Pražští kriminalisté pátrají po dvou mužích a jedné ženě, kteří podle nich na Florenci napadli čtrnáctiletého chlapce a sebrali mu reproduktor. Za trestný čin loupeže jim hrozí až deset let vězení, informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.
Policie na svém webu zveřejnila záznamy z kamer, které zachytily tři podezřelé i fyzické napadení mladíka.
"Pokud podezřelé na přiložených záběrech poznáváte, nebo víte, kde by se mohli zdržovat, ozvěte se na linku 158," vyzvala mluvčí.
Trojice si podle policie vyhlédla chlapce na začátku listopadu na nástupišti metra Florenc. Jeden z mužů k němu přistoupil, kopl ho do krku, vzal ho do "kravaty" a odcizil mu z ledvinky reproduktor. Poté mladíka vzal kolem ramen a vyprovodil ho z nástupiště do haly autobusového nádraží Florenc.
"Čtrnáctiletý poškozený využil nepozornosti útočníka a oslovil neznámého muže v hale s prosbou o pomoc. Toho si všimnul jeden z podezřelých a udeřil mladíka pěstí do nosu. Následně útočník a jeho dva komplicové utekli pryč," popsala Siřišťová. Škoda na odcizeném reproduktoru činí téměř 2000 korun.
Související
Záhadné úmrtí dvou lidí v Písku. Těla se našla v lodním kontejneru
Muž, jenž způsobil manévry v Havířově, se sám zastřelil. Zbraň měl legálně
krimi , napadení , Praha , Policie ČR
Aktuálně se děje
před 39 minutami
My válku nezačali, on nemá plán. Proč se státy NATO nechtějí připojit k Trumpovu tažení proti Íránu?
před 1 hodinou
Faktický vládce Íránu a mozek represí. Kdo byl Alí Larídžání?
před 2 hodinami
Izraelská armáda zabila pravou ruku Chameneího, šéfa bezpečnostní rady, a velitele jednotek Basídž
před 3 hodinami
EU důrazně varovala Izrael před pozemní ofenzívou v Libanonu
před 3 hodinami
Trump si našel další cíl. Pokouší se převzít Kubu
před 4 hodinami
Trump u spojenců tvrdě narazil. Rozpoutal válku, se kterou nechce nikdo nic mít.
před 6 hodinami
Výhled počasí na měsíc. Meteorologové tuší, jak bude o Velikonocích
včera
Policie vyšetřuje týrání zvířat na Teplicku. U ženy se našla i mrtvá koťata
včera
Gudas si znepřátelil v NHL fanoušky. Tvrdým hitem ukončil sezónu Matthewsovi
včera
Nový most v Praze bude otevřen za měsíc, oznámil náměstek primátora
včera
Bubeníčková si ve dvacetikilometrovém závodě doběhla pro svoji čtvrtou medaili z paralympiády
včera
Oscar pro dokument Pan Nikdo proti Putinovi. Pomohli s ním i Češi
včera
Půjde národní tým do příští sezóny s novým trenérem? Rulík měl dostat nabídku trénovat Kladno
včera
Fico požaduje, aby EU zatlačila na Ukrajinu ohledně dodávek ropy
včera
Jedna z pražských dominant. Petřínská rozhledna slaví 135 let
včera
Tři rány pro reprezentaci krátce za sebou. Před baráží jsou zranění Šulc, Vitík i Schick
včera
Feri opět stanul před soudem. Zaskočil ho nečekaným požadavkem
včera
Výdaje na obranu jsou podle Pavla nedostatečné, rozpočet ale vetovat nebude, tvrdí Schillerová
včera
Británie se nenechá zatáhnout do války, vzkázal Trumpovi Starmer. Pomoci odmítla Austrálie i Japonsko
včera
Německo velmi tvrdě odmítlo Trumpa
Německá vláda se v pondělí ostře ohradila proti požadavkům amerického prezidenta Donalda Trumpa a vzkázala do Washingtonu, že probíhající konflikt na Blízkém východě nepovažuje za záležitost Severoatlantické aliance. Berlín oficiálně odmítl poskytnout vojenskou podporu pro zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu s tím, že NATO nemá v této válce své místo.
Zdroj: Libor Novák