Jak dnes vypadá Brick z Průměrňákových? Kariéru mladého herce ovlivnila vážná nemoc

Jméno amerického herce Atticuse Shaffnera vám zřejmě nic neřekne. Věřte ale, že jej znáte – proslavil se rolí Bricka v seriálu Průměrňákovi. Postava Bricka se v sitcomu potýká s různými problémy. S těmi má hromadu zkušeností i Atticus.

Atticus Shaffer se narodil 19. června 1998. Nejvíce se proslavil rolí Bricka Hecka v sitcomu Průměrňákovi na stanici ABC. Kromě toho ale také daboval Edgara v animovaném filmu Frankenweenie (2012), A mihnul se i ve filmu Hancock (2008) s Willem Smithem v hlavní roli.

Atticusova (zatím) životní role je podivínský a výstřední školák, který jen s obtížemi získává kamarády a který příliš nerozumí společenským konvencím. Ani sám herec to v životě nemá právě jednoduché. Shaffer má čtvrtý typ osteogenesis imperfecta, která způsobuje křehké kosti, a malý vzrůst. Proto měří pouze 1,42 metru.

Jakákoliv fyzická aktivita je pro Atticuse obtížná - diváci si mohou všimnout, že kamera ho jen velmi málo sleduje ve chvíli, kdy chodí. A když Brick před kamerou kráčí, hodně se kvůli své nemoc kymácí. Atticus ale svůj stav snáší dobře – možná i proto, že je jeho případ méně závažný než většina ostatních. Přesto ale trpí velkými bolestmi.

„Přispívá k mé barvité osobnosti," říká herec o své chorobě. A i když tvrdí, že jeho stav ho nijak neomezuje, přesto raději studuje doma a do školy chodí jen na přezkoušení. A když má volno, rád hraje videohry, anebo staví z lega.

Se svým stavem se vypořádal i díky své víře. Když dospíval, nalezl podle svých slov Pána a v roce 2015 se nechal pokřtít. „Skutečně jsem se zavázal ke křesťanství, když mi bylo 15 let," přiznal Shaffer. Vyrůstal v křesťanském domově, ale jeho máma ho prý do ničeho netlačila a nechala ho, aby si svou cestu našel sám. Právě kvůli nekonečné sérii operací a intenzivní bolesti se prý obrátil na víru.

Průměrňákovi Atticus Shaffer

Aktuálně se děje

před 32 minutami

před 1 hodinou

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

Varování lékařů se naplnila. Jižní Amerikou se masivně šíří horečka dengue, na vině jsou i změny počasí

V Brazílii aktuálně dochází k neobvykle rychlému šíření hemoragické horečky dengue. Za první dva měsíce tohoto roku bylo potvrzeno více než milion případů tohoto virového infekčního onemocnění, informovala v pátek agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy