Do nominace fotbalové reprezentace na Polsko a Moldavsko byli doplněni Čvančara a Zima

Během minulého týdne byla zveřejněna nominace na nadcházející poslední reprezentační sraz v rámci kvalifikace na Euro 2024. Objevila se v ní nová jména jako Vasil Kušej či Tomáš Chorý, vedle zraněných Jiřího Pavlenky a Patrika Schicka pak nepočítal kouč Jaroslav Šilhavý ani s Antonínem Barákem, ale zprvu ani s Tomášem Čvančarou. Nakonec se ale útočník Borussie Möchengladbach, jenž se trefil po pauze v pátek proti Wolfsburgu, nad kterým i díky tomu jeho tým vyhrál 4:0, v nominaci dodatečně objevil spolu s obráncem Davidem Zimou.

Když minulý týden v úterý kouč Šilhavý zveřejňoval nominaci na duely v Polsku a s Moldavskem, absenci Tomáše Čvančary v ní odůvodňoval následovně: "V posledních zápasech to od Tomáše nebylo úplně ono. V Bundeslize sbírá starty jen po minutách, proto jsme se rozhodli útok obměnit."

Věděl, že v posledních zápasech tým trápilo zakončení a proto povolal na závěr kvalifikace plzeňského Tomáše Chorého s mladoboleslavským Vasilem Kušejem. "Trápí nás koncovka. Tomáš Chorý ve vápně je typologicky velký hráč, o kterého si můžeme pomoct dlouhou přihrávkou při standardních situacích. Umí dát gól, je to bojovník. Vasil Kušej je také nepříjemný, protivný útočník, který umí dát gól. Proto jedou. Sledovali jsme je dlouhodobě a věřím, že mohou být pro mužstvo velmi platní," nechal se minulý týden slyšet hlavní stratég.

V sobotu se ale rozhodl realizační tým posílit ještě o Čvančaru, jenž si tak o místo řekl oním výkonem proti Wolfsburgu. "Tomáš Čvančara zareagoval na moje slova o sportovní formě tím nejlepším možným způsobem, když v pátečním bundesligovém zápase otevřel skóre a hrál dobře. Už na tiskové konferenci jsme říkali, že bychom si takovou reakci představovali. Bylo by skvělé, kdyby na to navázal i proti Polsku nebo Moldavsku," řekl k dodatečné nominaci Šilhavý, jenž po tomto doplnění dvou hráčů tým už měnit nebude.

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

Co nejdříve po Novém roce má být jasno o novém kouči národního týmu. Řeč přišla i na zahraničního trenéra

Jen den po oznámení rezignace kouče národního týmu Jaroslava Šilhavého na svou funkci se k nastalé situaci vyjádřil na tiskové konferenci v Olomouci po mimořádném zasedání výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR) šéf českého fotbalu Petr Fousek. Novinářům řekl, jakým způsobem bude probíhat proces výběru nového kouče, do kdy chce mít o novém jménu jasno a že varianta se zahraničním koučem je „okrajová záležitost“. Je tak jasné, že na los skupin Eura 2024 na začátku prosince pojede česká delegace bez hlavního kouče, ale zatím není jasné, nad jakými případnými jmény na uvolněný post trenéra bude asociace v nejbližších dnech a týdnech uvažovat.

Více souvisejících

Fotbal

Aktuálně se děje

před 47 minutami

před 49 minutami

Senioři, ilustrační foto

Jak žijí čeští důchodci? Využívají moderní technologie, roste počet pracujících

České seniory lze stále více považovat za aktivní členy společnosti, kteří se zapojují do různých činností. Tendence ukazují na nárůst pracujících seniorů, skupiny těch, kteří uzavírají manželství, a těch, kteří využívají moderní technologie, jako jsou chytré telefony. Uvedla to analýza s názvem "Senioři v ČR v datech 2023," kterou zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Ilustrační fotografie

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

„Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Terapeut Honza Vojtko v Hovorech s PN. Prohlédněte si galerii

Hovory s PN a terapeut Honza Vojtko: Vztahy jsou fuška…

Párový terapeut Honza Vojtko byl dalším hostem talkshow Hovory s Petrem Nutilem v Nymburce. A bylo to fajn. Povídali jsme si nejen o bludných kruzích, vztazích s výhodami a lásce na celý život, ale i nedorozumění v komunikaci mezi partnery. Za mediální partnerství bych chtěl poděkovat knihovně Nymburk a serveru EuroZprávy.cz.

před 6 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

Aktualizováno včera

Němci prodlužují hraniční kontroly. Týká se to i Česka

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem kvůli migraci a boji s pašeráky až do 15. prosince, oznámilo německé ministerstvo vnitra. Berlín bude o prodloužení opatření informovat Evropskou komisi. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy