeme sdělovat žádné podrobnosti," řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman.
Související
Policejní manévry ve Strakonicích. Žena vyhrožovala sousedovi se zbraní
Nečekaná linka v případu ozbrojeného učitele. Nedávno se viděl s předními politiky
krimi , Praha , Zdeněk Hřib , Policie ČR , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Zelenskyj pod tíhou protestů odvolal Syrského. Fedorov se do funkce nevrátí
před 2 hodinami
Počasí moc léto nepřipomíná. Podle meteorologů to v srpnu nebude lepší
včera
WHO: Vedra nejsou jednorázový, ale trvalý problém. Za čtyři roky zabila jen v Evropě 200 tisíc lidí
včera
Lukašenko čelí rostoucímu tlaku ze strany Putina. Do války s Ukrajinou se mu ani trochu nechce
včera
Nový žebříček: Nejsilnější pas světa má asijský stát. USA se rapidně propadly, lépe je na tom i Česko
včera
Nespokojenost na Ukrajině narůstá. Lidé hrozí neomezenými protesty, žádají výměnu Syrského za Fedorova
včera
Kanada hasí požáry i nový skandál. Domorodé kmeny údajně nikdo nevaroval, evakuovat se musely samy
včera
Na pražském magistrátu zasahuje policie, údajně měla několik osob zadržet
včera
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
včera
Češka nesla na pláži v Chorvatsku slunečník. Zasáhl ji blesk, v nemocnici bojuje o život
včera
Trump uvalil na Kanadu padesátiprocentní cla
včera
V Nikaragui už nikdy neproběhnou žádné volby, oznámil tamní prezident
včera
Odbory na Letišti Václava Havla vyhlásily stávkovou pohotovost
včera
USA provedly desátou vlnu útoků na Írán v řadě
včera
Pravé letní počasí si vzalo pauzu. Meteorologové naznačili, kdy se vrátí
20. července 2026 21:57
Češi jako sběrači. Ministerstvo odhalilo, kolik hub či borůvek si lidé vzali domů
20. července 2026 21:01
Princ Harry prozradil, jak si připomíná zesnulou maminku
20. července 2026 19:04
Maximálně ignorovat, radí Babišovi papír s poznámkami ohledně prezidenta
20. července 2026 17:39
Litr zdražil i o více než tři koruny. Strop na ceny paliv skončil
20. července 2026 16:53
Vláda schválila zásadní změnu v důchodech. Polepší si pracující i starší senioři
Vláda schválila změny v důchodovém systému a poslala příslušnou novelu zákona o důchodovém pojištění do Poslanecké sněmovny. O rozhodnutí kabinetu informoval na sociální síti X ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka. Nová úprava má za cíl ocenit seniorskou pracovní aktivitu, lépe podpořit lidi ve vysokém věku a zjednodušit fungování celého systému, přičemž plánované změny ve valorizacích prozatím schváleny nebyly.
Zdroj: Libor Novák