Útočník v Praze bezdůvodně napadal kolemjdoucí. Zpacifikoval ho zpěvák Michal Hrůza

Policisté hledají další možné oběti muže, který v pondělí večer v pražských Dejvicích bezdůvodně udeřil pěstí nejméně sedm lidí. Podezřelý je nyní v psychiatrické léčebně a po propuštění budou kriminalisté zjišťovat motiv jeho jednání. Případ zatím prošetřují pro podezření z výtržnictví a ublížení na zdraví, uvedl dnes na webu pražské policie její mluvčí Jan Daněk.

Kriminalisté podezírají třiadvacetiletého muže z toho, že v pondělí kolem 19:00 udeřil do obličeje pět dospělých žen a dvě děti. Na oběti, které se navzájem neznaly, útočil ve Verdunské, Bubenečské a Raisově ulici a na dětském hřišti na Puškinově náměstí v Praze 6. Ženám způsobil různá poranění, která si v některých případech vyžádala pracovní neschopnost.

Agresora na místě zadržel manžel jedné z poškozených, který ho předal přivolaným strážníkům a policistům. Podle serveru Novinky.cz útočníka zpacifikoval zpěvák Michal Hrůza.

"Viděl jsem, že nějaký člověk mlátí ženu a poté utíká. Tak jsme si řekl, že ho doběhnu, protože bezdůvodně dal pěstí ženě, která něco takového vůbec nečekala. Asi po 300 metrech jsem ho doběhl a položil na zem. Poté přijeli policisté, dali mu pouta a odvedli ho," řekl ČTK Hrůza.

Populární zpěvák se zapojil do incidentu i přes špatnou zkušenost z roku 2014, kdy ho v ostravské Stodolní ulici napadli dva muži, když chtěl uklidnit jejich hádku a postrkování. Hrůza tehdy utrpěl prasklinu temenní kosti a krvácení do mozku. "Tím, že jsem neběžel za ním, ale vedle něho, tak jsem měl čas si ho prohlédnout. Byl to takový kluk, že na mě nepůsobil nebezpečně. Teprve pak jsem se dozvěděl, že měl v batohu kudly, prostě nějaký blázen," uvedl Hrůza. "Nezachoval jsem se jako nějaký hrdina, ale jako normální člověk, protože kdybych ho nechytil já, tak by třeba napadl ještě další lidi," dodal.

Počet obětí napadení nemusí být konečný. "Kriminalisté zjistili, že minimálně v jednom případě byla takto napadena i jedna zatím neztotožněná holčička, kterou bychom nyní potřebovali kontaktovat," uvedl policejní mluvčí. Oběti i případní další svědci mohou volat na linku 158.

V případě odsouzení hrozí pachateli až pět let vezení, protože byl čin spáchaný na dítěti.

Související

Na Václavském náměstí se protestuje proti Fialově vládě. (16.9.2023)

Václavské náměstí hostilo demonstraci Rachlovy strany PRO. Dorazily tisíce lidí

Na Václavském náměstí v Praze se v sobotu konal protivládní protest pořádaný mimoparlamentní stranou PRO. Na akci, která pod heslem Česko proti vládě začala ve 14 hodin, dorazily tisíce lidí, kteří prostranství zaplnili od sochy svatého Václava asi do poloviny náměstí, z něhož se následně vydali na pochod k ministerstvu vnitra na Letné. 

Více souvisejících

Praha krimi Michal Hrůza (zpěvák)

Aktuálně se děje

před 29 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Americké námořnictvo (U.S. Navy SEALs)

Američané se proti Číně musí dobře připravit. Případný brutální a drahý konflikt má změnit nová koncepce

Pokud někdy dojde k ozbrojenému konfliktu mezi americkou a čínskou armádou, Washington bude mít strategickou nevýhodu. Armáda Spojených států sice má ohromně silné letectvo a loďstvo, jenže vzdálenost, na kterých musí v Tichém oceánu fungovat, jsou obrovské. Mezi San Diegem na západním pobřežím USA a základnou Iwakuni na japonském území leží bezmála deset tisíc kilometrů zdánlivě nekonečné vodní plochy. Pomoct má nové koncepce, která ale čelí kruté realitě – válka mezi Čínou a USA by skončila brutálním krveprolitím, paralyzujícím obě armády. 

před 3 hodinami

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Ázerbájdžánská armáda

Ázerbájdžán v Karabachu údajně ovládl desítky pozic. Úřady přistoupily na příměří

Ázerbájdžán tvrdí, že jeho ozbrojené síly převzaly v Náhorním Karabachu kontrolu nad desítkami vojenských pozic, které měli dříve v rukou tamní arménští separatisté. Operaci ale ukončí, až separatisté složí zbraně, řekl prezident Ilham Alijev v telefonátu s americkým ministrem zahraničí Antonym Blinkenem. Úřady Náhorního Karabachu následně přistoupily na příměří.

včera

včera

včera

traktor

Spor o ukrajinské plodiny sílí. Bulharsko zakazuje dovoz semen, Polsko hrozí dalším embargem

Spor o dovoz zemědělských plodin z Ukrajiny se vyostřuje. Zatímco Kyjev podá žalobu proti Polsku, Maďarsku a Slovensku za jejich rozhodnutí odmítnout ukončení zákazu dovozu ukrajinských zemědělských produktů, jak informoval server EuroZprávy.cz, bulharská vláda schválila dočasné zastavení dovozu slunečnicových semen. Polsko následně varovalo, že může zákaz dovozu ukrajinského obilí rozšířit na další ukrajinské zemědělské produkty.

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ministerstvo obrany

Dánsko a Nizozemsko budou financovat české dodávky zbraní na Ukrajinu

Česká republika se dohodla s Dánskem a Nizozemskem, že za jejich finanční podporu bude dodávat české zbraně Ukrajině. Tuto dohodu dnes podepsal náměstek české ministryně obrany Daniel Blažkovec na okraji jednání tzv. kontaktní skupiny pro Ukrajinu, které se konalo na americké letecké základně Ramstein v Německu, společně se zástupci Dánska a Nizozemska.

včera

včera

V ruském Soči hoří sklad s palivem, zřejmě po útoku dronu

V černomořském ruském letovisku Soči hoří nedaleko letiště. Podle agentury APA to uvedla ruská tisková agentura RIA Novosti ve středu ráno.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy