Konflikty manželů vyvrcholily. Ženě hrozí za útok nožem 10 let natvrdo

Osmapadesátiletá žena z obce na Zlínsku napadla v závěru loňského roku kuchyňským nožem svého o rok mladšího manžela. Muž utrpěl lehké zranění. Policisté dosud netrestanou ženu obvinili z nebezpečného vyhrožování a pokusu o těžké ublížení na zdraví, v případě odsouzení jí hrozí až desetileté vězení.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Žena s mužem žijí ve společné domácnosti asi tři roky. "Jejich soužití bylo komplikované od samého začátku. Konflikty vyvrcholily 30. prosince před půlnocí, kdy žena po požití alkoholu na svého muže zaútočila v posteli kuchyňským nožem se čtrnácticentimetrovou čepelí. Přitom mu za pomoci vulgárních výrazů vyhrožovala zabitím. Muž duchapřítomně zadržel manželce ruku, utrpěl proto jen několik povrchových škrábnutí," uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž po incidentu zavolal na linku tísňového volání policie, napadení nebylo podle jeho slov první. "Policisté na místě dechovými zkouškami zjistili, že oba aktéři požili alkohol, u obou byla hodnota vyšší než jedna promile. Ženu, která se i po příjezdu policistů chovala agresivně a arogantně, zadrželi a převezli do policejní cely," uvedla Kozumplíková.

Později policisté ženu na deset dnů vykázali ze společně obývaného rodinného domu. Za zmíněné dva trestné činy jí nyní hrozí trest v rozmezí tří až deseti let vězení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V pražských tramvajích řádí "kadeřník", ženám potají stříhá vlasy

18.02.2020 14:03 Pražští policisté hledají muže, který ženám v tramvajích stříhá vlasy. Evidují zatím pět takových…

Taxikář v Praze vyhodil z auta nevidomou, vyšetřuje ho policie

17.02.2020 18:18 Policisté se zabývají incidentem na pražském Žižkově, při němž taxikář jezdící pro společnost Bolt…

Partnerské problémy vyvrcholily vraždou, policie žádá svědky o pomoc

17.02.2020 14:48 Muž obviněný z vraždy ženy na Táborsku z minulého týdne je ve vazbě. Podle kriminalistů byly…

Expartner v Itálii ubodal Češku před zraky jejích dětí

16.02.2020 22:22 Aktualizováno Bývalý partner zabil ve městě Sorso na italském ostrově Sardinie jednačtyřicetiletou ženu z Česka.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama