Zběsilá honička: Muže v kradeném autě zastavil až varovný výstřel

Až varovný výstřel zastavil útěk muže, který dnes ráno v Praze ze Žižkova do Vysočan pod vlivem drog a v kradeném autě ujížděl policistům. Zadrželi ho. Z čeho ho obviní, policie teprve určí. Vyplývá to z vyjádření pražského policejního mluvčího Jana Daňka na webu.

Auta Opel Corsa, které bylo podle policejní evidence kradené, si hlídka všimla po 06:00 v ulici Jana Želivského v Praze 3. Řidiče vyzvala k zastavení, začal ale ujíždět Novovysočanskou ulicí.

"Během ujíždění ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a také projel na červenou na semaforech. Zběsilá jízda skončila až havárií, když řidič nezvládl řízení, narazil do šesti zaparkovaných aut a dal se na útěk," popsal mluvčí.

Policisté podezřelého dostihli a zadrželi pomocí donucovacích prostředků, použili také varovný výstřel. "Zadržený pětatřicetiletý muž skončil na policejním oddělení, kde bude muset vysvětlit, za jakých okolností přišel k vozidlu a proč ujížděl pod vlivem drog v kradeném vozidle. Následně bude určena právní kvalifikace případu," doplnil Daněk.

Související

Více souvisejících

krimi Praha Policie ČR

Aktuálně se děje

před 17 minutami

před 54 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

„Transformační“, Harrisová nadchla demokraty. Za den se vybralo na 46,7 milionu dolarů na kampaň

Pět hodin poté, co prezident Joe Biden odstoupil z klání, darovali demokraté 27,5 milionu dolarů na kampaň Kamaly Harrisové. A to není vše, informují americká média.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy