Pětapadesátiletá žena z Českého Brodu pobodala v sobotu 19. prosince svého o sedm let staršího přítele, ten na následky zranění zemřel. Žena se k činu částečně doznala, hrozí jí deset až 18 let vězení. Jde o letošní 19. případ, který středočeští kriminalisté kvalifikovali jako vraždu nebo pokus o vraždu, uvedla dnes v tiskové zprávě policejní mluvčí Vlasta Suchánková.
Tragédie se stala v sobotu kolem 19:00. "Předcházela jí nejprve hádka mezi oběma partnery, kdy následně žena vzala kuchyňský nůž a muže jím několikrát napadla, přičemž nejméně jedno bodné zranění bylo pro něho smrtelné," uvedla Suchánková.
Ženu policisté zadrželi na místě. "V průběhu víkendu proti ní krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání ze zvlášť závažného zločinu vraždy," podotkla mluvčí.
Žena je v policejní cele, dnes se má rozhodnout, zda půjde do vazby. "Podnět k návrhu státnímu zástupci předali policisté z důvodu, aby se žena nevyhýbala trestnímu stíhání, či případně podobný čin neopakovala," dodala Suchánková.
U všech 19 letošních středočeských vražd či pokusů o vraždu se policistům podařilo určit viníka.
Související
Policie vyšetřuje pondělní tragickou zkoušku potrubí v Praze
Policie vyšetřuje násilný čin na Valašsku. Zadržela podezřelého
krimi , Středočeský kraj , život , Policie ČR
Aktuálně se děje
před 8 minutami
Policie varuje majitele konkrétního typu auta. Za tři dny zmizelo devět vozidel
před 55 minutami
Počasí aktuálně: Pondělní bouřky budou i velmi silné, varují meteorologové
před 1 hodinou
Noční útoky zasáhly Rusko i Ukrajinu. Oběti jsou hlášeny z obou zemí
před 2 hodinami
Exministr Blažek si stěžoval u Ústavního soudu. Narazili i další obvinění
před 3 hodinami
Nečekaná smrt slavné herečky. Zemřela Hayden Panettiere
před 4 hodinami
Trump hodlá omezit americkou účast na cvičení s Jihokorejci
před 4 hodinami
Vražda ženy v Českých Budějovicích. Policie dopadla podezřelého
před 6 hodinami
Počasí přineslo do Česka v uplynulém týdnu rekordní tropy i mrazy
včera
Írán vypsal odměnu na hlavy amerických vojáků. Ženám vyplatí dvojnásobek
včera
Kyjev poslal drony na Rusko, Moskva zaútočila balistickými raketami. Počet mrtvých na obou stranách roste
včera
AI bude řídit, lidé rozhodovat. NATO vybuduje na východě rozsáhlou dronovou síť
včera
Počty rekrutů jsou výrazně nižší, než ztráty na Ukrajině. Náborové příspěvky už nefungují, Rusko se bojí mobilizace
včera
USA povolí Turecku prodat své zbraně Ukrajině. Moskva se bouří, hrozí a chce vysvětlení
včera
Stíhačka NATO sestřelila dron nad Rumunskem, zřejmě byl ruský
včera
Netanjahuovo odmítnutí nevadí. Hamás zahájil jednání o mírovém plánu pro Pásmo Gazy
včera
Vraťte se do reality, vzkázal Írán Trumpovi po slovech o ovládnutí Hormuzského průlivu
včera
Ukrajina podnikla jeden z největších letošních útoků na Rusko
včera
Další země svádí boj s plameny. Belgii zasáhl největší požár v moderní historii země
včera
Rusko buduje vlastní variantu Starlinku. Rychleji, než se předpokládalo
včera
Flamingo v akci: Ukrajina poprvé udeřila v ruském vnitrozemí střelami vlastní výroby
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podle webu Kyiv Post potvrdil, že ukrajinské síly uskutečnily sérii dálkových úderů na strategické objekty hluboko v ruském vnitrozemí. Při útoku na letecký a raketový závod v Samarské oblasti, která leží přibližně devět set kilometrů od ukrajinských hranic, byly podle jeho vyjádření poprvé použity střely Flamingo.
Zdroj: Libor Novák