Policie sdělila podrobnosti o sobotním útoku v Praze. Muž chtěl ženy zavraždit

Sobotní pobodání dvou žen v Praze prošetřuje policie pro podezření z pokusu o vraždu. Byl to bezdůvodný útok, ženy se s útočníkem neznaly, za napadením mohl být podle policie jeho psychický stav. Policie to dnes uvedla na twitteru. 

Muž ženy napadl v sobotu večer v Novodvorské ulici, obě záchranáři převezli do nemocnice, jednu ve vážném stavu v umělém spánku. Útočníka policie při zadržení postřelila, zraněním na místě podlehl. Případem se zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

"Případem se zabývají kriminalisté z oddělení vražd pro podezření z TČ vražda ve stadiu pokusu. Podle prvotních zjištění se poškozené ani útočník (občan ČR, ročník 1988) neznali a jednalo se o bezdůvodný útok. Jednou z verzí je i to, že muž mohl zaútočit kvůli svému psychickému stavu," oznámila policie.

Muž na ženy zaútočil v sobotu kolem 19:00. Policisté podle jejich mluvčího Richarda Hrdiny museli při zadržení použít střelnou zbraň. Zranění byla natolik vážná, že muž i přes okamžitou resuscitaci zraněním na místě podlehl. "Okolnostmi použití služební zbraně se zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů," uvedl dnes mluvčí na twitteru.

Obě ženy převezla záchranná služba do nemocnic. Jedna byla podle mluvčí záchranářů Jany Poštové ve velmi vážném stavu, v umělém spánku ji převezli do motolské nemocnice. Druhá žena utrpěla spíše lehká zranění, byla po celou dobu při vědomí.

Související

Více souvisejících

Praha útok krimi

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jan Cimický

Cimického u soudu hájila spolupracovnice, psychiatr opět nedorazil

V úterý pokračoval soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je od loňska obžalován ze znásilnění a vydírání. Cimický dnes k soudu opět nedorazil. K výslechu se dostavily jeho spolupracovnice, přičemž jedna z nich řekla, že si myslí, že se její kolega ničeho nedopustil. 

včera

včera

Léky, ilustrační fotografie.

Algifen má výpadek. Za kapky existují alternativy, ujišťuje ministerstvo

Z výrobních důvodů panuje v Česku krátkodobý výpadek léku Algifen NEO. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí uvedlo, že jedná se společností Teva o urychlení jeho dodávek. Lékaři byli informováni o možných alternativách, které jsou k dispozici v dostatečném množství. Algifen by měl být podle výrobce opět dostupný od konce května. 

včera

včera

včera

Dánský Notre-Dame: Ikonická budova Kodaně v plamenech, zhroucení věže lidem vyrazilo dech

Dánskou historickou budovu staré burzy v centru Kodaně zachvátil požár. Børsen ze 17. století je jednou z nejstarších budov města a podle serveru BBC zhroucení ikonické věže obyvatelům Dánska vyrazilo dech.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy