Jako děti je znalo celé Česko, od té doby se ale změnili. Jak vypadají herci ze seriálu Bylo nás pět?

Kniha Karla Poláčka Bylo nás pět patří k české literární klasice. Vznikl podle něj například i stejnojmenný seriál, který natočil legendární režisér Karel Smyczek. Seriál má celkem šest hodinových dílů, které byly už mnohokrát reprízovány. A to i díky výkonu tehdy velmi mladého herce Adama Nováka. Víte, jak „Petr Bajza“ vypadá dnes?

Seriál se – stejně jako kniha - odehrává za první republiky ve třicátých letech 20. století. Sledujeme v něm postavu malého chlapce Petra Bajzy, kterého si zahrál Adam Novák. Adam hrál v seriálu druháka, ale ve skutečnosti chodil už do osmé třídy. Vypadal o hodně mladší, než byl ve skutečnosti, proto dostával i dětské role.

Petr Bajza společně se svými přáteli Čeňkem Jirsákem (Jaroslav Pauer), Antonínem Bejvalem (Štěpán Banyovszký), Edou Kemlinkem (Jan Brynych) a Pepkem Zilvarem (Jan Müller) zažívají nejrůznější dobrodružství, za která jsou většinou fyzicky potrestáni od svých rodičů.

Adam si zahrál i v dalších filmech a seriálech, jmenovat můžeme Arabelu, Zdivočelou zemi nebo Takovou normální rodinku. Slibně rozjetou hereckou kariéru však brzy vyměnil za profesi výtvarníka a scénografa. Díky této profesi má prý větší svobodu a profesní život ve vlastních rukách.

Natáčení pro něj ale nebyl žádný med. Kvůli tomu, že ve škole zmeškal výuku, musel jeden rok opakovat. Mrzelo ho to především proto, že přišel o svůj oblíbený kolektiv spolužáků.

Na druhou stranu se ale na natáčecím place potkával pravidelně s jedním ze svých sourozenců? jeho sestra Sandra si v Bylo nás pět zahrála Evičku Svobodovou - roztomilou dcerku cukráře, po které pokukoval nejen Petr Bajza, ale i jeho kamarádi.

Sandra se na rozdíl od svého bratra rozhodla u herectví zůstat. Po několika dětských a nevýrazných dospívajících rolí získala v roce 2007 jednu z hlavních rolí ve filmu Pusinky, hrála také v seriálu Soukromé pasti a Asi nejvíce ji proslavila role Gábiny v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Aktuálně hraje v jiném seriálu z nemocničního prostředí – v Modrém kódu.

seriál Bylo nás pět Sandra Nováková Adam Novák (výtvarník)

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Od příští sezóny ponese nejvyšší fotbalová liga jméno sázkovky Chance. Přiteče díky ní čtvrtmiliarda ročně

Až letos v červenci odstartuje nová sezóna tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže, už se v jejím názvu neobjeví jméno sázkové kanceláře Fortuna, ale jejího konkurenta Chance. Právě tato sázková kancelář totiž vyhrála výběrové řízení na titulárního partnera první fotbalové ligy a díky tomu si tak tuzemský profesionální fotbal od příští sezóny dalších pět let přijde na čtvrtmiliardy ročně.

včera

Papežův zákon

RECENZE: Papežův zákon o prohnilé církvi stojí i padá na velikášském akademismu

Poté, co byl u nás snímek Papežův zákon uveden v rámci nesoutěžní sekce karlovarského festivalu, se dostává i do široké distribuce. Italský film se noří do temné historie církve a skrze příběh na základě skutečných událostí reflektuje krutost lidské manipulace, společenskou rozštěpenost i individuální osudy na pozadí velkých dějin.

včera

včera

Michal Koudelka

Vláda chce urychlit výstavbu OZE, prezidentovi navrhla povýšení šéfa BIS Koudelky.

Příprava výstavby obnovitelných zdrojů energie ve vybraných lokalitách by v Česku neměla trvat déle než rok. K dosažení tohoto cíle má přispět vymezení tzv. akceleračních zón určených pro jejich výstavbu podle pravidel, která schválila vláda na středečním jednání. Navrhla také povýšení šéfa BIS Michala Koudelky do hodnosti generálmajora. 

včera

včera

Charles Leclerc

Stáj Scuderia Ferrari mění název + FOTO

Neuvěřitelné se stává skutečností. Ferrari je jediným týmem, který nepřetržitě závodí v přední motoristické disciplíně od založení formule 1 v roce 1950. Žádný tým nezastává takovou tradici jako Scuderia. Tradice – kterou nyní Italové (částečně) boří.

včera

včera

Petr Rada, trenér

Radovi se snížil trest za rasismus z osmi na tři měsíce. I tak je ale trenér pražské Dukly zklamaný

Původně vyslovený trest ze strany disciplinární komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) pro kouče druholigové pražské Dukly Petra Rady za rasistickou urážku vůči již bývalému kouči Brna Tomáši Poláchovi vyvolal velké debaty ve veřejném prostoru. Byl totiž rekordní, konkrétně osmiměsíční. Po verdiktu odvolací komise se ale bude moci pětašedesátiletý kouč vrátit na lavičku již po třech měsících. Zkrácení trestu i pro Duklu znamená, že se bude muset obejít bez Rady až do konce právě probíhající sezóny, jelikož zákaz činnosti mu nově vyprší až začátkem sezóny příští.

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Krycí jméno ukrajinského vojáka „Niemachny“.

V ruském zajetí: Psi žijí lépe. Ztratil jsem jakoukoli naději a vůli žít

Ukrajinský voják přezdívaný „Niemachny“, který strávil 13 měsíců v ruském zajetí, promluvil o tom, co všechno prožil, když padl do zajetí po bojích o Azovstal v Mariupolu. „V kasárnách nás bylo hodně. Byla tam dvě patra a asi půl stovky plus-minus lidí. Spali jsme vlastně na sobě, na podlaze,“ vzpomíná. A dodává hned na začátku „Rusové se snažili přimět Ukrajince střílet do vlastních zajatců.“

včera

včera

včera

včera

Vzpoura zaměstnanců RTVS: Chceme svobodnou veřejnoprávní instituci

Situace na Slovensku se rychle mění. Zaměstnanci RTVS vydali protestní prohlášení a to krátce po schválení zákona o STVR Ficovou vládou.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy