Policie poblíž Prahy zadržela cizince, v Německu je podezřelý z násilného činu

Policisté poblíž Prahy zadrželi cizince, který je v Německu podezřelý z násilného trestného činu. Spáchal ho údajně ve středu, poté odjel autem do ČR. Muže poslal soud do vazby, do několika týdnů bude předán zpět do Německa. Na webu to uvedl mluvčí policejního prezidia David Schön. Podobný případ se odehrál počátkem května.

krimi
doporučujeme

Cizinec podle mluvčího využil ke vstupu do Česka zmírnění dřívějších omezení kvůli koronaviru, od úterka jsou kontroly na hranicích s Německem i Rakouskem pouze namátkové. Německá policie vydala evropský zatýkací rozkaz, v Česku byl muž zadržen zhruba 12 hodin od spáchání skutku. "Samotné zadržení proběhlo velmi rychle a provedlo ho několik středočeských dopravních policistů nedaleko Prahy, pod záminkou běžné silniční kontroly," uvedl na webu policie Schön.

V Německu by mělo podle mluvčího po předání podezřelého pokračovat jeho trestní stíhání. Policie zadržela i osobní auto, které muž na útěku použil. "Součástí žádosti německých kolegů bylo i zajištění vozidla pro účely trestního řízení," řekl Schön.

Na dálnici D1 policie 5. května zadržela cizince, který se podle německé policie pokusil v Německu zavraždit svou partnerku a ujel s jejich 1,5letým synem. Podle médií šlo o Afghánce, který svou partnerku pobodal. Soud muže poslal do vazby, na základě evropského zatykače by měl být předán do Německa. O osudu chlapce rozhodoval úřad sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD).

Muž s dítětem překročili české hranice na přechodu Krásný Les v Ústeckém kraji v době, kdy byl vstup do země kvůli epidemii nového typu koronaviru výrazně omezen. Policisté ho zkontrolovali, pátrání po něm ale v té době ještě nebylo zaneseno v systémech. Okolnosti překročení hranice prověřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žena, která opilá nabourala do policejního vozu, zatím obviněna nebyla

06.07.2020 16:53 Policisté zatím neobvinili řidičku osobního vozidla, která podle nich pod vlivem alkoholu a drog v…

Jak se ochladit v horkém dni? Lidé se navzdory zákazu opět koupou ve…

05.07.2020 21:25 Poblíž Janáčkova divadla v Brně byl v sobotu odpoledne k vidění zvláštní úkaz. Skupina místních…

Muž v Kutné Hoře pobodal dvě ženy, jedna zemřela

05.07.2020 11:20 Kriminalisté zadrželi osmadvacetiletého muže, který podle nich v sobotu v Kutné Hoře pobodal svou…

Řidič srazil v Brně chlapce, od nehody ujel. Policie hledá svědky

05.07.2020 10:17 Řidič osobního auta značky Peugeot 508 srazil v Brně dítě a ujel. Chlapec skončil v péči záchranářů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy